Kontakt:

Professor Leidulf Melve, leiar
E-post: Leidulf.Melve@cms.uib.no

 

Styringsgruppe:

Forskargruppe for mellomalderstudiar - topografiar og nettverk

Senter for mellomalderstudiar (CMS) vart etablert ved Universitetet i Bergen i 2003 som eit senter for framifrå forsking med ei finansiering på maksimalt ti år. Frå 2013 vidareutviklar «forskargruppe i mellomalderstudiar» somme tema frå CMS i ei tverrfagleg forskargruppe knytt til Institutt for arkeologi, historie, kulturstudiar og religion (AHKR).

Les meir om forskargruppa

 

Forskargruppa har tre paraplyprosjekt:

Klikk på bolkane for å vite meir om kvart prosjekt

Irene Baugs bilde

Irene Baug

Postdoktor, arkeologi

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 80 20

Irene.Baug@ahkr.uib.no

Aidan Keally Contis bilde

Aidan Keally Conti

Førsteamanuensis

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 80 92
  • +47 957 57 516

Aidan.Conti@lle.uib.no

Iris Crouwerss bilde

Iris Crouwers

Ekstern

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

Iris.Crouwers@cms.uib.no

Geir Atle Erslands bilde

Geir Atle Ersland

Professor, historie

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 29 44

Geir.Ersland@ahkr.uib.no

Stian Suppersberger Hamres bilde

Stian Suppersberger Hamre

Postdoktor, arkeologi

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 26 82
  • +47 909 17 334

Stian.Hamre@ahkr.uib.no

Henriette Mikkelsen Hoels bilde

Henriette Mikkelsen Hoel

Stipendiat, historie

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 24 89

Henriette.Hoel@ahkr.uib.no

Leidulf Melves bilde

Leidulf Melve

Professor, historie

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 30 41

Leidulf.Melve@cms.uib.no

Terje Breigutu Mosengs bilde

Terje Breigutu Moseng

Stipendiat, historie

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 31 60

Terje.Moseng@ahkr.uib.no

Sigrid Samset Myglands bilde

Sigrid Samset Mygland

Ekstern

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

Sigrid.Mygland@ahkr.uib.no

Lidia Negois bilde

Lidia Negoi

Ekstern

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 462 61 711

Lidia.Negoi@cms.uib.no

Pål Berg Svenungsens bilde

Pål Berg Svenungsen

Stipendiat, historie

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 22 02

Pal.Svenungsen@ahkr.uib.no

Marie Kjærnet Ødegaards bilde

Marie Kjærnet Ødegaard

Ekstern

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

Marie.Odegaard@ahkr.uib.no

Ingvild Øyes bilde

Ingvild Øye

Professor, middelalderarkeologi

Institutt for arkeologi, historie, kultur- og religionsvitenskap

  • +47 55 58 20 56

Ingvild.Oye@ahkr.uib.no