Hjem
Click

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

Ansatte ved Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

Gunnstein Akselbergs bilde

Gunnstein Akselberg

Professor, nordisk språk

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 480 14 165

Gunnstein.Akselberg@uib.no

Øivin Andersens bilde

Øivin Andersen

Professor, allmenn lingvistikk

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 22 66
  • +47 411 01 976

Oivin.Andersen@uib.no

Ragnhild Lie Andersons bilde

Ragnhild Lie Anderson

Førsteamanuensis, nordisk fagdidaktikk/språk

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 94 89
  • +47 414 00 117

Ragnhild.Anderson@uib.no

Erik Andviks bilde

Erik Andvik

Førsteamanuensis, lingvistikk (vikar)

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 33 63
  • +47 454 76 056

Erik.Andvik@uib.no

Anne Berit Apolds bilde

Anne Berit Apold

Seniorkonsulent, ph.d.-koordinator

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 41 61

Anne-Berit.Apold@uib.no

Daniel Apollons bilde

Daniel Apollon

Førsteamanuensis, digital kultur

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 27

Apollon@uib.no

Knut Ove Arntzens bilde

Knut Ove Arntzen

Professor, teatervitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 29 68

Knut.Arntzen@uib.no

Jørgen Bakkes bilde

Jørgen Bakke

Førsteamanuensis, kunsthistorie

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 31 01

Jorgen.Bakke@uib.no

Rolf Ivo Beevs bilde

Rolf Ivo Beev

Universitetslektor, digital kultur

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 51
  • +47 908 33 166

Rolf.Beev@uib.no

Inga Berzinas bilde

Inga Berzina

Universitetslektor

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 76

Inga.Berzina@uib.no

Elisabeth Bjugns bilde

Elisabeth Bjugn

Universitetslektor, norskkursene

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 22 38

Elisabeth.Bjugn@uib.no

Paal Bjørbys bilde

Paal Bjørby

Førsteamanuensis, nordisk litteratur

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 37

Paal.Bjorby@uib.no

Thomas Gårder Brendefurs bilde

Thomas Gårder Brendefur

Førstekonsulent, Studiekonsulent

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 22 55

Thomas.Brendefur@uib.no

Endre Brunstads bilde

Endre Brunstad

Professor, nordisk fagdidaktikk/språk, leiar for programstyret for lektorutdanning ved UiB

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 83 99
  • +47 926 60 175

Endre.Brunstad@uib.no

Trude Bukves bilde

Trude Bukve

Stipendiat, allmenn lingvistikk

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 23 97
  • +47 944 89 776

Trude.Bukve@uib.no

Per Buviks bilde

Per Buvik

Professor emeritus, allmenn litteraturvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 23 98

Per.Buvik@uib.no

Per Sigmund Sævik Bøes bilde

Per Sigmund Sævik Bøe

Stipendiat, nordisk språkvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 93 81

Per.Boe@uib.no

Aidan Keally Contis bilde

Aidan Keally Conti

Førsteamanuensis, klassiske fag (middelalderfilologi)

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 80 92

Aidan.Conti@uib.no

Koenraad De Smedts bilde

Koenraad De Smedt

Professor, Computational Linguistics

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 20 52
  • +47 958 36 558

desmedt@uib.no

Cheikh Bamba Diones bilde

Cheikh Bamba Dione

Førsteamanuensis, allmenn lingvistikk

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 22 63

Dione.Bamba@uib.no

Helge Julius Jakhelln Dyviks bilde

Helge Julius Jakhelln Dyvik

Professor, allmenn lingvistikk, datalingvistikk

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 22 61

Helge.Dyvik@uib.no

Sigrun Eilertsens bilde

Sigrun Eilertsen

Universitetslektor, Underviser utenlandske studenter og ansatte ved UiB i norsk.

