Hjem
Click

Institutt for biologi

Vitenskapelig ansatte ved Institutt for biologi

Dag Lorents Aksness bilde

Dag Lorents Aksnes

Professor

Institutt for biologi

  • +47 55 58 44 78
  • +47 913 17 497

Dag.Aksnes@uib.no

Inge Althuizens bilde

Inge Althuizen

Stipendiat

Institutt for biologi

Inge.Althuizen@uib.no

Adriana Alvizus bilde

Adriana Alvizu

Stipendiat

Institutt for biologi

  • +47 977 80 129

Adriana.Alvizu@uib.no

Neil Anderss bilde

Neil Anders

Stipendiat

Institutt for biologi

Neil.Anders@uib.no

Patricia Apablazas bilde

Patricia Apablaza

Stipendiat

Institutt for biologi

  • +47 55 58 43 95

Patricia.Apablaza@uib.no

Libe Arangurens bilde

Libe Aranguren

Stipendiat

Institutt for biologi

  • +47 55 58 44 42
  • +47 410 01 825

Libe.Aranguren@uib.no

Hasan Arsins bilde

Hasan Arsin

Stipendiat

Institutt for biologi

  • +47 55 58 64 22

Hasan.Arsin@uib.no

Blas Manuel Benito De Pandos bilde

Blas Manuel Benito De Pando

Postdoktor

Institutt for biologi

Blas.Benito@uib.no

Irene Biancarosas bilde

Irene Biancarosa

Stipendiat

Institutt for biologi

  • +47 908 50 950

Irene.Biancarosa@uib.no

Sumaira Bilals bilde

Sumaira Bilal

Stipendiat

Institutt for biologi

Sumaira.Bilal@uib.no

Hilary Helen Birkss bilde

Hilary Helen Birks

Professor emerita, Professor Emerita in Quaternary Palaeoecology and Palaeoclimate Research at the Department of Biology and at the Bjerknes Centre of Climate Research. Visiting Professor at the Environmental Change Research Centre, University College London.

