Hjem

Institutt for sosialantropologi

Vitenskapelig ansatte ved Institutt for sosialantropologi

Laura Adwans bilde

Laura Adwan

STIPENDIAT

Institutt for sosialantropologi

Laura.Adwan@uib.no

Kajsa Catharine Amundsens bilde

Kajsa Catharine Amundsen

Vitenskapelig assistent

Institutt for sosialantropologi

Kajsa.Amundsen@uib.no

Synnøve Kristine Nepstad Bendixsens bilde

Synnøve Kristine Nepstad Bendixsen

Postdoktor, Project: Denaturalizing difference: Challenging the production of global social inequality

Institutt for sosialantropologi

  • +47 55 58 38 94

Synnove.Bendixsen@uib.no

Anne Karen Bjellands bilde

Anne Karen Bjelland

Professor

Institutt for sosialantropologi

  • +47 55 58 92 68
  • +47 909 20 725

Anne.Bjelland@uib.no

Jan Petter Bloms bilde

Jan Petter Blom

PROFESSOR EMERITUS

Institutt for sosialantropologi

Jan.Blom@uib.no

Camilla Agnethe Borreviks bilde

Camilla Agnethe Borrevik

Stipendiat

Institutt for sosialantropologi

Camilla.Borrevik@uib.no

Tone Bringas bilde

Tone Bringa

Professor

Institutt for sosialantropologi

  • +47 55 58 92 77

Tone.Bringa@uib.no

Mary Bente Bringslids bilde

Mary Bente Bringslid

Førsteamanuensis

Institutt for sosialantropologi

  • +47 55 58 92 55

Mary.Bringslid@uib.no

Vigdis Broch-Dues bilde

Vigdis Broch-Due

Professor

Institutt for sosialantropologi

  • +47 55 58 92 73

Vigdis.Broch-Due@uib.no

Eldar Bråtens bilde

Eldar Bråten

Professor, Delvis permisjon

Institutt for sosialantropologi

  • +47 55 58 92 58
  • +47 994 92 599

Eldar.Braten@uib.no

Giorgi Cheishvilis bilde

Giorgi Cheishvili

STIPENDIAT

Institutt for sosialantropologi

Giorgi.Cheishvili@uib.no

Rita Isdal Cunninghams bilde

Rita Isdal Cunningham

Stipendiat

Institutt for sosialantropologi

  • +47 55 58 93 28
  • +47 993 91 276

Rita.Cunningham@uib.no

Oda Eikens bilde

Oda Eiken

Vitenskapelig assistent

Institutt for sosialantropologi

Oda.Eiken@uib.no

Annelin Eriksens bilde

Annelin Eriksen

Professor

Institutt for sosialantropologi

  • +47 55 58 92 70
  • +47 936 33 287

Annelin.Eriksen@uib.no

Marina Golds bilde

Marina Gold

FORSKER

Institutt for sosialantropologi

Marina.Gold@uib.no

Ørnulf T. Gulbrandsens bilde

Ørnulf T. Gulbrandsen

Professor emeritus

Institutt for sosialantropologi

  • +47 55 58 92 71
  • +47 481 62 680

Ornulf.Gulbrandsen@uib.no

Nora Haukalis bilde

Nora Haukali

Stipendiat

Institutt for sosialantropologi

  • +47 452 45 962

Nora.Haukali@uib.no

Carl Johan Jacob Hjortsbergs bilde

Carl Johan Jacob Hjortsberg

Stipendiat

Institutt for sosialantropologi

Jacob.Hjortsberg@uib.no

Isabelle Hugøys bilde

Isabelle Hugøy

Vitenskapelig assistent

Institutt for sosialantropologi

Isabelle.Hugoy@uib.no

Edvard Hvidings bilde

Edvard Hviding

Professor

Institutt for sosialantropologi

  • +47 55 58 92 64
  • +47 466 33 848

Edvard.Hviding@uib.no

Gunnar Hålands bilde

Gunnar Håland

PROFESSOR EMERITUS

