Hjem

Institutt for informasjons- og medievitenskap

Vitenskapelig ansatte ved Institutt for informasjons- og medievitenskap

Jade Hærem Aksness bilde

Jade Hærem Aksnes

Universitetslektor

Institutt for informasjons- og medievitenskap

Jade.Aksnes@uib.no

Ida Vikøren Andersens bilde

Ida Vikøren Andersen

Stipendiat

Institutt for informasjons- og medievitenskap

  • +47 55 58 46 42

I.Andersen@uib.no

Terje Angelshaugs bilde

Terje Angelshaug

Universitetslektor

Institutt for informasjons- og medievitenskap

  • +47 55 58 41 18
  • +47 950 36 672

Terje.Angelshaug@uib.no

Marit Kristine Bjøntegårds bilde

Marit Kristine Bjøntegård

Vitenskapelig assistent

Institutt for informasjons- og medievitenskap

Marit.Bjontegard@uib.no

Serrano Paulo Chavarrias bilde

Serrano Paulo Chavarria

Universitetslektor

Institutt for informasjons- og medievitenskap

Paulo.Serrano@uib.no

Martin Eides bilde

Martin Eide

Professor

Institutt for informasjons- og medievitenskap

  • +47 55 58 91 20
  • +47 951 03 838

Martin.Eide@uib.no

Dag Elgesems bilde

Dag Elgesem

Professor

Institutt for informasjons- og medievitenskap

  • +47 55 58 26 19
  • +47 928 64 961

Dag.Elgesem@uib.no

John Cyril Paget Elliss bilde

John Cyril Paget Ellis

Professor II

Institutt for informasjons- og medievitenskap

J.Ellis@uib.no

Morten Fjelds bilde

Morten Fjeld

Professor II

Institutt for informasjons- og medievitenskap

Morten.Fjeld@uib.no

Eivind Flobaks bilde

Eivind Flobak

Stipendiat

Institutt for informasjons- og medievitenskap

  • +47 55 58 46 41

Eivind.Flobak@uib.no

Milka Bochere Gesichos bilde

Milka Bochere Gesicho

STIPENDIAT

Institutt for informasjons- og medievitenskap

Milka.Gesicho@uib.no

Asbjørn Grønstads bilde

Asbjørn Grønstad

Professor

Institutt for informasjons- og medievitenskap

  • +47 55 58 31 64
  • +47 922 00 301

Asbjorn.Gronstad@uib.no

Frode Guribyes bilde

Frode Guribye

Førsteamanuensis

Institutt for informasjons- og medievitenskap

  • +47 55 58 41 84
  • +47 412 37 111

Frode.Guribye@uib.no

Astrid Gynnilds bilde

Astrid Gynnild

Professor, PhD, Journalism and Media Studies, Head of the Journalism Program, Department of Information Science and Media Studies

Institutt for informasjons- og medievitenskap

  • +47 55 58 91 35
  • +47 470 28 524

Astrid.Gynnild@uib.no

Knut Hellands bilde

Knut Helland

Professor

Institutt for informasjons- og medievitenskap

  • +47 55 58 91 16
  • +47 975 57 120

Knut.Helland@uib.no

Kristine Holmelids bilde

Kristine Holmelid

Universitetslektor

Institutt for informasjons- og medievitenskap

Kristine.Holmelid@uib.no

Bjarte Johansens bilde

Bjarte Johansen

Universitetslektor

Institutt for informasjons- og medievitenskap

  • +47 55 58 41 01

Bjarte.Johansen@uib.no

Deborah Gale Johnsons bilde

Deborah Gale Johnson

PROFESSOR II

Institutt for informasjons- og medievitenskap

Deborah.Johnson@uib.no

Rune Klevjers bilde

Rune Klevjer

Førsteamanuensis

Institutt for informasjons- og medievitenskap

  • +47 55 58 41 23
  • +47 906 30 360

Rune.Klevjer@uib.no

Karl Atle Knapskogs bilde

Karl Atle Knapskog

Universitetslektor

Institutt for informasjons- og medievitenskap

  • +47 55 58 91 23
  • +47 907 53 714

Karl.Knapskog@uib.no

Erik Knudsens bilde

Erik Knudsen

Postdoktor, The Digital Social Science Core Facility (DIGSSCORE)

