Hjem

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

Ansatte ved Institutt for global helse og samfunnsmedisin

Howaida Faisal Abdelrahmans bilde

Howaida Faisal Abdelrahman

Seniorkonsulent, Administrative Coordinator Bergen Summer Research School (BSRS)

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 55 58 49 90

Howaida.Abdelrahman@uib.no

Eirik Abildsness bilde

Eirik Abildsnes

Postdoktor

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 907 44 480

Eirik.Abildsnes@uib.no

Gunhild Agdesteens bilde

Gunhild Agdesteen

Seniorkonsulent, Senter for alders- og sykehjemsmedisin (SEFAS)

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 55 58 60 67
  • +47 934 47 712

Gunhild.Agdesteen@uib.no

Angela Akols bilde

Angela Akol

PH.D.-KANDIDAT

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

Angela.Akol@uib.no

Mina Alamis bilde

Mina Alami

Lærling

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 55 58 61 39
  • +47 413 99 723

Mina.Alami@uib.no

Jovita Amurwons bilde

Jovita Amurwon

KONSULENT

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 55 58 83 82

Jovita.Amurwon@uib.no

Janice Andersens bilde

Janice Andersen

Ph.d.-kandidat

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

Janice.Andersen@uib.no

Lillan Mo Andreassens bilde

Lillan Mo Andreassen

Stipendiat

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 55 58 61 62

Lillan.Andreassen@uib.no

Ippazio Cosimo Antonazzos bilde

Ippazio Cosimo Antonazzo

VISITING PHD. STUDENT

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

Ippazio.Antonazzo@uib.no

Ellen M Apalsets bilde

Ellen M Apalset

Prosjektleder

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 55 58 85 24

Ellen.Apalset@uib.no

Anja M. S. Ariansens bilde

Anja M. S. Ariansen

Senioringeniør, Daglig leder for prosjektet "Helseregistre for forsknng"

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 55 58 62 41

Anja.Steinsland.Ariansen@uib.no

Akeza Awealom Asgedoms bilde

Akeza Awealom Asgedom

PH.D.-KANDIDAT

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 973 84 191

Akeza.Asgedom@uib.no

Aslak Aslaksens bilde

Aslak Aslaksen

Professor II

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 55 97 23 90

Aslak.Aslaksen@uib.no

Åsne Bakkes bilde

Åsne Bakke

PH.D.-KANDIDAT

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 977 77 494

Asne.Bakke@uib.no

Freddy Bangelesas bilde

Freddy Bangelesa

GUEST

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

Freddy.Bangelesa@uib.no

Carl Michael Baravellis bilde

Carl Michael Baravelli

PH.D.-KANDIDAT

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

Carl.Baravelli@uib.no

Sudha Basnets bilde

Sudha Basnet

Postdoktor

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

Sudha.Basnet@uib.no

Margunn Margrete Bechs bilde

Margunn Margrete Bech

Stipendiat

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

Margunn.Bech@uib.no

Gry Klouman Bekkens bilde

Gry Klouman Bekken

Forsker

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 482 42 600
  • +47 482 42 600

Gry.Bekken@uib.no

Erik Bergs bilde

Erik Berg

Stipendiat, MD, overlege i plastikkirurgi

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

Erik.Berg@uib.no

Maharaj Kishan Bhans bilde

Maharaj Kishan Bhan

Professor

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

Maharaj.Bhan@uib.no

Nita Bhandaris bilde

Nita Bhandari

VISITING PROFESSOR

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

Nita.Bhandari@uib.no

Jan Magnus Bjordals bilde

Jan Magnus Bjordal

Professor

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 55 58 60 37
  • +47 917 79 832

Jan.Bjordal@uib.no

Joachim André Johansen Bjønness bilde

Joachim André Johansen Bjønnes

GJEST

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 55 21 20 63

Joachim.Bjonnes@uib.no

Tone Bjørges bilde

Tone Bjørge

Professor

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 55 58 85 30
  • +47 995 35 990

