Hjem

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

Instituttrådet

Instituttrådet LLE - oversikt over medlemmene

Felles e-postliste for medlemmer og varamedlemmer: inst-raad@lle.uib.no
Sekretær: administrasjonssjef Siri Fredrikson siri.fredrikson@lle.uib.no

Leder

Gruppe A 
Allmenn litteraturvitenskap 
Representant: Arild Linneberg

Vararepresentant 1: Gisle Selnes
Vararepresentant 2: Erik Bjerck Hagen

Digital kultur 
Representant: Jill Walker Rettberg (forskningsfri H17)

Vararepresentant 2: Daniel Apollon
Vararepresentant 3: Scott Rettberg (forskningsfri H17)
Vararapresentant 4: Rolf Beev

Klassisk 
Representant: Aidan Keally Conti

Vararepresentant 1: Pär Sandin
Vararepresentant 2: Åslaug Ommundsen

Kunsthistorie 
Representant: Jørgen Bakke 

Vararepresentant 1: Sigrun Åsebø
Vararepresentant 2: Per Olav Folgerø

Lingvistikk 
Representant: Christer Johansson

Vararepresentant 1: Koenraad De Smedt
Vararepresentant 2: Victoria Rosén

Nordisk 
Representant: Christine Hamm
Representant: Torodd Kinn

Vararepresentant 1: Endre Brunstad
Vararepresentant 2: Anders Gullestad
Vararepresentant 3: Ann-Kristin Helland Gujord
Vararepresentant 4: Odd Einar Haugen

Norskkursa 
Representant: Eli Kristine Knudsen

Vararepresentant 1: Elisabeth Bjugn
Vararepresentant 2: Katrin Saarik

Teatervitenskap 
Representant: Keld Hyldig                 
Vararepresentant 1: Knut Ove Arntzen
Vararepresentant 2: Tor Trolie
 
Gruppe B 
Representant: Trude Bukve
 (stipendiat, allmenn lingvistikk)
Representant: Per Sigmund Sævik Bøe (stipendiat, nordisk språk)
Vararepresentant 1: Synne Ytre Arne (stipendiat, allmenn litteraturvitenskap)
Vararepresentant 2: Are Bøe Pedersen (stipendiat, nordisk litteratur)
Vararepresentant 3: Gyri Smørdal Losnegaard (stipendiat, datalingvistikk)
Vararepresentant 4: Frode Helmich Pedersen (prosjektleder, allmenn litteraturvitenskap)
 
Gruppe C 
Representant: Vegard Sørhus
Representant: Anne Berit Apold

Vararepresentant 1: Thomas Brendefur
Vararepresentant 2: Signe Nilssen
Vararepresentant 3: Asle Leidland
Vararepresentant 4: Håvard Østrem Peersen
 
Gruppe D 

Avventer valg