Hjem

Institutt for fremmedspråk

Ansatte ved Institutt for fremmedspråk

Leticia Garcia Adans bilde

Leticia Garcia Adan

UNIVERSITETSLEKTOR

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 81 81

Leticia.Adan@uib.no

Mutanna Alsayeds bilde

Mutanna Alsayed

UNIVERSITETSLEKTOR

Institutt for fremmedspråk

  • +47 968 22 155

Mutanna.Alsayed@uib.no

Jon Askelands bilde

Jon Askeland

Amanuensis, latinamerikansk litteratur

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 93 03

Jon.Askeland@uib.no

Joseph Norment Bells bilde

Joseph Norment Bell

Professor emeritus

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 28 60
  • +47 55 58 47 71

Joseph.Bell@uib.no

Brita Lotsberg Bryns bilde

Brita Lotsberg Bryn

Førsteamanuensis, Russisk litteratur

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 29 91

Brita.Bryn@uib.no

Myriam Daniele Cocos bilde

Myriam Daniele Coco

Førsteamanuensis, Fransk og spansk fagdidaktikk

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 30 04
  • +47 410 41 804

Myriam.Coco@uib.no

Theresa Jane Dietrichs bilde

Theresa Jane Dietrich

VITENSKAPELIG ASSISTENT

Institutt for fremmedspråk

Theresa.Dietrich@uib.no

Turid Daaes bilde

Turid Daae

Førstekonsulent, Eksamenskonsulent for spansk, italiensk, kinesisk og japansk.

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 23 60

Turid.Daae@uib.no

Mikkel Ekeland Paulsens bilde

Mikkel Ekeland Paulsen

Førstekonsulent, studierettleiar for arabisk, japansk og kinesisk

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 23 71

Mikkel.Paulsen@uib.no

Anne-Britt Glittenberg Elvegårds bilde

Anne-Britt Glittenberg Elvegård

Universitetslektor

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 80 96

Anne-britt.Elvegard@uib.no

Øyvind Gjerstads bilde

Øyvind Gjerstad

Førsteamanuensis, fransk språkvitenskap

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 23 44
  • +47 906 42 877

Oyvind.Gjerstad@uib.no

Craig Grocotts bilde

Craig Grocott

Førstekonsulent, Førstekonsulent

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 48 77

Craig.Grocott@uib.no

Veronika Hamanns bilde

Veronika Hamann

Universitetslektor, Tysk (DAAD-lektor)

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 22 83

Veronika.Hamann@uib.no

Bente Hannisdals bilde

Bente Hannisdal

Førsteamanuensis, Engelsk språk

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 31 23

Bente.Hannisdal@uib.no

Kari E. Hauglands bilde

Kari E. Haugland

Førsteamanuensis, Engelsk språk

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 23 79

Kari.Haugland@uib.no

Dagmar Haumanns bilde

Dagmar Haumann

Professor, Engelsk språk

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 23 46

Dagmar.Haumann@uib.no

Hild Elisabeth Hoffs bilde

Hild Elisabeth Hoff

Førsteamanuensis, Engelsk fagdidaktikk

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 23 61

Hild.Hoff@uib.no

Jerry George Holts bilde

Jerry George Holt

FØRSTEAMANUENSIS

Institutt for fremmedspråk

Jerry.Holt@uib.no

Karol Janickis bilde

Karol Janicki

Professor, Engelsk språk

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 23 74

Karol.Janicki@uib.no

Lene M Johannessens bilde

Lene M Johannessen

Professor, Amerikansk litteratur

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 23 99

Lene.Johannessen@uib.no

Anders Johannessen Fikkes bilde

Anders Johannessen Fikke

Høgskolelærer/øvingslærer, Språkprøveutvikler

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 81 42

Anders.Fikke@uib.no

Åse Johnsens bilde

Åse Johnsen

Instituttleder, Tlf 55 58 22 90

Institutt for fremmedspråk

Ase.Johnsen@uib.no

Ksenija Klotsjkovas bilde

Ksenija Klotsjkova

Høgskolelærer/øvingslærer, Russisk språk

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 38 17

Ksenija.Klotsjkova@uib.no

Randi Koppens bilde

Randi Koppen

Professor, Engelsk litteratur

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 23 68
  • +47 976 72 468

Randi.Koppen@uib.no

Claudia M Lambu Kvammes bilde

Claudia M Lambu Kvamme

Universitetslektor

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 31 73

Mihaela.Kvamme@uib.no

Jing Jing Lis bilde

Jing Jing Li

STIPENDIAT

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 23 28

Jing.Li@uib.no

Elena Borisovna Lomovas bilde

Elena Borisovna Lomova

Høgskolelærer/øvingslærer, Russisk språk

Institutt for fremmedspråk

Elena.Lomova@uib.no

Li Longs bilde

Li Long

UNIVERSITETSLEKTOR

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 23 49

L.Long@uib.no

Harold Lopezs bilde

Harold Lopez

Rådgiver

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 31 57

Harold.Lopez@uni.no

Solveig Helene Lygrens bilde

Solveig Helene Lygren

Vitenskapelig assistent

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 48 27

Solveig.Lygren@uib.no

Christian Mangas bilde

Christian Manga

STIPENDIAT

Institutt for fremmedspråk

Christian.Manga@uib.no

Hanne Svanholm Misjes bilde

Hanne Svanholm Misje

Førstekonsulent, studierettleiar for engelsk. Eksamen og timeplan engelsk.

