Hjem
Click

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

Vitenskapelig ansatte ved Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

Gunnstein Akselbergs bilde

Gunnstein Akselberg

Professor, nordisk språk

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 480 14 165

Gunnstein.Akselberg@uib.no

Øivin Andersens bilde

Øivin Andersen

Professor, allmenn lingvistikk

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 22 66
  • +47 411 01 976

Oivin.Andersen@uib.no

Ragnhild Lie Andersons bilde

Ragnhild Lie Anderson

Førsteamanuensis, nordisk fagdidaktikk/språk

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 94 89
  • +47 414 00 117

Ragnhild.Anderson@uib.no

Daniel Apollons bilde

Daniel Apollon

Førsteamanuensis, digital kultur

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 27

Apollon@uib.no

Knut Ove Arntzens bilde

Knut Ove Arntzen

Professor, teatervitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 29 68

Knut.Arntzen@uib.no

Jørgen Bakkes bilde

Jørgen Bakke

Førsteamanuensis, kunsthistorie

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 31 01

Jorgen.Bakke@uib.no

Rolf Ivo Beevs bilde

Rolf Ivo Beev

Universitetslektor, digital kultur

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 51
  • +47 908 33 166

Rolf.Beev@uib.no

Inga Berzinas bilde

Inga Berzina

Universitetslektor

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 76
  • +47 980 53 833

Inga.Berzina@uib.no

Elisabeth Bjugns bilde

Elisabeth Bjugn

Universitetslektor, norskkursene

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 22 38

Elisabeth.Bjugn@uib.no

Paal Bjørbys bilde

Paal Bjørby

Førsteamanuensis, nordisk litteratur

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 37

Paal.Bjorby@uib.no

Endre Brunstads bilde

Endre Brunstad

Professor, nordisk fagdidaktikk/språk, leiar for programstyret for lektorutdanning ved UiB

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 83 99
  • +47 926 60 175

Endre.Brunstad@uib.no

Trude Bukves bilde

Trude Bukve

Stipendiat, allmenn lingvistikk

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 23 97
  • +47 944 89 776

Trude.Bukve@uib.no

Per Buviks bilde

Per Buvik

Professor emeritus, allmenn litteraturvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 23 98

Per.Buvik@uib.no

Per Sigmund Sævik Bøes bilde

Per Sigmund Sævik Bøe

Stipendiat, nordisk språkvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 93 81

Per.Boe@uib.no

Aidan Keally Contis bilde

Aidan Keally Conti

Førsteamanuensis, klassiske fag (middelalderfilologi)

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 80 92

Aidan.Conti@uib.no

Koenraad De Smedts bilde

Koenraad De Smedt

Professor, Computational Linguistics

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 20 52
  • +47 958 36 558

desmedt@uib.no

Helge Julius Jakhelln Dyviks bilde

Helge Julius Jakhelln Dyvik

Professor, allmenn lingvistikk, datalingvistikk

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 22 61

Helge.Dyvik@uib.no

Sigrun Eilertsens bilde

Sigrun Eilertsen

Universitetslektor, Underviser utenlandske studenter og ansatte ved UiB i norsk.

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 88 28

Sigrun.Eilertsen@uib.no

Per Olav Folgerøs bilde

Per Olav Folgerø

Førsteamanuensis, kunsthistorie

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 32 44

Per.Folgero@uib.no

Ragnhild Gjefsens bilde

Ragnhild Gjefsen

Universitetslektor, teatervitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 38 27
  • +47 911 63 979

Ragnhild.Gjefsen@uib.no

Heming Gujords bilde

Heming Gujord

Førsteamanuensis, nordisk fagdidaktikk/litteratur

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 39

Heming.Gujord@uib.no

Ann-Kristin Helland Gujords bilde

Ann-Kristin Helland Gujord

Førsteamanuensis, norsk som andrespråk

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 57

Ann-Kristin.Gujord@uib.no

Anders Marcussen Gullestads bilde

Anders Marcussen Gullestad

Førsteamanuensis, Scandinavian Area Studies

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 64
  • +47 915 94 356

Anders.Gullestad@uib.no

Erik Bjerck Hagens bilde

Erik Bjerck Hagen

Professor, allmenn litteraturvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 89 95
  • +47 992 69 312

