Hjem

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

Vitenskapelig ansatte ved Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

Haci Akmans bilde

Haci Akman

Professor, kulturvitenskap

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 22 32

Haci.Akman@uib.no

Astri Andresens bilde

Astri Andresen

Professor, historie

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 23 16
  • +47 991 69 819

Astri.Andresen@uib.no

Svein Ivar Angells bilde

Svein Ivar Angell

Professor, historie

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 22 12

Svein.Angell@uib.no

Anne Katrine Bangs bilde

Anne Katrine Bang

Professor, historie

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 94 30

Anne.Bang@uib.no

Randi Barndons bilde

Randi Barndon

Førsteamanuensis, arkeologi

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 29 38

Randi.Barndon@uib.no

Irene Baugs bilde

Irene Baug

Postdoktor, arkeologi

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 80 20
  • +47 476 66 798

Irene.Baug@uib.no

Heidi Lund Bergs bilde

Heidi Lund Berg

Stipendiat, arkeologi

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 22 01
  • +47 917 96 294

Heidi.Berg@uib.no

Marit Ruge Bjærkes bilde

Marit Ruge Bjærke

Postdoktor

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 928 01 852

Marit.R.Bjerke@uib.no

Harald Stokkedal Bokns bilde

Harald Stokkedal Bokn

Stipendiat, historie

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 81 71
  • +47 957 76 139

Harald.Bokn@uib.no

Camilla Brautasets bilde

Camilla Brautaset

Førsteamanuensis, historie

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 23 06

Camilla.Brautaset@uib.no

Marianne Bøes bilde

Marianne Bøe

Postdoktor, religionsvitenskap

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 97 38

Marianne.Boe@uib.no

Anne Dragesets bilde

Anne Drageset

Stipendiat, arkeologi

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 29 39

Anne.Drageset@uib.no

Magnus Døleruds bilde

Magnus Dølerud

Stipendiat, historie

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 31 66
  • +47 928 80 580

Magnus.Dolerud@uib.no

Anne Eriksens bilde

Anne Eriksen

Professor II

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

Anne.Eriksen@uib.no

Geir Atle Erslands bilde

Geir Atle Ersland

Professor, UNESCO-Chair on Sustainable Heritage and Environmental Managment - Nature and Culture

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 29 44
  • +47 901 69 073

Geir.Atle.Ersland@uib.no

Tove Ingebjørg Fjells bilde

Tove Ingebjørg Fjell

Professor, kulturvitenskap

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 98 85

Tove.Fjell@uib.no

Peter Forráss bilde

Peter Forrás

Stipendiat, kulturvitenskap

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 94 38

Peter.Forras@uib.no

Lars L Forsbergs bilde

Lars L Forsberg

Professor, arkeologi

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 20 57

Lars.Forsberg@uib.no

Anne Ingvild S Gilhuss bilde

Anne Ingvild S Gilhus

Professor, religionsvitenskap

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 24 48

Ingvild.Gilhus@uib.no

Åsmund Borgen Gjerdes bilde

Åsmund Borgen Gjerde

Stipendiat, historie

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 25 78
  • +47 909 57 582

Asmund.Gjerde@uib.no

Line Førre Grønstads bilde

Line Førre Grønstad

Stipendiat

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 31 54
  • +47 976 12 783

Line.Gronstad@uib.no

Magnus Halsness bilde

Magnus Halsnes

Stipendiat, historie

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 30 26
  • +47 482 40 499

Magnus.Halsnes@uib.no

Eldbjørg Haugs bilde

Eldbjørg Haug

Professor, historie

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 23 12

Eldbjorg.Haug@uib.no

Jan Heirets bilde

Jan Heiret

Instituttleder

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 97 62

Jan.Heiret@uib.no

Tone Hellesunds bilde

Tone Hellesund

Professor, kulturvitenskap

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 24 43

Tone.Hellesund@uib.no

Christopher Stuart Henshilwoods bilde

Christopher Stuart Henshilwood

Professor, Director - Centre for Early Sapiens Behaviour (SapienCE)