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 88 28

Sigrun.Eilertsen@uib.no

Rudi Endresens bilde

Rudi Endresen

Universitetslektor

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 14
  • +47 975 40 571

Rudi.Endresen@uib.no

Tina Horrisland Engedals bilde

Tina Horrisland Engedal

Universitetslektor, midlertidig prosjektmedarbeider ved teaterarkivet

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 38 27

Tina.Engedal@uib.no

Mary Flanagans bilde

Mary Flanagan

PROFESSOR II, digital kultur

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

Mary.Flanagan@uib.no

Per Olav Folgerøs bilde

Per Olav Folgerø

Førsteamanuensis, kunsthistorie

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 32 44

Per.Folgero@uib.no

Siri Fredriksons bilde

Siri Fredrikson

Administrasjonssjef

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 22 95
  • +47 926 57 163

Siri.Fredrikson@uib.no

Johan Fredrik Getzs bilde

Johan Fredrik Getz

Stipendiat, allmenn litteraturvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 23 56

Johan.Getz@uib.no

Ragnhild Gjefsens bilde

Ragnhild Gjefsen

Universitetslektor, teatervitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 38 27

Ragnhild.Gjefsen@uib.no

Marthe H. Grønsveens bilde

Marthe H. Grønsveen

Universitetslektor, nordisk fagdidaktikk

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 38

Marthe.Gronsveen@uib.no

Heming Gujords bilde

Heming Gujord

Førsteamanuensis, nordisk fagdidaktikk/litteratur

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 39

Heming.Gujord@uib.no

Ann-Kristin Helland Gujords bilde

Ann-Kristin Helland Gujord

Førsteamanuensis, norsk som andrespråk

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 57

Ann-Kristin.Gujord@uib.no

Anders Marcussen Gullestads bilde

Anders Marcussen Gullestad

Førsteamanuensis, Scandinavian Area Studies

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 64
  • +47 915 94 356

Anders.Gullestad@uib.no

Erik Bjerck Hagens bilde

Erik Bjerck Hagen

Professor, allmenn litteraturvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 89 95
  • +47 992 69 312

Erik.Hagen@uib.no

Christine Hamms bilde

Christine Hamm

Professor, Nordisk litteratur

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 30 21
  • +47 482 45 260

Christine.Hamm@uib.no

Odd Einar Haugens bilde

Odd Einar Haugen

Professor, norrøn filologi

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 17

Odd.Haugen@uib.no

Petter Haugereids bilde

Petter Haugereid

Forsker, allmenn lingvistikk, datalingvistikk

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

Petter.Haugereid@uib.no

Michael Hertzbergs bilde

Michael Hertzberg

Førstekonsulent, førsteamanuensis

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 75

Michael.Hertzberg@uib.no

Helene Hildremyrs bilde

Helene Hildremyr

Stipendiat, nordisk språkvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 30 35

Helene.Hildremyr@uib.no

Line Norman Hjorths bilde

Line Norman Hjorth

Stipendiat, allmenn litteraturvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 39 31

Line.Hjorth@uib.no

Pauline Ann Hoaths bilde

Pauline Ann Hoath

Universitetslektor, emerita, kunsthistorie

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 38 27
  • +47 482 92 980

Pauline.Hoath@uib.no

Erlend Hofstads bilde

Erlend Hofstad

UNIVERSITETSLEKTOR

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 22 54

Erlend.Hofstad@uib.no

Ole Johan Holgerness bilde

Ole Johan Holgernes

Stipendiat, allmenn litteraturvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 37 03

Ole.Skogseide@uib.no

Tove Jensen Holmåss bilde

Tove Jensen Holmås

Førstekonsulent

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 22 05

Tove.Holmas@uib.no

Keld Hyldigs bilde

Keld Hyldig

Førsteamanuensis, teatervitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 83 54

Keld.Hyldig@uib.no

Trine Krigsvoll Haagensens bilde

Trine Krigsvoll Haagensen

Stipendiat, kunsthistorie

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

Trine.Haagensen@uib.no

Henrik M Indergaards bilde

Henrik M Indergaard

Postdoktor, klassiske fag (gresk)

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 36 98

Henrik.Indergaard@uib.no

Thorsteinn G Indridasons bilde

Thorsteinn G Indridason

Førsteamanuensis, nordisk språkvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 35

