European Prison Education Association International Meeting
Forskningen på opplæring i kriminalomsorgen som BCLG gjennomfører i samarbeid med Fylkesmannen i Hordaland er unik, og arbeidet står også i en særstilling i Europa. Arbeidet vekker også oppsikt blant fagfolk i USA.
Medelmmene av BCLG sto for fire ulike workshops ved EPEA sin internasjonale konferanse på Kypros i slutten av oktober. Tema for workshopene er hentet fra gruppens forskningsprosjekter, og spenner fra etiske utfordringer ved forskning i fengsel (Dalen og Jones), lærevansker og oppmerksomhetsvansker blant innsatte (Jones, Asbjørnsen, Manger) til særlige utfordringer knyttet til kvinnelige innsatte og opplæring (Hetland).
BCLG står sentral i utvikling av europeisk forskernettverk innen fengselsundervisning, sammen med blant andre Anne Costello og Cormac Behan fra Irland, Carolyn Eggleston og Thom Ghering fra California, og Bill Muth fra Washington DC.
Sist endret: 5.11.2009
Nyheter fra Forskningsgruppe for kognisjon og læring (BCLG)
- Nettverksmøte for forskning i fengselsopplæring (23.08.2011)
- Er det "push" eller "pull" faktorer som er av størst betydning for innsattes utdanningsvalg? (17.12.2010)
- Nye artikler om PTSD og auditiv persepsjon akseptert (15.12.2010)
- Bjarte Furnes har forsvart sin avhandling! (30.11.2010)
- Motiv for utdanning under soning (17.08.2010)