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 22 98

Hanne.Misje@uib.no

Eli Moes bilde

Eli Moe

Universitetslektor, engelsk

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 81 41

Eli.Moe@uib.no

Stehn Aztlan Mortensens bilde

Stehn Aztlan Mortensen

Stipendiat, russisk litteratur

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 94 10

Stehn.Mortensen@uib.no

Ingvild Nilssens bilde

Ingvild Nilssen

Førstekonsulent, Studiekonsulent for etter- og vidareutdanning

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 23 73

Ingvild.Nilssen@uib.no

Jerzy Norbert Nykiels bilde

Jerzy Norbert Nykiel

Førsteamanuensis, Engelsk språk

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 23 58
  • +47 952 38 307

Jerzy.Nykiel@uib.no

Inger Olsbus bilde

Inger Olsbu

Universitetslektor, Spansk og latinamerikansk språk

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 23 69

Inger.Olsbu@uib.no

Anna Kristina Polsters bilde

Anna Kristina Polster

Førstekonsulent, studierettleiar for italiensk, spansk språk og latinamerikastudium og tysk. Eksamen og timeplan for tysk.

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 23 33

Anna.Polster@uib.no

Andrea Rinaldis bilde

Andrea Rinaldi

Stipendiat, Engelsk (Modernism and Christianity-prosjektet)

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 82 88
  • +47 471 66 771

Andrea.Rinaldi@uib.no

Tor Jan Ropeids bilde

Tor Jan Ropeid

Amanuensis

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 22 56

Tor-Jan.Ropeid@uib.no

Hild Meland Røds bilde

Hild Meland Rød

Førstekonsulent, studierettleiar for japansk, kinesisk og italiensk

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 23 71

Hild.Rod@uib.no

Guro Sandness bilde

Guro Sandnes

Stipendiat, Tysk litteratur

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 22 78

Guro.Sandnes@uib.no

Jana Scheurers bilde

Jana Scheurer

UNIVERSITETSLEKTOR

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 22 83

Jana.Scheurer@uib.no

Guowen Shangs bilde

Guowen Shang

Førsteamanuensis, Chinese Language

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 47 78
  • +47 968 47 484

Guowen.Shang@uib.no

Margery Vibe Skagens bilde

Margery Vibe Skagen

Førsteamanuensis, Fransk litteratur

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 25 30

Margery.Skagen@uib.no

Camilla Erichsen Skalles bilde

Camilla Erichsen Skalle

Førsteamanuensis, Italiensk litteratur

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 48 48
  • +47 474 13 039

Camilla.Skalle@uib.no

Kimberly Marie Skjeldes bilde

Kimberly Marie Skjelde

Stipendiat, Stipendiat

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 22 77

Kimberly.Skjelde@uib.no

Torgeir Skorgens bilde

Torgeir Skorgen

Førsteamanuensis, Tysk

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 84 42

Torgeir.Skorgen@uib.no

Roxana Sobrinos bilde

Roxana Sobrino

Stipendiat, latinamerikansk språk

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 22 73
  • +47 970 63 287

Roxana.Sobrino@uib.no

Birger Solheims bilde

Birger Solheim

Førsteamanuensis, akademisk skriving, tysk språk

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 31 51

Birger.Solheim@uib.no

Kari  Soriano Salkjelsviks bilde

Kari Soriano Salkjelsvik

Førsteamanuensis, latinamerikansk litteratur

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 22 74

Kari.Salkjelsvik@uib.no

Silje Grønner Stangs bilde

Silje Grønner Stang

Seniorkonsulent, Studieleder IF

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 93 75

Silje.Stang@uib.no

Gunn Inger Stures bilde

Gunn Inger Sture

Stipendiat

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 32 66

Gunn.Sture@uib.no

Camilla Blokhus Svenssons bilde

Camilla Blokhus Svensson

Høgskolelærer/øvingslærer, språktestutvikler og kursholder

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 81 46
  • +47 450 35 613

Camilla.Svensson@uib.no

Zeljka Svrljugas bilde

Zeljka Svrljuga

Professor, Amerikansk litteratur

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 23 65
  • +47 970 40 859

Zeljka.Svrljuga@uib.no

Erik Tonnings bilde

Erik Tonning

Professor, Professor i britisk litteratur og kultur

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 28 60

Erik.Tonning@uib.no

Ludmila Ivanova Torlakovas bilde

Ludmila Ivanova Torlakova

Førsteamanuensis, Arabisk språk

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 87 16

Ludmila.Torlakova@uib.no

Håkon Tveits bilde

Håkon Tveit

Universitetslektor, Latinamerikansk kultur, historie og litteratur

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 22 71

Hakon.Tveit@uib.no

Busimba James Taabus bilde

Busimba James Taabu

STIPENDIAT, Engelsk litteratur

Institutt for fremmedspråk

James.Busimba@uib.no

Reidar Magne Velands bilde

Reidar Magne Veland

Professor, Italiensk språk

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 22 80

Reidar.Veland@uib.no

Erika Wolfs bilde

Erika Wolf

Stipendiat, Italiensk litteratur

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 99 64

Erika.Wolf@uib.no

Yang Yangs bilde

Yang Yang

GJESTEFORSKER

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 84 07

Yang.Yang@uib.no

Sider