Institutt for biologi

  • +47 55 58 33 25

Hilary.Birks@uib.no

John Birkss bilde

John Birks

Professor emeritus, Emeritus

Institutt for biologi

  • +47 55 58 33 50

John.Birks@uib.no

Anne Elisabeth Bjunes bilde

Anne Elisabeth Bjune

Førsteamanuensis

Institutt for biologi

  • +47 55 58 33 35

Anne.Bjune@uib.no

Andreas Borchels bilde

Andreas Borchel

Postdoktor

Institutt for biologi

Andreas.Borchel@uib.no

Gunnar Bratbaks bilde

Gunnar Bratbak

Professor

Institutt for biologi

  • +47 55 58 26 58
  • +47 970 18 791

Gunnar.Bratbak@uib.no

Torleiv Brattegards bilde

Torleiv Brattegard

Professor emeritus

Institutt for biologi

  • +47 55 58 44 14

Torleiv.Brattegard@uib.no

Jarle Brattespes bilde

Jarle Brattespe

Stipendiat

Institutt for biologi

  • +47 55 58 44 04
  • +47 924 09 340

Jarle.Brattespe@uib.no

Sergei Budaevs bilde

Sergei Budaev

Forsker

Institutt for biologi

Sergey.Budaev@uib.no

Martina Galatea Castellis bilde

Martina Galatea Castelli

Stipendiat

Institutt for biologi

  • +47 55 58 44 42
  • +47 942 11 520

Martina.Castelli@uib.no

Duncan John Colquhouns bilde

Duncan John Colquhoun

Professor II

Institutt for biologi

Duncan.Colquhoun@uib.no

Francisca Correia De Carvalhos bilde

Francisca Correia De Carvalho

Stipendiat

Institutt for biologi

  • +47 55 58 43 94

Francisca.Carvalho@uib.no

Håkon Dahles bilde

Håkon Dahle

Forsker

Institutt for biologi

  • +47 55 58 38 61

Hakon.Dahle@uib.no

Geir Dahles bilde

Geir Dahle

Professor II

Institutt for biologi

G.Dahle@uib.no

Karina Dales bilde

Karina Dale

Stipendiat

Institutt for biologi

  • +47 482 74 194

Karina.Dale@uib.no

Jeroen Hendrik de Vrees bilde

Jeroen Hendrik de Vree

Postdoktor

Institutt for biologi

Jeroen.Vree@uni.no

Beatriz Diaz Paulis bilde

Beatriz Diaz Pauli

Forsker

Institutt for biologi

  • +47 55 58 81 37

Beatriz.Diaz-Pauli@uib.no

Lars Ebbessons bilde

Lars Ebbesson

Professor II

Institutt for biologi

Lars.Ebbesson@uni.no

Jorun Karin Egges bilde

Jorun Karin Egge

Professor

Institutt for biologi

  • +47 55 58 44 84
  • +47 913 92 469

Jorun.Egge@uib.no

Håvard Øritsland Eggestøls bilde

Håvard Øritsland Eggestøl

Stipendiat, stillingen er knyttet til prosjektet «Rognkjeks-Immunitet, sjukdom og helse» finansiert av NFR.