Erik.Hagen@uib.no

Christine Hamms bilde

Christine Hamm

Professor, Nordisk litteratur

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 30 21
  • +47 482 45 260

Christine.Hamm@uib.no

Odd Einar Haugens bilde

Odd Einar Haugen

Professor, norrøn filologi

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 17

Odd.Haugen@uib.no

Helene Hildremyrs bilde

Helene Hildremyr

Stipendiat, nordisk språkvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 30 35

Helene.Hildremyr@uib.no

Line Norman Hjorths bilde

Line Norman Hjorth

Stipendiat, allmenn litteraturvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 39 31

Line.Hjorth@uib.no

Pauline Ann Hoaths bilde

Pauline Ann Hoath

Universitetslektor, emerita, kunsthistorie

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 38 27
  • +47 482 92 980

Pauline.Hoath@uib.no

Ole Johan Holgerness bilde

Ole Johan Holgernes

Stipendiat, allmenn litteraturvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 37 03

Ole.Skogseide@uib.no

Keld Hyldigs bilde

Keld Hyldig

Førsteamanuensis, teatervitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 83 54

Keld.Hyldig@uib.no

Trine Krigsvoll Haagensens bilde

Trine Krigsvoll Haagensen

Stipendiat, kunsthistorie

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

Trine.Haagensen@uib.no

Henrik M Indergaards bilde

Henrik M Indergaard

Postdoktor, klassiske fag (gresk)

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 36 98

Henrik.Indergaard@uib.no

Thorsteinn G Indridasons bilde

Thorsteinn G Indridason

Førsteamanuensis, nordisk språkvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 35

Torsteinn.Indridason@uib.no

Kjellaug Isaksens bilde

Kjellaug Isaksen

Stipendiat, kunsthistorie

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 473 70 934

Kjellaug.Isaksen@uib.no

Ole-Jørgen Johannessens bilde

Ole-Jørgen Johannessen

Førsteamanuensis, emeritus (nordisk språk)

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 97

Ole-Jorgen.Johannessen@uib.no

Sunniva P. Johansens bilde

Sunniva P. Johansen

Stipendiat, nordisk fagdidaktikk/språk

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 94 34

Sunniva.Johansen@uib.no

Lars-Eric Christer Johanssons bilde

Lars-Eric Christer Johansson

Professor, datalingvistikk

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 22 62

Christer.Johansson@uib.no

Daniel Jungs bilde

Daniel Jung

Universitetslektor, digital kultur

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 89 44

Daniel.Jung@uib.no

Bente Knold Kiilerichs bilde

Bente Knold Kiilerich

Professor, kunsthistorie

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 32 05

Bente.Kiilerich@uib.no

Torodd Kinns bilde

Torodd Kinn

Professor, nordisk språkvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 84 49

Torodd.Kinn@uib.no

Marit Helene Kløves bilde

Marit Helene Kløve

Førsteamanuensis, norsk som andrespråk (emerita)

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

Marit.Klove@uib.no

Eli Kristine Knudsens bilde

Eli Kristine Knudsen

Universitetslektor, norskkursene

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 29 72

Eli.Knudsen@uib.no

Atle Kristiansens bilde

Atle Kristiansen

Universitetslektor, norskkursene

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 07
  • +47 976 83 520

Atle.Kristiansen@uib.no

Gjert Kristoffersens bilde

Gjert Kristoffersen

Professor, nordisk språkvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 33 02
  • +47 901 97 709