Torsteinn.Indridason@uib.no

Kjellaug Isaksens bilde

Kjellaug Isaksen

Stipendiat, kunsthistorie

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 473 70 934

Kjellaug.Isaksen@uib.no

Ole-Jørgen Johannessens bilde

Ole-Jørgen Johannessen

Førsteamanuensis, emeritus (nordisk språk)

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 97

Ole-Jorgen.Johannessen@uib.no

Hilde Johansens bilde

Hilde Johansen

Førstelektor, norsk som andrespråk (studiefaget)

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 21 43

Hilde.Johansen@uib.no

Sunniva P. Johansens bilde

Sunniva P. Johansen

Stipendiat, nordisk fagdidaktikk/språk

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 94 34

Sunniva.Johansen@uib.no

Lars-Eric Christer Johanssons bilde

Lars-Eric Christer Johansson

Professor, datalingvistikk

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 22 62

Christer.Johansson@uib.no

Daniel Jungs bilde

Daniel Jung

Universitetslektor, digital kultur

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 89 44

Daniel.Jung@uib.no

Bente Knold Kiilerichs bilde

Bente Knold Kiilerich

Professor, kunsthistorie

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 32 05

Bente.Kiilerich@uib.no

Torodd Kinns bilde

Torodd Kinn

Professor, nordisk språkvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 84 49

Torodd.Kinn@uib.no

Marit Helene Kløves bilde

Marit Helene Kløve

Førsteamanuensis, norsk som andrespråk (emerita)

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

Marit.Klove@uib.no

Eli Kristine Knudsens bilde

Eli Kristine Knudsen

Universitetslektor, norskkursene

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 29 72

Eli.Knudsen@uib.no

Magnus André Knustads bilde

Magnus André Knustad

Vitenskapelig assistent, undervisningsassistent ved digital kultur

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

Magnus.Knustad@uib.no

Ekaterina Korosovas bilde

Ekaterina Korosova

Konsulent, praktikant

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

Ekaterina.Korosova@uib.no

Lise Kristiansens bilde

Lise Kristiansen

Førstekonsulent, Studiekonsulent

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 36

Lise.Kristiansen@uib.no

Atle Kristiansens bilde

Atle Kristiansen

Universitetslektor, norskkursene

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 07
  • +47 976 83 520

Atle.Kristiansen@uib.no

Gjert Kristoffersens bilde

Gjert Kristoffersen

Professor, nordisk språkvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 33 02
  • +47 901 97 709

Gjert.Kristoffersen@uib.no

Lill-Ann Körbers bilde

Lill-Ann Körber

Førsteamanuensis II, nordisk litteratur

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 22 92

Lill-Ann.Korber@uib.no

Asle Leidlands bilde

Asle Leidland

Førstekonsulent, Studiekonsulent

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 23 54

Asle.Leidland@uib.no

Helen F. Leslie-Jacobsens bilde

Helen F. Leslie-Jacobsen

Postdoktor, mellomalderfilologi

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 94 36

Helen.Leslie@uib.no

Siri Skjold Lexaus bilde

Siri Skjold Lexau

Professor, kunsthistorie

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 32 04

Siri.Lexau@uib.no

Sigrid Liens bilde

Sigrid Lien

Professor, kunsthistorie, visuell kultur, fotografi

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 32 01
  • +47 994 85 385

Sigrid.Lien@uib.no

Erlend Liisbergs bilde

Erlend Liisberg

Vitenskapelig assistent

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 93 54

Erlend.Liisberg@uib.no

Arild Linnebergs bilde

Arild Linneberg

Professor, allmenn litteraturvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 80 88

Arild.Linneberg@uib.no

Gyri Smørdal Losnegaards bilde

Gyri Smørdal Losnegaard

Stipendiat, datalingvistikk / computational linguistics

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 36 97

Gyri.Losnegaard@uib.no

Elin Bara Magnusdottirs bilde

Elin Bara Magnusdottir

Universitetslektor, nordisk språkvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 80

Elin.Magnusdottir@uib.no

Christina Malitiuss bilde

Christina Malitius

Førstekonsulent, Webmedarbeider (LLE, eksternweb), studiekonsulent (Klassiske fag), eksamenskonsulent (timeplan og eksamen for Språkvitenskap, Kunsthistorie, Klassiske fag, Dikult)

