Hjem

Griegakademiet - Institutt for musikk

Ansatte ved Griegakademiet - Institutt for musikk

Rebecka Sofia Ahvenniemis bilde

Rebecka Sofia Ahvenniemi

Forsker, Komposisjon

Griegakademiet - Institutt for musikk

Rebecka.Ahvenniemi@uib.no

Sigbjørn Apelands bilde

Sigbjørn Apeland

Førsteamanuensis, Stillinga er primært knytta til folkemusikkarkivet Arne Bjørndals samling

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 55 58 22 07

Sigbjorn.Apeland@uib.no

Håkon Fredrik Asheims bilde

Håkon Fredrik Asheim

GJEST

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 55 58 48 30

Hakon.Asheim@uib.no

Karstein Askelands bilde

Karstein Askeland

Førsteamanuensis, orgel

Griegakademiet - Institutt for musikk

Karstein.Askeland@uib.no

Eivind Waage Austads bilde

Eivind Waage Austad

Universitetslektor, piano

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 992 75 426

Eivind.Austad@uib.no

Signe Bakkes bilde

Signe Bakke

Førsteamanuensis, piano

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 55 58 69 52

Signe.Bakke@uib.no

Jan Bjørangers bilde

Jan Bjøranger

Professor II

Griegakademiet - Institutt for musikk

Jan.Bjoranger@uib.no

Harald Bjørkøys bilde

Harald Bjørkøy

Professor, sang

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 55 58 69 53

Harald.Bjorkoy@uib.no

Hild Borchgrevinks bilde

Hild Borchgrevink

GJEST

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 474 14 701

Hild.Borchgrevink@uib.no

Turid Bakke Brauts bilde

Turid Bakke Braut

Førsteamanuensis, piano

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 951 49 370

Turid.Braut@uib.no

Are Breans bilde

Are Brean

PROFESSOR

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 464 53 623

Are.Brean@uib.no

Asbjørn Bøes bilde

Asbjørn Bøe

HUSHOLDSASSISTENT

Griegakademiet - Institutt for musikk

Asbjorn.Boe@uib.no

Ilene Chanons bilde

Ilene Chanon

Universitetslektor, horn

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 926 57 213

Ilene.Chanon@uib.no

Thomas T Dahls bilde

Thomas T Dahl

Førsteamanuensis, Jazzgitar, Ensemble, Elektronikk

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 55 58 69 68

Thomas.Dahl@uib.no

Sara Julie Mo Dressels bilde

Sara Julie Mo Dressel

Konsulent

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 55 58 69 50

Sara.Dressel@uib.no

John Martin Ehdes bilde

John Martin Ehde

Universitetslektor

Griegakademiet - Institutt for musikk

John.Ehde@uib.no

Solgunn Margaret Flaktveits bilde

Solgunn Margaret Flaktveit

Konsulent, Fag: folkemusikk, digitalisering av lydopptak, analysering og katalogisering ....

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 55 58 22 13

Solgunn.Flaktveit@uib.no

Ingrid Catharina Geuenss bilde

Ingrid Catharina Geuens

Førstelektor, musikkteori

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 55 58 69 51

Ingrid.Geuens@uib.no

Claire Ghettis bilde

Claire Ghetti

Førsteamanuensis

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 465 08 095

Claire.Ghetti@uib.no

Ruben Sverre Gjertsens bilde

Ruben Sverre Gjertsen

Forsker, komposisjon

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 55 58 39 71

Ruben.Gjertsen@uib.no

Jostein Gundersens bilde

Jostein Gundersen

Førsteamanuensis, blokkfløyte

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 55 58 69 76
  • +47 971 67 781

Jostein.Gundersen@uib.no

Øyvind Hages bilde

Øyvind Hage

Universitetslektor

Griegakademiet - Institutt for musikk

Oyvind.Hage@uib.no

Ingrid Eriksen Hagens bilde

Ingrid Eriksen Hagen

Stipendiat

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 55 58 82 46
  • +47 452 12 181

Ingrid.Hagen@uib.no

Hans Gunnar Hagens bilde

Hans Gunnar Hagen

Universitetslektor, bratsj

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 930 69 926

Hans.Hagen@uib.no

Jill  Halsteads bilde

Jill Halstead

Professor, musikkterapi

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 404 95 958

Jill.Halstead@uib.no

Per Hannevolds bilde

Per Hannevold

Professor, fagott

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 55 58 86 40
  • +47 977 33 611

