Hjem

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

Studieveiledning

Studieveilederne hjelper deg med råd og veiledning om valg av studier og emner, praktiske og studietekniske ting, studiemestring og/eller mer personlige spørsmål knyttet til gjennomføring av studiene. Du kan ta kontakt på telefon eller epost, eller du kan forhåndsbestille en veiledningstime.

Studieveiledere

Henvendelser om det ordinære studier: studieveileder@lle.uib.no
Henvendelser om eksamen: eksamen@lle.uib.no
Henvendelser om etter- og videreutdanningstilbud: evu@lle.uib.no  

 

Eva Lene Gilje Østensen
førstekonsulent
eva.ostensen@uib.no  

  • Kunsthistorie
  • Teatervitenskap                                     

Signe Nilssen
førstekonsulent
signe.nilssen@uib.no

  • Nordisk språk og litteratur
  • Norsk som andrespråk
  • Norrøn filologi

Lisa Dalby Pedersen
førstekonsulent
lisa.dalby@uib.no

  • Litteraturvitenskap
  • Klassisk filologi

Thomas Gårder Brendefur
førstekonsulent
thomas.brendefur@uib.no

  • Trinndelte norskkurs

Asle Leidland
førstekonsulent
asle.leidland@uib.no

  • Trinndelte norskkurs

Michael Hertzberg
førstekonsulent
michael.hertzberg@uib.no

Mona Vervik Uthaug
seniorkonsulent
mona.uthaug@uib.no

  • Fjernord (fjernstudier i nordisk språk og litteratur)
  • Prisme (fjernstudier i norsk som andrespråk - teorifaget)
  • Nettnorsk (fjernstudier i norsk som andrespråk/for utlendinger)
Ingvild Nilssen
førstekonsulent
ingvild.nilssen@uib.no
  • Fjernord (fjernstudier i nordisk språk og litteratur)
  • Prisme (fjernstudier i norsk som andrespråk - teorifaget)
  • Nettnorsk (fjernstudier i norsk som andrespråk/for utlendinger)