Tone.Bjorge@uib.no

Kjetil Lauvland Bjørneviks bilde

Kjetil Lauvland Bjørnevik

Stipendiat

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 55 58 85 84

Kjetil.Bjornevik@uib.no

Jörn Blumes bilde

Jörn Blume

Stipendiat

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

Joern.Blume@uib.no

Astrid Blystads bilde

Astrid Blystad

Professor

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 55 58 61 61

Astrid.Blystad@uib.no

Kjersti Marie Blytts bilde

Kjersti Marie Blytt

PH.D.-KANDIDAT, Stipendiat

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 55 58 60 67

Kjersti.Blytt@uib.no

Bård Erik Bogens bilde

Bård Erik Bogen

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

Bard.Bogen@uib.no

Gisele Banea Bokundabis bilde

Gisele Banea Bokundabi

PH.D.-KANDIDAT

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

Gisele.Bokundabi@uib.no

Christina Engeseth Brakstads bilde

Christina Engeseth Brakstad

FORSKER

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 55 58 61 00

Christina.Brakstad@uib.no

Christian Gullaksen Brinchs bilde

Christian Gullaksen Brinch

GJEST

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

Christian.Brinch@uib.no

Berit Bringedals bilde

Berit Bringedal

GJEST

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 909 83 849

Berit.Bringedal@uib.no

Kristoffer Brodwalls bilde

Kristoffer Brodwall

STIPENDIAT

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 55 58 60 98

Kristoffer.Brodwall@uib.no

Iris Charlotte Brunners bilde

Iris Charlotte Brunner

Forsker

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

Iris.Brunner@uib.no

Frøydis Kristine Bruviks bilde

Frøydis Kristine Bruvik

POSTDOKTOR

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 55 58 61 12

Froydis.Bruvik@uib.no

Ingeborg Hoff Brækkens bilde

Ingeborg Hoff Brækken

Førsteamanuensis II

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

Ingeborg.Brekken@uib.no

Magne Bråtveits bilde

Magne Bråtveit

Professor

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 55 58 60 73
  • +47 992 05 955

Magne.Bratveit@uib.no

Hogne Vikanes Buchvolds bilde

Hogne Vikanes Buchvold

Forsker

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 986 41 330

Hogne.Buchvold@uib.no

Binyam Bungudos bilde

Binyam Bungudo

PH.D.-KANDIDAT

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 967 11 061

Binyam.Bungudo@uib.no

Robert Anders Burmans bilde

Robert Anders Burman

Forsker II

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 950 75 973

Robert.Burman@uni.no

Anders Bærheims bilde

Anders Bærheim

Professor

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 55 58 61 40
  • +47 901 67 634