Institutt for sosialantropologi

Gunnar.Haaland@uib.no

Don Kalbs bilde

Don Kalb

PROFESSOR

Institutt for sosialantropologi

Don.Kalb@uib.no

Bruce Kapferers bilde

Bruce Kapferer

Professor

Institutt for sosialantropologi

  • +47 55 58 92 47

Bruce.Kapferer@uib.no

Halvar Andreassen Kjærres bilde

Halvar Andreassen Kjærre

Stipendiat

Institutt for sosialantropologi

Halvar.Kjaerre@uib.no

Malin Kleppes bilde

Malin Kleppe

Vitenskapelig assistent

Institutt for sosialantropologi

Malin.Kleppe@uib.no

John Chr Knudsens bilde

John Chr Knudsen

Professor

Institutt for sosialantropologi

  • +47 55 58 92 75

John.Knudsen@uib.no

Aase Jeanette Kvanneids bilde

Aase Jeanette Kvanneid

Stipendiat

Institutt for sosialantropologi

  • +47 913 95 033

Aase.Kvanneid@uib.no

Andrew Lattass bilde

Andrew Lattas

Professor

Institutt for sosialantropologi

  • +47 55 58 92 61
  • +47 451 24 980

Andrew.Lattas@uib.no

Anh Nga Longvas bilde

Anh Nga Longva

Professor

Institutt for sosialantropologi

  • +47 55 58 92 54
  • +47 416 46 078

Anh.Longva@uib.no

Leif Ole Mangers bilde

Leif Ole Manger

Professor

Institutt for sosialantropologi

  • +47 55 58 92 67

Leif.Manger@uib.no

Robert Gary Minnichs bilde

Robert Gary Minnich

PROFESSOR EMERITUS

Institutt for sosialantropologi

Robert.Minnich@uib.no

Carmeliza Soares Da Costa Rosarios bilde

Carmeliza Soares Da Costa Rosario

STIPENDIAT

Institutt for sosialantropologi

Carmeliza.Rosario@uib.no

Axel Rudis bilde

Axel Rudi

Stipendiat

Institutt for sosialantropologi

Axel.Rudi@uib.no

Julia Saumas bilde

Julia Sauma

FORSKER

Institutt for sosialantropologi

Julia.Sauma@uib.no

Rolf Erik Scotts bilde

Rolf Erik Scott

Forsker

Institutt for sosialantropologi

Rolf.Scott@uib.no

Matan Ilan Shapiros bilde

Matan Ilan Shapiro

FORSKER

Institutt for sosialantropologi

Matan.Shapiro@uib.no

Mehmonsho Sharifovs bilde

Mehmonsho Sharifov

STIPENDIAT

Institutt for sosialantropologi

Mehmonsho.Sharifov@uib.no

Olaf H. Smedals bilde

Olaf H. Smedal

Professor

Institutt for sosialantropologi

  • +47 55 58 92 62
  • +47 405 52 968

Olaf.Smedal@uib.no

Anna Szoluchas bilde

Anna Szolucha

Postdoktor, Marie Sklodowska-Curie Fellow

Institutt for sosialantropologi

Anna.Szolucha@uib.no

Eilin Holtan Torgersens bilde

Eilin Holtan Torgersen

Stipendiat

Institutt for sosialantropologi

  • +47 55 58 94 52
  • +47 938 97 182

Eilin.Torgersen@uib.no

Thresy Vallikappens bilde

Thresy Vallikappen

STIPENDIAT

Institutt for sosialantropologi

Thresy.Vallikappen@uib.no

Michael  Vinas bilde

Michael Vina

Stipendiat

Institutt for sosialantropologi

Michael.Vina@uib.no

Alessandro Zagatos bilde

Alessandro Zagato

Postdoktor, Egalitarianism Project

Institutt for sosialantropologi

Alessandro.Zagato@uib.no

Cecilie Vindal Ødegaards bilde

Cecilie Vindal Ødegaard

Førsteamanuensis

Institutt for sosialantropologi

  • +47 55 58 92 71

Cecilie.Odegaard@uib.no