Per.Hannevold@uib.no

Steinar Hannevolds bilde

Steinar Hannevold

Førsteamanuensis, obo

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 920 11 523

Steinar.Hannevold@uib.no

Helge Haukåss bilde

Helge Haukås

Universitetslektor

Griegakademiet - Institutt for musikk

Helge.Haukas@uib.no

Siri Hilmens bilde

Siri Hilmen

Universitetslektor, cello

Griegakademiet - Institutt for musikk

Siri.Hilmen@uib.no

Stig Wernø Holters bilde

Stig Wernø Holter

Professor

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 55 58 69 58
  • +47 924 57 169

Stig.Holter@uib.no

Terje Isungsets bilde

Terje Isungset

Førsteamanuensis, Jazz, slagverk

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 934 53 883

Terje.Isungset@uib.no

Thor-Harald Johnsens bilde

Thor-Harald Johnsen

Stipendiat

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 55 58 69 46

Thor.Johnsen@uib.no

Håkon Kartveits bilde

Håkon Kartveit

Universitetslektor, pauker

Griegakademiet - Institutt for musikk

Hakon.Kartveit@uib.no

Peter Katess bilde

Peter Kates

Førsteamanuensis, slagverk

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 970 68 392

Peter.Kates@uib.no

Audun Kaysers bilde

Audun Kayser

Professor

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 55 58 69 64

Audun.Kayser@uib.no

Guro Parr Klyves bilde

Guro Parr Klyve

Stipendiat

Griegakademiet - Institutt for musikk

Guro.Klyve@uib.no

Viggo Krügers bilde

Viggo Krüger

Førsteamanuensis II

Griegakademiet - Institutt for musikk

Viggo.Kruger@uib.no

Tone Sæther Kvammes bilde

Tone Sæther Kvamme

FØRSTEAMANUENSIS

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 920 59 655

Tone.Kvamme@uib.no

Eivind Kvammes bilde

Eivind Kvamme

Universitetslektor

Griegakademiet - Institutt for musikk

Eivind.Kvamme@uib.no

Jo Asgeir Lies bilde

Jo Asgeir Lie

GJEST

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 905 16 652

Jo.Lie@uib.no

Helge Lilletvedts bilde

Helge Lilletvedt

UNIVERSITETSLEKTOR

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 911 28 096

Helge.Lilletvedt@uib.no

Merethe Wolf Lindvalls bilde

Merethe Wolf Lindvall

Universitetslektor

Griegakademiet - Institutt for musikk

Merethe.Lindvall@uib.no

Britt Pernille Lindviks bilde

Britt Pernille Lindvik

Førstekonsulent

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 55 58 86 37

Britt.Lindvik@uib.no

Ines Maidre-Aarviks bilde

Ines Maidre-Aarvik

Førsteamanuensis, orgel

Griegakademiet - Institutt for musikk

Ines.Maidre@uib.no

Maren Metells bilde

Maren Metell

Universitetslektor

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 912 45 157

Maren.Metell@uib.no

Morten Norheims bilde

Morten Norheim

Førstekonsulent

Griegakademiet - Institutt for musikk

Morten.Norheim@uib.no

Marko Nouwenss bilde

Marko Nouwens

Universitetslektor

Griegakademiet - Institutt for musikk

Marko.Nouwens@uib.no

Ricardo Odriozolas bilde

Ricardo Odriozola

Førsteamanuensis, fiolin

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 55 58 69 67

Ricardo.Odriozola@uib.no

Stein Erik Olsens bilde

Stein Erik Olsen

Professor, gitar

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 55 58 69 69
  • +47 977 66 573

Stein.Olsen@uib.no

Sigurd Fischer Olsens bilde

Sigurd Fischer Olsen

Universitetslektor, Komposisjon

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 55 58 69 48

Sigurd.Olsen@uib.no

Elizabeth Anne Oltedals bilde

Elizabeth Anne Oltedal

GJEST

Griegakademiet - Institutt for musikk

nomail@uib.no

Tom Eide Osas bilde

Tom Eide Osa

Førstelektor

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 55 58 69 70

Tom.Osa@uib.no

Peter Palotais bilde

Peter Palotai

UNIVERSITETSLEKTOR

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 416 05 539

Peter.Palotai@uib.no

Alwynne Pritchards bilde

Alwynne Pritchard

Forsker

Griegakademiet - Institutt for musikk

Alwynne.Pritchard@uib.no

Liv Gunnhild Qvales bilde

Liv Gunnhild Qvale

Førstekonsulent

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 55 58 60 31

Liv.Qvale@uib.no

Knut Risers bilde

Knut Riser

Universitetslektor, tuba

Griegakademiet - Institutt for musikk

Knut.Riser@uib.no

Randi Rolvsjords bilde

Randi Rolvsjord

Instituttleder, Forskningskoordinator ved Griegakademiet

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 975 14 878
  • +47 975 14 878

