Hjem
Click

Institutt for geovitenskap

Råd og Utvalg

Her gis en oversikt over råd og utvalg ved Institutt for geovitenskap.

Instituttråd:

Gruppe A:    Gunn Mangerud (leder), Jostein Bakke, Ulysses Silas Ninnemann, Henriette Linge, Atle Rotevatn, Berit Oline B. Hjelstuen, Mathilde B. Sørensen
Gruppe B:    Bjarte Hannisdal
Gruppe C:    Siv Hjorth Dundas, Stig Monsen
Gruppe D:    Alma Dzozlic Bradaric, Eline Skakstad

Verneombud (med møterett):    Siv Hjorth Dundas
Sekretær:    Administrasjonssjef Terje Erstad

Vara til instituttråd:
For leder: Rolf Mjelde (personlig vara)
Gruppe A:    William Helland-Hansen, Stéphane Rondenay, Henk Keers, Haflidi Haflidason, Patience Cowie, Hans Petter Sejrup, Tor Arne Johansen, Ingunn Hindenes Thorseth
Gruppe B:    Anna Hughes, Marte Gjerde, Elizabeth Farmer
Gruppe C:    Trine Lise Stjernholm, Caroline Ertsås Christie, Berit Marie Storheim
Gruppe D:    Karina Løviknes, Mari Bruvik Nieuwenhuizen

______________________________________________________________________________

Forskerutdanningsutvalget:

Gruppe A: Joachim Jacobs (leder), Atle Nesje, Ingunn H. Thorseth, Morten Jakobsen

Gruppe B:  Fanny E. Johansson

Sekretær:   Caroline E. Christie

______________________________________________________________________________

Programstyret for bachelor og masterprogrammet i geovitenskap

Medlemmer Programstyret 2016 

Gruppe A:

Programstyreleder: Rolf Mjelde (vara: Berit Hjelstuen)
Kvartære geosystemer: Henriette Linge (vara: Kerim Nisancioglu)
Geodynamikk: Lars Ottemøller (vara: Mathilde Sørensen)
Geobio: Ingunn Thorseth (vara: Rolf Birger Pedersen)
Petroleum: Gunnar Sælen (1. vara: Henk Keers, 2. vara: Rob Gawthorpe) 

Gruppe C:

Caroline E. Christie, studieleder 

Gruppe D:   

Mari Sæbø

Karina Løviknes                              

Vararepresentanter Gruppe D

Mari Bruvik Nieuwenhuizen

Alma Dzozlic Bradaric                

Sekretær:    

Anders B. Kulseng

Programstyret for masterprogrammet i petroleumsteknologi:

Gruppe A:    Geir Ersland (IFT), Kristine Spildo (KI), Robert Gawthorpe (GEO), Florin Radu (MI), 
Gruppe D:    Anna Nikoline Særvold Bang?

Sekretær:    Kari Halland

Programstyret for masterprogrammet i energi:

Gruppe A: Helge Drange (GFI, leder), Jarle Berntsen (MI), William Helland-Hansen (GEO), Pascal D.C. Dietzel (KI), Tatiana Kuznetsova (IFT)

 

Sekretær: Elisabeth Aasen Sæther

_______________________________________________________________________________

HMS-utvalget ved Geo

Gruppe A: Haflidi Haflidason

Gruppe B: Kathrin Spieker   Vara: 

Gruppe C: Ole Tumyr, Stig Monsen

Gruppe D: Thea Aske Haugen   Vara: Eirik Aase

Observatør: Verneombud: Siv Hjorth Dundas, Vara: Eivind W.Nagel Støren, Førstekonsulent Trine Lise Stjernholm

Sekretær: Gunnar Larsen, HMS-koordinator

_____________________________________________________________________________

Fagutvalget for studenter ved Geo

  • Mari Sæbø (Mari.Sebo@student.uib.no)
  • Representant til Programstyret
  • Lesesalsansvarlig
  • Vara: RU-representant, Mjøllnir- og Seismologen- kontakt

HMS-utvalg: AlleIntegrerbaransvarlig: Marie Sæbø

Lunsjrom "Rom-B-Porfyr" ansvarlig: Fagutvalget

Mail: Fagutvalg@geo.uib.no

Nettside: gfu.b.uib.no

 

Styret i studentorganisasjonen Mjøllnir:

Leder: Jan Magne Cederstrøm

Nestleder: Olea Synnøve Hofshagen

Økonomiansvarlig: Sofie Kolsum

Arrangement ansvarlige: Magnus Thorvik og Audun Hitland

PR-ansvarlig: Hanna Brække

Sponsoransvarlig: Sondre Hagevold og Martine Krabbendam

Øvrige medlemmer:

Terje Lunde

Pernille Lovise Lyng

Fredrik August Wyller

Mari Smågesjø Johnsen

Nettside: mjollnir.b.uib.no