Gjert.Kristoffersen@uib.no

Helen F. Leslie-Jacobsens bilde

Helen F. Leslie-Jacobsen

Postdoktor, mellomalderfilologi

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 94 36

Helen.Leslie@uib.no

Siri Skjold Lexaus bilde

Siri Skjold Lexau

Professor, kunsthistorie

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 32 04

Siri.Lexau@uib.no

Sigrid Liens bilde

Sigrid Lien

Professor, kunsthistorie, visuell kultur, fotografi

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 32 01
  • +47 994 85 385

Sigrid.Lien@uib.no

Erlend Liisbergs bilde

Erlend Liisberg

Vitenskapelig assistent

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 93 54

Erlend.Liisberg@uib.no

Arild Linnebergs bilde

Arild Linneberg

Professor, allmenn litteraturvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 80 88

Arild.Linneberg@uib.no

Gyri Smørdal Losnegaards bilde

Gyri Smørdal Losnegaard

Stipendiat, datalingvistikk / computational linguistics

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 36 97

Gyri.Losnegaard@uib.no

Helga Mannsåkers bilde

Helga Mannsåker

Stipendiat, nordisk språkvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 29

Helga.Mannsaker@uib.no

Sofie Marhaugs bilde

Sofie Marhaug

Vitenskapelig assistent, kollokvieleder på emnet Psana

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

Sofie.Marhaug@uib.no

Ingrid Nestås Mathisens bilde

Ingrid Nestås Mathisen

Stipendiat, nordisk litteratur

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 03

Ingrid.Mathisen@uib.no

Anne Beate Maurseths bilde

Anne Beate Maurseth

Professor, allmenn litteraturvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 92

Anne.Maurseth@uib.no

Siri Meyers bilde

Siri Meyer

Professor, kunsthistorie

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 29 92

Siri.Meyer@uib.no

Ugnius Mikucioniss bilde

Ugnius Mikucionis

Førsteamanuensis, norskkursene

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 23 32

Ugnius.Mikucionis@uib.no

Trond Mindes bilde

Trond Minde

Vitenskapelig assistent, Holbergprosjektet

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

Trond.Minde@uib.no

Ann-Kristin Moldes bilde

Ann-Kristin Molde

Universitetslektor, nordisk språkvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 20 48

Ann-Kristin.Molde@uib.no

Else Berit Moldes bilde

Else Berit Molde

Universitetslektor, norskkursene

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 88 29
  • +47 416 25 821

Else.Molde@uib.no

Ellen Mortensens bilde

Ellen Mortensen

Professor, allmenn litteraturvitenskap. Faglig leder for Holbergprisen i 50% stilling.

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 23 20
  • +47 482 20 407

Ellen.Mortensen@uib.no

Johan Mykings bilde

Johan Myking

Instituttleder

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 18

Johan.Myking@uib.no

Pernille Myrvolds bilde

Pernille Myrvold

Universitetslektor, Norskkursene

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 87 15

Pernille.Myrvold@uib.no

Elisabeth Nesheims bilde

Elisabeth Nesheim

Stipendiat, digital kultur. (Foreldrepermisjon 2015)

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 413 03 074

Elisabeth.Nesheim@uib.no

Ingvild Nistovs bilde

Ingvild Nistov

Førsteamanuensis, norsk som andrespråk

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 68

Ingvild.Nistov@uib.no

Marte Nordangers bilde

Marte Nordanger

Stipendiat, norsk som andrespråk

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 979 56 148

Marte.Nordanger@uib.no

Hans Jacob Ohldiecks bilde

Hans Jacob Ohldieck

Førsteamanuensis

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

Hans.Ohldieck@uib.no

Åslaug Ommundsens bilde

Åslaug Ommundsen

Forsker, Prosjektleiar for prosjektet Frå handskriftsfragment til bokhistorie

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 80 89
  • +47 928 66 169

Aslaug.Ommundsen@uib.no

Fredrik Pareliuss bilde

Fredrik Parelius

Universitetslektor

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

Fredrik.Parelius@uib.no

Robert Kristof Paulsens bilde

Robert Kristof Paulsen

Stipendiat, norrøn filologi

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 62

Robert.Paulsen@uib.no

Frode Helmich Pedersens bilde

Frode Helmich Pedersen

Postdoktor, allmenn litteraturvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 25 88

