Landslaget for lokalhistorie i skolen (LLS)

Sommerkurs 2008


 

Landslaget for lokalhistorie i skolen v/
Lars Hval Haugland Skovengvegen 12 2008 FJERDINGBY T. 63 83 79 59 / 402 86 740
May Kath.Ellingsen Lund, T: 69 25 12 81
Kjell Fossen, T: 55 25 77 67

SOMMERKURSET 2008
Gotland: Mandag 23. - fredag 27. juni

PROGRAM OG DELTAKERLISTE

ORIENTERING TIL DELTAKERNE

Deltakerantall. Ved fristens utløp er det 33 som har meldt seg til årets sommerkurs som i år arrangeres på Gotland.

Reise. Vi har lagt opp til at deltakerne reiser til og fra Visby på Gotland etter eget opplegg. Den enkleste reisemåten er å bruke fly. Se www.skyways.se. De som benytter egen bil eller tog, må ta fergen fra Nynäshamn. Mellom Stockholm og Nynäshamn - ca. 70 km - er det bussforbindelse. Se for øvrig www.destinationgotland.se.
Transporten rundt på øya foregår med buss og inngår som en del av kursopplegget.

Møtested. Kursåpning og - avslutning vil finne sted i Visby. Nærmere beskjed om tid og sted vil bli gitt når endelig program foreligger i begynnelsen av mai. Av hensyn til ankomst og avreise fra øya, vil åpning og avslutning bli lagt til tidlig ettermiddag.

Kursopplegg. Vi samarbeider med Gotlands Hembygdsförening og Gotlands folkhögskola i Hemse om programmet. Folkehøgskolen tar vårt kurs som "en folkhögskolekurs" - noe som også vil være økonomisk gunstig for oss. Skolen har egen buss og egne guider som vil være med oss hele tiden.

Bosted. Vi skal bo på Borgvik i Katthammarsvik som ligger midt på Gotlands østkyst. Prisen for overnatting i dobbeltrom (m/wc og dusj) fra mandag til fredag vil koste ca. SEK 3.100,-. I prisen inngår frokost og 2-retters middag m.m.
Lunsjpakke og ettermiddagskaffe ordnes av folkehøgskolen og inngår i kursavgiften.

Kursavgift. Vi har per i dag ikke full oversikt over utgiftene våre, men for å være på den sikre siden, vil vi kreve inn et à konto beløp på kr. 1000,- pr. deltaker for så å refundere det som blir stående ubrukt.
Kursavgiften betales til Lars innen 15. mai. Bankkonto nr.: 0533 571 7319.

Enkeltrom/dobbeltrom. Det er ikke sikkert at vi greier å oppfylle alle ønsker om enkeltrom - se deltakerlisten. Stikk derfor hodene sammen for å lage en plan B (for dobbeltrom) hvis det skulle bli aktuelt. De av dere som ikke har bedt om enkeltrom, men som reiser alene, kan jo gjøre det samme. Men uansett - vi skal løse problemene til alles beste!

Årsmøte /festarrangement. I løpet av kurset vil det bli avholdt årsmøte som blir det siste i LLS` historie, etterfulgt av en skikkelig gotlandsk festkveld som vil sette et verdig punktum for vår 30 lange virksomhet. Den lokale hembygdsföreningen vil være med å bidra på festen.

Endelig program. Dere vil høre fra oss så fort vi har mer å meddele. Følg også med på vårt nettsted. Hvis noe er uklart, ta gjerne kontakt.
"Enn så lenge får vi hygge oss med Gotland- litteratur og drømme om Gotland, øya med blå rauker, safranpannekaker, roser og bølgebrus". (Sitat May Kath.)


Hilsen
Arrangementskomitèen
Lars og May Kath.
Kjell (leder)