Institutt for biologi

Havard.Eggestol@uib.no

Christiane Eichners bilde

Christiane Eichner

Forsker

Institutt for biologi

  • +47 55 58 45 18
  • +47 411 92 967

Christiane.Eichner@uib.no

Marta Eides bilde

Marta Eide

Postdoktor

Institutt for biologi

  • +47 55 58 44 98

Marta.Eide@uib.no

Mariann Eilertsens bilde

Mariann Eilertsen

Postdoktor

Institutt for biologi

  • +47 55 58 44 31

Mariann.Eilertsen@uib.no

Mari Heggernes Eilertsens bilde

Mari Heggernes Eilertsen

Stipendiat, marin biodiversitet/geobiologi

Institutt for biologi

  • +47 481 47 632

Mari.Eilertsen@uib.no

Sigrunn Eliassens bilde

Sigrunn Eliassen

Førsteamanuensis

Institutt for biologi

  • +47 55 58 46 22

Sigrunn.Eliassen@uib.no

Ståle Ellingsens bilde

Ståle Ellingsen

Førsteamanuensis

Institutt for biologi

  • +47 55 58 44 37

Stale.Ellingsen@uib.no

Arill Engåss bilde

Arill Engås

Professor II

Institutt for biologi

  • +47 55 58 44 79

Arill.Engas@uib.no

Svein Rune Ergas bilde

Svein Rune Erga

Førsteamanuensis

Institutt for biologi

  • +47 55 58 26 79

Svein.Erga@uib.no

Amy Eycotts bilde

Amy Eycott

Forsker

Institutt for biologi

  • +47 55 58 22 17

Amy.Eycott@uib.no

Haiyang Fengs bilde

Haiyang Feng

Stipendiat

Institutt for biologi

  • +47 410 79 662

Haiyang.Feng@uib.no

Anders Fernøs bilde

Anders Fernø

Professor

Institutt for biologi

  • +47 55 58 44 74

Anders.Ferno@uib.no

Øyvind Fiksens bilde

Øyvind Fiksen

Professor

Institutt for biologi

  • +47 55 58 46 24

Oyvind.Fiksen@uib.no

Roderick Nigel Finns bilde

Roderick Nigel Finn

Forsker

Institutt for biologi

  • +47 55 58 44 00

Nigel.Finn@uib.no

Ole Folkedals bilde

Ole Folkedal

FORSKER

Institutt for biologi

Ole.Folkedal@uib.no

Kjetil Farsund Fossheims bilde

Kjetil Farsund Fossheim

Vitenskapelig assistent

Institutt for biologi

Kjetil.Fossheim@uib.no

Nadia Fouzais bilde

Nadia Fouzai

Stipendiat

Institutt for biologi

  • +47 451 14 754
  • +47 451 14 754

Nadia.Fouzai@uib.no

Audrey Geffens bilde

Audrey Geffen

Professor

Institutt for biologi

  • +47 55 58 44 35

Audrey.Geffen@uib.no

Jarl Giskes bilde

Jarl Giske

Professor

Institutt for biologi

  • +47 55 58 44 61
  • +47 992 05 975

Jarl.Giske@uib.no

Henrik Glenners bilde

Henrik Glenner

Professor, Marine Organismal Biology

Institutt for biologi

  • +47 55 58 45 26
  • +47 458 64 647

Henrik.Glenner@uib.no

Anders Goksøyrs bilde

Anders Goksøyr

Professor, Professor

Institutt for biologi

  • +47 55 58 44 03
  • +47 970 70 994

Anders.Goksoyr@uib.no

Siri Øfsthus Goksøyrs bilde

Siri Øfsthus Goksøyr

Stipendiat

Institutt for biologi

Siri.Goksoyr@uib.no

Ana Silva Gomess bilde

Ana Silva Gomes

Forsker

Institutt for biologi

  • +47 55 58 22 29

Ana.Gomes@uib.no

Sindre Grotmols bilde

Sindre Grotmol

Professor

Institutt for biologi

Sindre.Grotmol@uib.no

John-Arvid Grytness bilde

John-Arvid Grytnes

Professor

Institutt for biologi

  • +47 55 58 81 28

Jon.Grytnes@uib.no

Aud Helen Halbritter Rechsteiners bilde

Aud Helen Halbritter Rechsteiner

Postdoktor

Institutt for biologi

  • +47 55 58 22 49
  • +47 971 58 302

Aud.Halbritter@uib.no

Anne-Katrine L. Haldorsens bilde

Anne-Katrine L. Haldorsen

Professor II

Institutt for biologi

  • +47 481 85 033

Anne-Katrine.Haldorsen@uib.no

Kristin Hamres bilde

Kristin Hamre

Professor II, Akvatisk matproduksjon

Institutt for biologi

Kristin.Hamre@uib.no

Sigurd O Handelands bilde

Sigurd O Handeland

Professor II

Institutt for biologi

Sigurd.Handeland@uni.no

Hulda Maria  Hardardottirs bilde

Hulda Maria Hardardottir

Stipendiat

Institutt for biologi

  • +47 941 34 774

Hulda.Hardardottir@uib.no

Gyri Teien Hauglands bilde