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 25 69

Christina.Malitius@uib.no

Helga Mannsåkers bilde

Helga Mannsåker

Stipendiat, nordisk språkvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 29

Helga.Mannsaker@uib.no

Sofie Marhaugs bilde

Sofie Marhaug

Vitenskapelig assistent, kollokvieleder på emnet Psana

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

Sofie.Marhaug@uib.no

Astrid Marners bilde

Astrid Marner

Postdoktor, på prosjektet Frå handskriftsfragment til bokhistorie

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

Astrid.Marner@uib.no

Ingrid Nestås Mathisens bilde

Ingrid Nestås Mathisen

Stipendiat, nordisk litteratur

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 03

Ingrid.Mathisen@uib.no

Anne Beate Maurseths bilde

Anne Beate Maurseth

Professor, allmenn litteraturvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 92

Anne.Maurseth@uib.no

Siri Meyers bilde

Siri Meyer

Professor, kunsthistorie

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 29 92

Siri.Meyer@uib.no

Ugnius Mikucioniss bilde

Ugnius Mikucionis

Førsteamanuensis, norskkursene

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 23 32

Ugnius.Mikucionis@uib.no

Trond Mindes bilde

Trond Minde

Vitenskapelig assistent, Holbergprosjektet

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

Trond.Minde@uib.no

Ann-Kristin Moldes bilde

Ann-Kristin Molde

Universitetslektor, nordisk språkvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 20 48

Ann-Kristin.Molde@uib.no

Else Berit Moldes bilde

Else Berit Molde

Universitetslektor, norskkursene

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 88 29
  • +47 416 25 821

Else.Molde@uib.no

Aleksander Morlands bilde

Aleksander Morland

Seniorkonsulent, Studieleder

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 42 63

Aleksander.Morland@uib.no

Ellen Mortensens bilde

Ellen Mortensen

Professor, allmenn litteraturvitenskap. Faglig leder for Holbergprisen i 50% stilling.

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 23 20

Ellen.Mortensen@uib.no

Else Mundals bilde

Else Mundal

professor emerita

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 23

Else.Mundal@uib.no

Johan Mykings bilde

Johan Myking

Instituttleder

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 18

Johan.Myking@uib.no

Pernille Myrvolds bilde

Pernille Myrvold

Universitetslektor, Norskkursene

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 87 15

Pernille.Myrvold@uib.no

Jason Nelsons bilde

Jason Nelson

VISITING PROFESSOR

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 97 63

Jason.Nelson@uib.no

Elisabeth Nesheims bilde

Elisabeth Nesheim

Stipendiat, digital kultur. (Foreldrepermisjon 2015)

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 413 03 074

Elisabeth.Nesheim@uib.no

Signe Nilssens bilde

Signe Nilssen

Førstekonsulent

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 88 23

Signe.Nilssen@uib.no

Ingvild Nistovs bilde

Ingvild Nistov

Førsteamanuensis, norsk som andrespråk

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 68

Ingvild.Nistov@uib.no

Hans Jacob Ohldiecks bilde

Hans Jacob Ohldieck

Førsteamanuensis

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

Hans.Ohldieck@uib.no

Åslaug Ommundsens bilde

Åslaug Ommundsen

Forsker, Prosjektleiar for prosjektet Frå handskriftsfragment til bokhistorie

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 80 89
  • +47 928 66 169

Aslaug.Ommundsen@uib.no

Robert Kristof Paulsens bilde

Robert Kristof Paulsen

Stipendiat, norrøn filologi

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 62

Robert.Paulsen@uib.no

Frode Helmich Pedersens bilde

Frode Helmich Pedersen

Postdoktor, allmenn litteraturvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 25 88

Frode.Pedersen@uib.no

Are Bøe Pedersens bilde

Are Bøe Pedersen

Universitetslektor, kollokvieleder for nordisk litteratur

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 23 27

Are.Pedersen@uib.no

Håvard Østrem Peersens bilde

Håvard Østrem Peersen

Rådgiver

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 20 58
  • +47 917 34 449

Havard.Peersen@uib.no

Sider