Scott Rettberg er leder for forskergruppen.

Forskergruppen for elektronisk litteratur studerer litteratur - eller språkkunst - som er skapt for datamaskinen og andre digitale medier. De siste årene har vi gjennom ELMCIP-prosjektet utviklet The ELMCIP Electronic Literature Knowledge Base, en krysslenket database over elektronisk litteratur.

Bildet til venstre er fra et forskergruppeworkshop i Skottland hvor deler av forskergruppen jobbet med søknader. Fra venstre til høyre: Patricia Tomaszek, Jill Walker Rettberg, Eric Dean Rasmussen (post.doc. 2011/12), Scott Rettberg og Davin Heckman (Fulbright scholar 2011/12). 

Følg oss på: 
Kathi Inman Berenss bilde

Kathi Inman Berens

FØRSTEAMANUENSIS, Fulbright Scholar 2014/15

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 97 63

Kathi.Berens@lle.uib.no

Aud Gjersdals bilde

Aud Gjersdal

Seniorkonsulent

Universitetsbiblioteket

  • +47 55 58 25 37

Aud.Gjersdal@ub.uib.no

Anne Karhios bilde

Anne Karhio

POSTDOKTOR

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 29 61

Anne.Karhio@lle.uib.no

Elisabeth Nesheims bilde

Elisabeth Nesheim

Stipendiat, Foreldrepermisjon 2015

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 89 94
  • +47 413 03 074

Elisabeth.Nesheim@lle.uib.no

Álvaro Seiças bilde

Álvaro Seiça

Stipendiat, PhD-stipendiat i Digital Kultur

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 21 85

Alvaro.Seica@lle.uib.no

Patricia Tomaszeks bilde

Patricia Tomaszek

Universitetslektor

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 78

Patricia.Tomaszek@lle.uib.no