Frode.Pedersen@uib.no

Are Bøe Pedersens bilde

Are Bøe Pedersen

Universitetslektor, kollokvieleder for nordisk litteratur

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 23 27

Are.Pedersen@uib.no

Richard Pierces bilde

Richard Pierce

Professor emeritus, egyptologi

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 916 19 396

Pierce@uib.no

Margunn Rausets bilde

Margunn Rauset

Stipendiat, nordisk språkvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 63

Margunn.Rauset@uib.no

Scott Rettbergs bilde

Scott Rettberg

Professor, digital kultur

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 22 64

Scott.Rettberg@uib.no

Victoria Roséns bilde

Victoria Rosén

Førsteamanuensis, allmenn lingvistikk, datalingvistikk

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 26

Victoria.Rosen@uib.no

Vibeke Rønnebergs bilde

Vibeke Rønneberg

Stipendiat, datalingvistikk

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 900 42 611

Vibeke.Ronneberg@uib.no

Pär Ola Sandins bilde

Pär Ola Sandin

Professor, klassiske fag (gresk)

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 41
  • +47 941 27 276

Par.Sandin@uib.no

Silje-Marie Kvernøy Sandness bilde

Silje-Marie Kvernøy Sandnes

Vitenskapelig assistent, midlertidig prosjektmedarbeider ved talemålprosjektet

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 993 67 967

Silje-Marie.Sandnes@uib.no

Helge Sandøys bilde

Helge Sandøy

Professor, nordisk språkvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 05

Helge.Sandoy@uib.no

Nina Schjetnes bilde

Nina Schjetne

Stipendiat, norsk som andrespråk

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 94 16
  • +47 480 94 704

Nina.Schjetne@uib.no

Florian Schrecks bilde

Florian Schreck

Stipendiat, norrøn filologi

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 32 09

Florian.Schreck@uib.no

Álvaro Seiças bilde

Álvaro Seiça

Stipendiat, PhD-stipendiat i Digital Kultur

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 21 85

Alvaro.Seica@uib.no

Torstein Stiegler Seims bilde

Torstein Stiegler Seim

UNIVERSITETSLEKTOR

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

Torstein.Seim@uib.no

Jørgen Magnus Sejersteds bilde

Jørgen Magnus Sejersted

Førsteamanuensis, nordisk litteratur

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 29 75

Jorgen.Sejersted@uib.no

Bente Selbacks bilde

Bente Selback

Forsker, nordisk språkvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 88 26

Bente.Selback@uib.no

Gisle Selness bilde

Gisle Selnes

Professor, allmenn litteraturvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 23 96

Gisle.Selnes@uib.no

Henning Åge Skarbøs bilde

Henning Åge Skarbø

STIPENDIAT

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

Henning.Skarbo@uib.no

Håvar Skaugens bilde

Håvar Skaugen

Vitenskapelig assistent

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

Havar.Skaugen@uib.no

Marianne Haslev Skånlands bilde

Marianne Haslev Skånland

Professor emerita, allmenn lingvistikk

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

Marianne.Skanland@uib.no

Samantha L. Smiths bilde

Samantha L. Smith

Stipendiat

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

Samantha.Smith@uib.no

Zuzana Stankovitsovas bilde

Zuzana Stankovitsova

STIPENDIAT

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 +4700421903833129

Zuzana.Stankovitsova@uib.no

Idar Steganes bilde

Idar Stegane

Professor emeritus, nordisk litteratur

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

Idar.Stegane@uib.no

Elin Stengrundets bilde

Elin Stengrundet

Universitetslektor

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

Elin.Stengrundet@uib.no

Anders Kristian Strands bilde

Anders Kristian Strand

Førsteamanuensis, allmenn litteraturvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 22 67

Anders.Strand@uib.no

Lars Sætres bilde

Lars Sætre

Professor, allmenn litteraturvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 23 93
  • +47 958 23 232

Lars.Saetre@uib.no

Tonje Haugland Sørensens bilde

Tonje Haugland Sørensen

Førsteamanuensis

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 22 86

Tonje.Sorensen@uib.no

Sider