Institutt for informasjons- og medievitenskap

  • +47 55 58 91 05
  • +47 976 76 173

Erik.Knudsen@uib.no

Geir Erik Krekens bilde

Geir Erik Kreken

Universitetslektor

Institutt for informasjons- og medievitenskap

Geir.Kreken@uib.no

Nina Kvalheims bilde

Nina Kvalheim

Førstelektor

Institutt for informasjons- og medievitenskap

  • +47 55 58 90 83

Nina.Kvalheim@uib.no

Peter Larsens bilde

Peter Larsen

Professor emeritus

Institutt for informasjons- og medievitenskap

  • +47 55 58 91 18

Peter.Larsen@uib.no

Leif Ove Larsens bilde

Leif Ove Larsen

Instituttleder

Institutt for informasjons- og medievitenskap

  • +47 55 58 41 16
  • +47 411 06 538

Leif.Larsen@uib.no

Kamila Misiejuks bilde

Kamila Misiejuk

STIPENDIAT

Institutt for informasjons- og medievitenskap

Kamila.Misiejuk@uib.no

Ole J. Mjøss bilde

Ole J. Mjøs

Professor, og faglig leder for UiBs forsknings- og undervisningprogram i Media City Bergen

Institutt for informasjons- og medievitenskap

  • +47 55 58 41 26
  • +47 416 82 178

Ole.Mjos@uib.no

Hallvard Moes bilde

Hallvard Moe

Professor, medievitenskap

Institutt for informasjons- og medievitenskap

  • +47 55 58 91 13

Hallvard.Moe@uib.no

Richard Elling Moes bilde

Richard Elling Moe

Førsteamanuensis

Institutt for informasjons- og medievitenskap

  • +47 55 58 41 22
  • +47 995 89 065

Richard.Moe@uib.no

Philomena Njeri Ngugis bilde

Philomena Njeri Ngugi

STIPENDIAT

Institutt for informasjons- og medievitenskap

Philomena.Ngugi@uib.no

Lars Nyres bilde

Lars Nyre

Professor, nye medium, journalistikk og teknologi

Institutt for informasjons- og medievitenskap

  • +47 55 58 91 33
  • +47 908 58 123

Lars.Nyre@uib.no

Gunhild Ring Olsens bilde

Gunhild Ring Olsen

STIPENDIAT

Institutt for informasjons- og medievitenskap

  • +47 906 73 633

Gunhild.Olsen@uib.no

Truls André Pedersens bilde

Truls André Pedersen

Førstelektor

Institutt for informasjons- og medievitenskap

  • +47 55 58 91 24

Truls.Pedersen@uib.no

Jeanette Samuelsens bilde

Jeanette Samuelsen

Stipendiat

Institutt for informasjons- og medievitenskap

  • +47 400 69 175

Jeanette.Samuelsen@uib.no

Jaroslav Švelchs bilde

Jaroslav Švelch

Postdoktor, Games and Transgressive Aesthetics project

Institutt for informasjons- og medievitenskap

Jaroslav.Svelch@uib.no

Christoph Trattners bilde

Christoph Trattner

FØRSTEAMANUENSIS

Institutt for informasjons- og medievitenskap

Christoph.Trattner@uib.no

Ane J. Tryggeseids bilde

Ane J. Tryggeseid

Vitenskapelig assistent

Institutt for informasjons- og medievitenskap

Ane.Tryggeseid@uib.no

Torgeir  Uberg Nærlands bilde

Torgeir Uberg Nærland

Postdoktor, Postdoktor / Forsker 2 på Rokkansenteret

Institutt for informasjons- og medievitenskap

  • +47 55 58 97 05
  • +47 930 07 079

Torgeir.Narland@uib.no

Eirik Vatnøys bilde

Eirik Vatnøy

Universitetslektor

Institutt for informasjons- og medievitenskap

  • +47 414 07 964
  • +47 414 07 964

Eirik.Vatnoy@uib.no

Øyvind Vågness bilde

Øyvind Vågnes

Førsteamanuensis

Institutt for informasjons- og medievitenskap

  • +47 55 58 41 07
  • +47 980 20 447

Oyvind.Vagnes@uib.no

Barbara  Wassons bilde

Barbara Wasson

Professor, Director, Centre for the Science of Learning & Technology

Institutt for informasjons- og medievitenskap

  • +47 55 58 41 20
  • +47 911 41 297

Barbara.Wasson@uib.no

Ea Christina Willumsens bilde

Ea Christina Willumsen

Stipendiat

Institutt for informasjons- og medievitenskap

  • +47 55 58 91 31

Ea.Willumsen@uib.no

Frank Wisness bilde

Frank Wisnes

Universitetslektor

Institutt for informasjons- og medievitenskap

Frank.Wisnes@uib.no

Brita Ytre-Arnes bilde

Brita Ytre-Arne

Førsteamanuensis

Institutt for informasjons- og medievitenskap

  • +47 55 58 41 14
  • +47 909 32 844

Brita.Ytre-Arne@uib.no

Helge Østbyes bilde

Helge Østbye

Professor, i medievitensskap

Institutt for informasjons- og medievitenskap

  • +47 55 58 91 06

Helge.Ostbye@uib.no