Anders.Barheim@uib.no

Kristine Bærøes bilde

Kristine Bærøe

Førsteamanuensis

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 993 17 482

Kristine.Baroe@uib.no

Fatemeh Chalabianloos bilde

Fatemeh Chalabianloo

PH.D.-KANDIDAT

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 55 58 23 60

Fatemeh.Chalabianloo@uib.no

Ram Krishna Chandyos bilde

Ram Krishna Chandyo

Postdoktor

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

Ram.Chandyo@uib.no

Josephine Changoles bilde

Josephine Changole

GJEST

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

Josephine.Changole@uib.no

Jobiba Chinkhumbas bilde

Jobiba Chinkhumba

Ph.d.-kandidat

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 942 43 678

Jobiba.Chinkhumba@uib.no

Linda Chokothos bilde

Linda Chokotho

VISITING PHD. STUDENT

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

Linda.Chokotho@uib.no

Ranadip Chowdhurys bilde

Ranadip Chowdhury

PH.D.-KANDIDAT

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 78 38 87 03

Ranadip.Chowdhury@uib.no

Michael Currys bilde

Michael Curry

GUEST

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 +479843445

Michael.Curry@uib.no

Maria Teresa Grønning Dales bilde

Maria Teresa Grønning Dale

GJEST

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 21 07 81 06

Maria.Dale@uib.no

Anne Kjersti Daltveits bilde

Anne Kjersti Daltveit

Professor

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 55 58 85 29

Anne.Daltveit@uib.no

Frehiwot Berhane Defayes bilde

Frehiwot Berhane Defaye

Ph.d.-kandidat

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

Frehiwot.Defaye@uib.no

Lisa deRoos bilde

Lisa deRoo

Postdoktor

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 55 58 61 57

Lisa.De.Roo@uib.no

Stefan De Vogels bilde

Stefan De Vogel

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

Stefan.Vogel@uib.no

Usha Dhingras bilde

Usha Dhingra

PH.D.-KANDIDAT

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

Usha.Dhingra@uib.no

Esperanza Diazs bilde

Esperanza Diaz

Førsteamanuensis

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 55 58 61 44

Esperanza.Diaz@uib.no

Tomislav Dimoskis bilde

Tomislav Dimoski

PROSJEKTKONSULENT

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

Tomislav.Dimoski@uib.no

Jorunn Dragesets bilde

Jorunn Drageset

Professor, Sykepleievitenskap

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 55 58 85 21

Jorunn.Drageset@uib.no

Tove Dragesunds bilde

Tove Dragesund

Postdoktor

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 55 58 67 34

Tove.Dragesund@uib.no

Michael Edlingers bilde

Michael Edlinger

EKSTERN

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

Michael.Edlinger@uib.no

Grace M. Egelands bilde

Grace M. Egeland

Professor II

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 53 20 40 65

G.Egeland@uib.no

Ingrid Eggens bilde

Ingrid Eggen

GJEST

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 936 21 824

Ingrid.Eggen@uib.no

Kristiane Tislevoll Eides bilde

Kristiane Tislevoll Eide

Stipendiat, Forskerlinjestudent

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 415 09 634

Kristiane.Eide@uib.no

Geir Egil Eides bilde

Geir Egil Eide

Professor II

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 55 97 55 34

Geir.Eide@uib.no

Nicolaas Dingeman Elands bilde

Nicolaas Dingeman Eland

Forsker

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

Nicolaas.Eland@uib.no

Eirin Ellensens bilde

Eirin Ellensen

Ph.d.-kandidat

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

Eirin.Ellensen@uib.no

Jostein Ellingsens bilde

Jostein Ellingsen

Universitetslektor

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 55 58 67 31

Jostein.Ellingsen@uib.no

Tony Matias Elvegaards bilde

Tony Matias Elvegaard

GJEST, Med.stud og Forskerlinjestudent

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

Tony.Elvegaard@uib.no

Knut Erik Emberlands bilde

Knut Erik Emberland

Stipendiat, Ph.d.-kandidat. Faglig tilknyttet AFE Bergen.

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 932 62 368

Knut.Erik.Emberland@uib.no

Anders Engelands bilde

Anders Engeland

Professor II

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 53 20 40 42
  • +47 970 18 094

Anders.Engeland@uib.no

Kjellaug Enoksens bilde

Kjellaug Enoksen

Ekstern

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

Kjellaug.Enoksen@uib.no

Ane Erdals bilde

Ane Erdal

Stipendiat

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 55 58 60 36

Ane.Erdal@uib.no

Simone Eussens bilde

Simone Eussen

Forsker

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 55 97 57 86

Simone.Eussen@uib.no

Einar Evenstads bilde

Einar Evenstad

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

Einar.Evenstad@uib.no

Kjartan Fersums bilde

Kjartan Fersum

Førsteamanuensis

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 55 58 61 87
  • +47 414 20 702

Kjartan.Fersum@uib.no

Bendik Seth Fiskås bilde

Bendik Seth Fiskå

GJEST

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 928 96 220

Bendik.Fiska@uib.no

Tone Nygaard Flølos bilde

Tone Nygaard Flølo

PH.D.-KANDIDAT

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 55 58 61 00

Tone.Flolo@uib.no

Tatiana Fominas bilde

Tatiana Fomina

Senioringeniør

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

Tatiana.Fomina@uib.no

Ingeborg Forthuns bilde

Ingeborg Forthun

STIPENDIAT

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

Ingeborg.Forthun@uib.no

Josef Fritzs bilde

Josef Fritz

GUEST

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

Josef.Fritz@uib.no

J Frederik Frøens bilde

J Frederik Frøen

FORSKER

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

J.Froen@uib.no

Marie Klem Funderuds bilde

Marie Klem Funderud

GJEST

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

Marie.Funderud@uib.no

Silje Foldøy Furus bilde

Silje Foldøy Furu

Stipendiat

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

Silje.Furu@uni.no

Knut Fylkesness bilde

Knut Fylkesnes

Professor, Emeritus, Senter for internasjonal helase

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 55 58 85 76
  • +47 915 35 360

Knut.Fylkesnes@uib.no

Stein Erik Fæøs bilde

Stein Erik Fæø

Stipendiat

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 55 58 60 67
  • +47 922 62 081

Stein.Feo@uib.no

Espen Gamlunds bilde

Espen Gamlund

Førsteamanuensis, filosofi

Institutt for filosofi og førstesemesterstudier

  • +47 55 58 32 02
  • +47 924 45 441

Espen.Gamlund@uib.no

Sara Ghaderis bilde

Sara Ghaderi

Postdoktor

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 55 58 61 65

Sara.Ghaderi@uib.no

Gro Gidskes bilde

Gro Gidske

GUEST

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 55 21 20 86

Gro.Gidske@uib.no

Trude Gildestads bilde

Trude Gildestad

Ph.d.-kandidat, epidemiologi

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 55 58 85 26

Trude.Gildestad@uib.no

Eva Gjengedals bilde

Eva Gjengedal

Professor

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 55 58 61 56

Eva.Gjengedal@uib.no

Janne Lillelid Gjerdes bilde

Janne Lillelid Gjerde

Ph.d.-kandidat, PhD candidate

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

Janne.Gjerde@uib.no

Miriam Gjerdeviks bilde

Miriam Gjerdevik

Stipendiat

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

Miriam.Gjerdevik@uib.no

Sturla Gjesdals bilde

Sturla Gjesdal

Professor

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 55 58 61 50

Sturla.Gjesdal@uib.no

Sider