Home

Department of Earth Science

Warning message

There has not been added a translated version of this content. You can either try searching or go to the "area" home page to see if you can find the information there

Råd og Utvalg

Her gis en oversikt over råd og utvalg ved Institutt for geovitenskap.

Instituttråd:

Medlemmer instituttråd 2017

Gruppe A:    Ingunn H. Thorseth (leder), Stéphane Rondenay, Ulysses Silas Ninnemann, Henriette Linge, Jostein Bakke, Mathilde B. Sørensen, Isabelle Lecomte
Gruppe B:    Anna Huges
Gruppe C:    Trygve Knag, Martina S. Hamre
Gruppe D:    Alma Dzozlic Bradaric, Eline Skakstad

Verneombud (med møterett):    Siv Hjorth Dundas
Sekretær:    Administrasjonssjef Terje Erstad

Vara til instituttråd:
For leder: Ritske Huismans
Gruppe A:    Haflidi Haflidason, Morten Jakobsen, Eoghan Reeves, William Helland-Hansen, Ritske Huismans, Einar Iversen, Rolf Mjelde, John Inge Svendsen
Gruppe B:    Christian Haug Eide, Eirik Vinje Galaasen, Bengt Carl Adam Joachim Regnéll
Gruppe C:    Trine Lise Stjernholm, Irene Heggstad, Hildegunn Almelid, Berit Marie Storheim, Stig Monsen
Gruppe D:    Karina Løviknes, Mari Bruvik Nieuwenhuizen

______________________________________________________________________________

Forskerutdanningsutvalget:

Medlemmer Forskerutdanningsutvalget 2017

Gruppe A:

Geodynamikk: Joachim Jacobs (leder), vara: Ritske Huismans
Kvartære geosystemer: Atle Nesje  vara: Haflidi Haflidason
K.G.Jebsensenteret for dyphav: Eoghan Reeves vara: Cedric Hamelin
Basseng- og Reservoar studier (BRS): Morten Jakobsen vara: William Helland-Hansen

Gruppe B:  Thomas Leutert, vara Fanny E. Johansson

Sekretær:   Anders Bjørnsen Kulseng

______________________________________________________________________________

Programstyret for bachelor og masterprogrammet i geovitenskap

Medlemmer Programstyret 2017

Gruppe A:

Programstyreleder: Berit Hjelstuen (Vara: Rolf Mjelde)
Kvartære geosystemer: Jostein Bakke (Vara: Haflidi Haflidason)
Geodynamikk: Rolf Mjelde (Vara: Lars Ottemøller)
K.G.Jebsensenteret for dyphav: Bjarte Hannisdal (Vara: Desiree Roerdink)
Basseng- og Reservoar studier (BRS): Isabelle Lecomte (Vara: William Helland-Hansen )

Gruppe D:   

  • Karina Løviknes
  • Mari Sæbø                        

Vararepresentanter Gruppe D

  • Mari Bruvik Nieuwenhuizen
  • Alma Dzozlic Bradaric 

Observatører med talerett:

  • Emilie Randeberg, studiekonsulent Anders B. Kulseng, studiekonsulent             

Sekretær:    

Emilie Randeberg

Programstyret for masterprogrammet i petroleumsteknologi:

Gruppe A:    Geir Ersland, leder (IFT), Robert Gawthorpe (GEO), Kristine Spildo (KI), Florin Radu (MI), Kristine Spildo (KI)
Gruppe D:    Anna Nikoline Særvold Bang

Sekretær:    Kari Halland

Programstyret for masterprogrammet i energi:

Gruppe A: Peter Haugen (GFI, leder), Jarle Berntsen (MI), William Helland-Hansen (GEO),  (KI), Tatiana Kuznetsova (IFT), Nils-Ottar Antonsen, Erwan Le Roux

Gruppe D: Jørgen Knutsen, Kristine D. Klementsen

 

Sekretær: Elisabeth Aasen Sæther

_______________________________________________________________________________

HMS-utvalget ved Geo

Gruppe A: Haflidi Haflidason

Gruppe B: Anna Hughes   Vara: 

Gruppe C: Ole Tumyr, Stig Monsen

Gruppe D: Thea Aske Haugen   Vara: Eirik Aase

Observatør: Verneombud: Siv Hjorth Dundas, Vara: Eivind W.Nagel Støren, Førstekonsulent Trine Lise Stjernholm

Sekretær: Andrea Grimnes

_____________________________________________________________________________

Fagutvalget for studenter ved Geo

  • Mari Sæbø (Mari.Sebo@student.uib.no)
  • Representant til Programstyret
  • Lesesalsansvarlig
  • Vara: RU-representant, Mjøllnir- og Seismologen- kontakt

HMS-utvalg: AlleIntegrerbaransvarlig: Marie Sæbø

Lunsjrom "Rom-B-Porfyr" ansvarlig: Fagutvalget

Mail: Fagutvalg@geo.uib.no

Nettside: gfu.b.uib.no

 

Styret i studentorganisasjonen Mjøllnir:

Leder: Jan Magne Cederstrøm

Nestleder: Olea Synnøve Hofshagen

Økonomiansvarlig: Sofie Kolsum

Arrangement ansvarlige: Magnus Thorvik og Audun Hitland

PR-ansvarlig: Hanna Brække

Sponsoransvarlig: Sondre Hagevold og Martine Krabbendam

Øvrige medlemmer:

Terje Lunde

Pernille Lovise Lyng

Fredrik August Wyller

Mari Smågesjø Johnsen

Nettside: mjollnir.b.uib.no