Hjem

Institutt for administrasjon og organisasjonsvitenskap

Statsviterkonferanse

Nasjonal fagkonferanse i statsvitenskap 2018

Velkommen til Nasjonal fagkonferanse i statsvitenskap i Bergen fra 8. til 10. januar 2018.

fint_bilde_av_museet_med_folk.jpg

fint bilde av museet med folk

Den nasjonale fagkonferansen i statsvitenskap (NFS) er en årlig fagkonferanse hvor forskere presenterer og diskuterer manuskripter i tematiske grupper. Konferansen arrangeres på rundgang mellom de norske universitetene, og i 2018 er turen kommet til Universitetet i Bergen. Institutt for administrasjon og organisasjonsvitenskap og Intitutt for sammenliknende politikk samarbeider om konferansen.

Arbeidsgrupper

  • Frist for påmelding og abstract: 28. november
  • Frist for innsending av papers: 20. desember.
  • Paperne sendes til gruppelederne på e-post (se adressene nedenfor)
  • Konferansespråket er norsk. Både norskspråklige og engelskspråklige tekster kan presenteres.

Gruppenavn

Gruppeledere

E-post for paperinnsending

Offentlig politikk og administrasjon

Kari Tove Elvbakken

Johannes Sandvik Førde

Karitove.Elvbakken@uib.no

Johannes.Forde@uib.no

Valg og politisk adferd

Kristin Strømsnes

Dag Arne Christensen

Kristin.Stromsnes@uib.no

Dag.Christensen@uni.no

Komparativ politikk

Yvette Peters

Troy Saghaug Broderstad

Yvette.Peters@uib.no

Troy.Broderstad@uib.no

Kvantitativ statsvitenskap

Tor Midtbø

Sveinung Arnesen

Tor.Midtbo@uib.no

Sveinung.Arnesen@uib.no

Program for fagkonferansen

Programmet kan du laste ned her

(NB: tidspunkter kan endres, programmet oppdateres helt frem til starten på konferansen)

Møtested og overnatting

Konferansen går av stabelen på Scandic Ørnen i Lars Hillesgate 18 i Bergen.

  • Pris: 1250,- for enkeltrom med frokost pr. natt.
  • Rom kan bestilles gjennom bookingkode BUNI080118 på telefon 553 750 00 eller på e-post ornen@scandichotels.com
  • Etter 20. desember kan ikke hotellet garantere for avtaleprisen på rommet.

Påmelding og betaling

For PHD kandidater / stipendiater:1800,-
For ordinære / andre2400,-

Dette dekker konferansedeltakelse, tre lunsjer og forfriskninger, samt festmiddag. 

Deltakeravgiften skal betales med kredittkort.

Gå til registrering og betaling her

Kontakt

Lurer du på noe?