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 90 99

Christopher.Henshilwood@uib.no

Rolf Hugh Hobsons bilde

Rolf Hugh Hobson

Professor II, historie

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 23 03

Rolf.Hobson@uib.no

Christhard Hoffmanns bilde

Christhard Hoffmann

Professor, historie

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 89 43
  • +47 452 33 493

Christhard.Hoffmann@uib.no

Rune Hornness bilde

Rune Hornnes

Forsker, historie

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 31 67
  • +47 971 41 597

Rune.Hornnes@uib.no

Eirik Hovdens bilde

Eirik Hovden

Forsker

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 80 93

Eirik.Hovden@uib.no

Tomas Larsen Høisæters bilde

Tomas Larsen Høisæter

Stipendiat, historie

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 22 44
  • +47 913 55 732

Tomas.Hoiseter@uib.no

Magnus Mathisen Haalands bilde

Magnus Mathisen Haaland

Stipendiat, arkeologi

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 23 04

Magnus.Haaland@uib.no

Inger Elisabeth Haavets bilde

Inger Elisabeth Haavet

Professor, historie

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 97 71
  • +47 416 49 343

Elisabeth.Haavet@uib.no

Knut Axel Jacobsens bilde

Knut Axel Jacobsen

Professor, religionsvitenskap

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 911 33 020

Knut.Jacobsen@uib.no

Konsta Ilari Kaikkonens bilde

Konsta Ilari Kaikkonen

Stipendiat

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 80 98

Konsta.Kaikkonen@uib.no

István Keuls bilde

István Keul

Professor, religionsvitenskap

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 20 22

Istvan.Keul@uib.no

Sara Kohnes bilde

Sara Kohne

Stipendiat, kulturvitenskap

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 24 91
  • +47 938 11 907

Sara.Kohne@uib.no

Kyrre Kverndokks bilde

Kyrre Kverndokk

Professor, kulturvitenskap

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 88 58
  • +47 938 90 729

Kyrre.Kverndokk@uib.no

Margrethe Løøvs bilde

Margrethe Løøv

Stipendiat, religionsvitenskap

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 32 60
  • +47 977 59 959

Margrethe.Loov@uib.no

Simon Malmbergs bilde

Simon Malmberg

Professor, klassisk arkeologi

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 22 00

Simon.Malmberg@uib.no

Leidulf Melves bilde

Leidulf Melve

Professor, historie

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 30 41

Leidulf.Melve@uib.no

Jørgen Christian Meyers bilde

Jørgen Christian Meyer

Professor, historie

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 23 10
  • +47 948 97 606

Jorgen.Meyer@uib.no

Lone Ree Milkærs bilde

Lone Ree Milkær

Stipendiat

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 23 03

Lone.Milker@uib.no

Terje Breigutu Mosengs bilde

Terje Breigutu Moseng

Stipendiat, historie

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 31 60

Terje.Moseng@uib.no

Ingvar B. Mæhles bilde

Ingvar B. Mæhle

Førsteamanuensis, Antikkens historie

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 23 05
  • +47 924 00 730

Ingvar.Mahle@uib.no

Richard Johan Natvigs bilde

Richard Johan Natvig

Førsteamanuensis, religionsvitskap

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 94 39

Richard.Natvig@uib.no

Sæbjørg Walaker Nordeides bilde

Sæbjørg Walaker Nordeide

Professor, arkeologi

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 43 83
  • +47 480 06 630

Sabjorg.Nordeide@uib.no

Dag Erik Færø Olsens bilde

Dag Erik Færø Olsen

Stipendiat, arkeologi

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 30 44
  • +47 905 82 963

Dag.Erik.Olsen@uib.no

Eva Remes bilde

Eva Reme

Førsteamanuensis, kulturvitenskap

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 22 15

Eva.Reme@uib.no

Joseph Thomas Ryders bilde

Joseph Thomas Ryder

Stipendiat