Randi.Rolvsjord@uib.no

Ingemar Gunnar Rooss bilde

Ingemar Gunnar Roos

Professor

Griegakademiet - Institutt for musikk

Ingemar.Roos@uib.no

Lars Rosvolls bilde

Lars Rosvoll

Universitetslektor

Griegakademiet - Institutt for musikk

Lars.Rosvoll@uib.no

Jarle Lars Rotevatns bilde

Jarle Lars Rotevatn

Universitetslektor, Akkompagnatør, underviser i bruksklaver

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 55 58 86 43
  • +47 922 07 172

Jarle.Rotevatn@uib.no

Einar Røttingens bilde

Einar Røttingen

Professor

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 55 58 69 72

Einar.Rottingen@uib.no

Anne Nitter Sandviks bilde

Anne Nitter Sandvik

Universitetslektor

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 928 48 096

Anne.Sandvik@uib.no

Gro Schibsted Sandviks bilde

Gro Schibsted Sandvik

Professor emerita

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 55 58 69 73

Gro.Sandvik@uib.no

Wolfgang Schmids bilde

Wolfgang Schmid

Førsteamanuensis

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 452 00 271

Wolfgang.Schmid@uib.no

Geir Olve Skeies bilde

Geir Olve Skeie

Professor II

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 55 97 50 75

Geir.Skeie@uib.no

Håkon Matti Skredes bilde

Håkon Matti Skrede

UNIVERSITETSLEKTOR

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 55 58 34 00

Hakon.Skrede@uib.no

Thomas James Solomons bilde

Thomas James Solomon

Professor

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 55 58 69 82

Thomas.Solomon@uib.no

Njål Sparbos bilde

Njål Sparbo

Førsteamanuensis

Griegakademiet - Institutt for musikk

Njal.Sparbo@uib.no

Jan Magne Steinhovdens bilde

Jan Magne Steinhovden

Stipendiat, Ethnomusicology

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 55 58 86 41
  • +47 957 45 727

Jan.Steinhovden@uib.no

Christian Stenes bilde

Christian Stene

Universitetslektor, klarinett

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 466 91 987

Christian.Stene@uib.no

Petter Stigars bilde

Petter Stigar

Professor

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 55 58 69 75

Petter.Stigar@uib.no

Brynjulf Stiges bilde

Brynjulf Stige

Professor, Leiar for GAMUT - Griegakademiets senter for musikkterapiforsking og for POLYFON kunnskapsklynge for musikkterapi

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 971 69 746
  • +47 971 69 746

Brynjulf.Stige@uib.no

Hilde Haraldsen Sveens bilde

Hilde Haraldsen Sveen

Førsteamanuensis

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 55 58 69 78

Hilde.Sveen@uib.no

Hans Knut Sveens bilde

Hans Knut Sveen

Førsteamanuensis, cembalo og tidligmusikk

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 55 58 86 34

Hans.Sveen@uib.no

Steinar Sætres bilde

Steinar Sætre

Førstelektor, Undervisningskoordinator

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 55 58 69 77
  • +47 404 62 354

Steinar.Satre@uib.no

Frode Thorsens bilde

Frode Thorsen

Dekan

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 55 58 69 79
  • +47 414 79 223

Frode.Thorsen@uib.no

Thorolf Thuestads bilde

Thorolf Thuestad

Stipendiat

Griegakademiet - Institutt for musikk

Thorolf.Thuestad@uib.no

Grethe Westbø Tonheims bilde

Grethe Westbø Tonheim

UNIVERSITETSLEKTOR

Griegakademiet - Institutt for musikk

Grethe.Tonheim@uib.no

Torleif Torgersens bilde

Torleif Torgersen

Professor

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 55 58 69 66
  • +47 412 33 725

Torleif.Torgersen@uib.no

Lars Tuastads bilde

Lars Tuastad

Førsteamanuensis

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 454 88 282

Lars.Tuastad@uib.no

Kjetil Vikenes bilde

Kjetil Vikene

Universitetslektor

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 55 58 60 84

Kjetil.Vikene@uib.no

Knut Vaages bilde

Knut Vaage

Universitetslektor

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 951 95 821

Knut.Vaage@uib.no

Craig Wellss bilde

Craig Wells

GJEST

Griegakademiet - Institutt for musikk

  • +47 484 44 614

Craig.Wells@uib.no

Rene Wiiks bilde

Rene Wiik

Universitetslektor

Griegakademiet - Institutt for musikk

Rene.Wiik@uib.no