Gyri Teien Haugland

Forsker

Institutt for biologi

  • +47 55 58 44 45

Gyri.Haugland@uib.no

Siri Vatsø Haugums bilde

Siri Vatsø Haugum

Stipendiat, plantesamfunnsøkologi

Institutt for biologi

Siri.Haugum@uib.no

Erna Irene Hegglands bilde

Erna Irene Heggland

Stipendiat

Institutt for biologi

Erna.Heggland@uib.no

Mikko Heinos bilde

Mikko Heino

Professor

Institutt for biologi

  • +47 55 58 45 44
  • +47 412 73 454

Mikko.Heino@uib.no

Jon Vidar Helviks bilde

Jon Vidar Helvik

Professor

Institutt for biologi

  • +47 55 58 43 71

Vidar.Helvik@uib.no

Torstein Nielsen Holes bilde

Torstein Nielsen Hole

Stipendiat, bioCEED/PRIME

Institutt for biologi

  • +47 980 71 617

Torstein.Hole@uib.no

Ivar Hordviks bilde

Ivar Hordvik

Professor

Institutt for biologi

  • +47 55 58 45 38

Ivar.Hordvik@uib.no

Gøran Høgstedts bilde

Gøran Høgstedt

Professor

Institutt for biologi

  • +47 55 58 22 22

Goran.Hogstedt@uib.no

Tore Høisæters bilde

Tore Høisæter

Professor emeritus

Institutt for biologi

  • +47 55 58 44 75

Tore.Hoisater@uib.no

Albert Imslands bilde

Albert Imsland

Professor II

Institutt for biologi

Albert.Imsland@uib.no

Per Johan Jakobsens bilde

Per Johan Jakobsen

Professor

Institutt for biologi

  • +47 55 58 44 86
  • +47 975 57 113

Per.Jakobsen@uib.no

Peder Andreas Jansens bilde

Peder Andreas Jansen

Professor II

Institutt for biologi

Peder.Jansen@uib.no

Camilla Håkonsrud Jensens bilde
Mari Jokeruds bilde

Mari Jokerud

Stipendiat

Institutt for biologi

  • +47 970 83 099

Mari.Jokerud@uib.no

Christian Jørgensens bilde

Christian Jørgensen

Førsteamanuensis

Institutt for biologi

  • +47 55 58 46 18
  • +47 418 09 327

Christian.Jorgensen@uib.no

Peter Emil Kalands bilde

Peter Emil Kaland

Professor emeritus

Institutt for biologi

  • +47 55 58 33 26

Peter.Kaland@uib.no

Egil Karlsbakks bilde

Egil Karlsbakk

Professor

Institutt for biologi

  • +47 55 58 35 94

Egil.Karlsbakk@uib.no

Odd Andre Karlsens bilde

Odd Andre Karlsen

Førsteamanuensis

Institutt for biologi

  • +47 55 58 46 51

Odd.Karlsen@uib.no

Ralf Kellmanns bilde

Ralf Kellmann

Forsker

Institutt for biologi

  • +47 55 58 44 24
  • +47 473 88 739

Ralf.Kellmann@uib.no

Muhammad Tanveer Khans bilde

Muhammad Tanveer Khan

Stipendiat

Institutt for biologi

Muhammad.Khan@uib.no

Hans  Kleivdals bilde

Hans Kleivdal

Førsteamanuensis II, Prosjektleder Nasjonal Algepilot Mongstad

Institutt for biologi

  • +47 55 58 47 37
  • +47 986 40 351

Hans.Kleivdal@uni.no

Tom Olav Klepakers bilde

Tom Olav Klepaker

Førsteamanuensis

Institutt for biologi

  • +47 55 58 46 15
  • +47 905 25 828

Tom.Klepaker@uib.no

Anna Zofia Komisarczuks bilde

Anna Zofia Komisarczuk

Forsker

Institutt for biologi

  • +47 55 58 44 73

Anna.Komisarczuk@uib.no

Harald Kryvis bilde

Harald Kryvi

Professor emeritus

Institutt for biologi

  • +47 55 58 35 93

Harald.Kryvi@uib.no

Tom Langbehns bilde

Tom Langbehn

Stipendiat

Institutt for biologi

  • +47 921 45 424

Tom.Langbehn@uib.no

Petter Larssons bilde

Petter Larsson

Professor emeritus

Institutt for biologi

  • +47 55 58 22 40
  • +47 951 39 226

Petter.Larsson@uib.no

Katrine Lekangs bilde

Katrine Lekang

Stipendiat

Institutt for biologi

  • +47 55 58 44 00

Katrine.Lekang@uib.no

Christian Lindemanns bilde

Christian Lindemann

Postdoktor

Institutt for biologi

Chris.Lindemann@uib.no

Anna Jeja Gabriella Ljungströms bilde

Anna Jeja Gabriella Ljungström

Stipendiat

Institutt for biologi

  • +47 922 00 892

Gabriella.Ljungstrom@uib.no

Bjørn Tore Lunestads bilde

Bjørn Tore Lunestad

Professor II

Institutt for biologi

  • +47 975 96 245

Bjorn.Lunestad@uib.no

Sider