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 23 17

Joseph.Ryder@uib.no

Håkan Rydvings bilde

Håkan Rydving

Professor, religionsvitskap

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 24 47

Hakan.Rydving@uib.no

Teemu Sakari Ryymins bilde

Teemu Sakari Ryymin

Professor, historie

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 38 79

Teemu.Ryymin@uib.no

Harm G. Schröters bilde

Harm G. Schröter

Professor, historie

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 23 23

Harm.Schroter@uib.no

Eivind Heldaas Selands bilde

Eivind Heldaas Seland

Førsteamanuensis, historie

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 31 11

Eivind.Seland@uib.no

Svein Atle Skålevågs bilde

Svein Atle Skålevåg

Førsteamanuensis, vitenskapshistorie

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 97 77

Svein.Skalevag@uib.no

Arne Sollis bilde

Arne Solli

Førsteamanuensis, historie

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 89 50

Arne.Solli@uib.no

Michael Stausbergs bilde

Michael Stausberg

Professor, religionsvitenskap

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 23 29

Michael.Stausberg@uib.no

Bruce Stuarts bilde

Bruce Stuart

Førsteamanuensis, historie

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

Bruce.Stuart@uib.no

Christian Sæles bilde

Christian Sæle

Førsteamanuensis, historie

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 26 25

Christian.Sele@uib.no

Kristine Sævolds bilde

Kristine Sævold

Stipendiat, Historiker

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 29 80
  • +47 468 25 055

Kristine.Saevold@uib.no

Håkon N. Tandbergs bilde

Håkon N. Tandberg

Universitetslektor, religionsvitenskap

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 24 72

Hakon.Tandberg@uib.no

Håkon Fiane Teigens bilde

Håkon Fiane Teigen

Stipendiat, historie

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

Hakon.Teigen@uib.no

Einar Thomassens bilde

Einar Thomassen

Professor, religionsvitenskap

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 24 50

Einar.Thomassen@uib.no

Frode Ulvunds bilde

Frode Ulvund

Professor, historie

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 32 07

Frode.Ulvund@uib.no

Sissel Undheims bilde

Sissel Undheim

Førsteamanuensis, religionsvitenskap

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 23 24
  • +47 916 80 069

Sissel.Undheim@uib.no

Birgit van der Lanss bilde

Birgit van der Lans

Vitenskapelig assistent, religionsvitenskap, historie

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

Birgit.Van.Der.Lans@uib.no

Sumanya Anand Velamurs bilde

Sumanya Anand Velamur

Stipendiat, religionsvitenskap

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 86 00

Sumanya.Velamur@uib.no

Knut S. Vikørs bilde

Knut S. Vikør

Professor, historie

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 27 11

Knut.Vikor@uib.no

Magnus Vollsets bilde

Magnus Vollset

Forsker, historie

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 91 91

Magnus.Vollset@uib.no

Marie von der Lippes bilde

Marie von der Lippe

Førsteamanuensis, religionsvitenskap

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 24 45

Marie.Lippe@uib.no

Henriette Maria Hop Wendelbos bilde

Henriette Maria Hop Wendelbo

Stipendiat, arkeologi

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 22 93

Henriette.Hop@uib.no

Marta Camilla Wrights bilde

Marta Camilla Wright

Stipendiat, religionsvitenskap

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 29 37

Marta.Wright@uib.no

Anna Charlotta Østerbergs bilde

Anna Charlotta Østerberg

Stipendiat, religionsvitenskap

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

Anna.Osterberg@uib.no

Hans-Jakob Ågotness bilde

Hans-Jakob Ågotnes

Førsteamanuensis, kulturvitenskap

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 22 08

Hans-Jakob.Agotnes@uib.no