Hjem

Det psykologiske fakultet

Ansatte ved Det psykologiske fakultet

Ane Ugland Albæks bilde

Ane Ugland Albæk

PH.D.-KANDIDAT

Institutt for klinisk psykologi

  • +47 905 19 841

Ane.Ugland.Albaek@uib.no

Gloria Abena Ampims bilde
Norman Anderssens bilde

Norman Anderssen

Professor

Institutt for samfunnspsykologi

  • +47 55 58 20 55
  • +47 976 79 501

Norman.Anderssen@uib.no

Siv Andresens bilde

Siv Andresen

Stipendiat

Institutt for biologisk og medisinsk psykologi

  • +47 55 58 62 05

Siv.Andresen@uib.no

Kjersti Jorunn Arefjords bilde

Kjersti Jorunn Arefjord

Førsteamanuensis, Associate professor

Institutt for klinisk psykologi

  • +47 55 58 88 84

Kjersti.Arefjord@uib.no

Arve Egil Asbjørnsens bilde

Arve Egil Asbjørnsen

Professor, logopedi

Institutt for biologisk og medisinsk psykologi

  • +47 55 58 90 84

Arve.Asbjornsen@uib.no

Elfi Bailliens bilde

Elfi Baillien

FØRSTEAMANUENSIS II

Institutt for samfunnspsykologi

Elfi.Baillien@uib.no

Margareth Barndons bilde

Margareth Barndon

Seniorrådgiver, kommunikasjonsansvarlig, Psykologisk fakultet

Kommunikasjonsavdelingen

  • +47 414 79 220

Margareth.Barndon@uib.no

Elinor Bartles bilde

Elinor Bartle

Førstekonsulent, Communication Services: IGS/CIH/Global Challenges, SLATE

Institutt for global helse og samfunnsmedisin

  • +47 55 58 31 80
  • +47 55 58 86 54

Elinor.Bartle@uib.no

Justyna Beresniewiczs bilde

Justyna Beresniewicz

Stipendiat

Institutt for biologisk og medisinsk psykologi

  • +47 55 58 62 18
  • +47 458 41 460

Justyna.Beresniewicz@uib.no

Per Einar Binders bilde

Per Einar Binder

Professor

Institutt for klinisk psykologi

  • +47 55 58 90 90
  • +47 995 00 313

Per.Binder@uib.no

Louise Haugen Bjerrums bilde

Louise Haugen Bjerrum

GJEST, Masterstudent

Institutt for biologisk og medisinsk psykologi

Louise.Bjerrum@uib.no

Ragnhild Bjørkness bilde

Ragnhild Bjørknes

Førsteamanuensis

HEMIL-senteret

  • +47 55 58 32 28

Ragnhild.Bjorknes@uib.no

Marit Loe Bjørnstads bilde

Marit Loe Bjørnstad

Universitetslektor

Institutt for pedagogikk

Marit.Bjornstad@uib.no

Josef Johann Blesss bilde

Josef Johann Bless

Postdoktor

Institutt for biologisk og medisinsk psykologi

  • +47 55 58 62 81

Josef.Bless@uib.no

Annette Bloms bilde

Annette Blom

Universitetslektor

Institutt for klinisk psykologi

Annette.Blom@uib.no

Tone Fidje Blågestads bilde

Tone Fidje Blågestad

Stipendiat

Institutt for klinisk psykologi

Tone.Blagestad@uib.no

Ove Chr. Borges bilde

Ove Chr. Borge

Underdirektør, stedfortreder for direktør, leder personal/økonomi/IKT

Det psykologiske fakultet

  • +47 55 58 90 60
  • +47 934 93 038

Ove.Borge@uib.no

Hanne Cecilie Borgersens bilde

Hanne Cecilie Borgersen

Stipendiat

Institutt for samfunnspsykologi

Hanne.Borgersen@uib.no

Ingfrid Vaksdal Brattabøs bilde

Ingfrid Vaksdal Brattabø

Stipendiat

HEMIL-senteret

  • +47 924 87 155

ingfrid.brattabo@hfk.no

Torill Bulls bilde

Torill Bull

Forsker

HEMIL-senteret

  • +47 55 58 28 29

Torill.Bull@uib.no

Hege Høivik Byes bilde

Hege Høivik Bye

Førsteamanuensis

Institutt for samfunnspsykologi

  • +47 55 58 32 17
  • +47 988 73 666

Hege.Bye@uib.no

Tor Endre Gjerde Bærøys bilde

Tor Endre Gjerde Bærøy

Lærling

Institutt for pedagogikk

  • +47 55 58 48 26

Tor.Beroy@uib.no

Francisca Caceres Altamiranos bilde

Francisca Caceres Altamirano

Seniorkonsulent, Programkoordinator for Master i helsefremmende arbeid, Master i barnevern og Master in Global Development

HEMIL-senteret

  • +47 55 58 89 38

Francisca.Altamirano@uib.no

Razieh Chegenis bilde

Razieh Chegeni

STIPENDIAT

Institutt for samfunnspsykologi

  • +47 55 58 86 48

Razieh.Chegeni@uib.no

Sonja Killen Christies bilde

Sonja Killen Christie

Universitetslektor

Institutt for biologisk og medisinsk psykologi

  • +47 55 58 62 00

Sonja.Christie@uib.no

John Finlay Clarks bilde

John Finlay Clark

Overingeniør

Det psykologiske fakultet

  • +47 55 58 62 43
  • +47 950 59 410

John.Clark@uib.no

Alexander Richard Craig-Cravens bilde

Alexander Richard Craig-Craven

Avdelingsingeniør

Institutt for biologisk og medisinsk psykologi

Alex.Craven@uib.no

Wenche Dageids bilde

Wenche Dageid

Førsteamanuensis

HEMIL-senteret

  • +47 55 58 48 49
  • +47 928 94 326

Wenche.Dageid@uib.no

Marguerite Daniels bilde

Marguerite Daniel

Førsteamanuensis, Leader of Research Group: Multicultural Venues in Health, Gender and Social Justice

HEMIL-senteret

  • +47 55 58 32 20

Marguerite.Daniel@uib.no

Ernest Darkwahs bilde

Ernest Darkwah

PH.D.-KANDIDAT

HEMIL-senteret

Ernest.Darkwah@uib.no

Jan de Jongs bilde

Jan de Jong

Førsteamanuensis

Institutt for biologisk og medisinsk psykologi

  • +47 55 58 62 24

Jan.Jong@uib.no

Radosveta Dimitrovas bilde

Radosveta Dimitrova

FØRSTEAMANUENSIS

Institutt for samfunnspsykologi

  • +47 +4783290

Radosveta.Dimitrova@uib.no

Åge Røssing Diseths bilde

Åge Røssing Diseth

Professor

Institutt for pedagogikk

  • +47 55 58 86 50

Aage.Diseth@uib.no

Ingebjørg Louise Rockwell Djupedals bilde

Ingebjørg Louise Rockwell Djupedal

FORSKNINGSASSISTENT

HEMIL-senteret

  • +47 55 58 48 43

Ingebjorg.Djupedal@uib.no

Rouven Dorans bilde

Rouven Doran

Førsteamanuensis

Institutt for samfunnspsykologi

  • +47 55 58 23 36

Rouven.Doran@uib.no

Ingrid Dundass bilde

Ingrid Dundas

Førsteamanuensis, Poliklinikkleder Poliklinikk for Voksne og Eldre

Institutt for klinisk psykologi

  • +47 55 58 31 84

Ingrid.Dundas@uib.no

Gerard Eric Dwyers bilde

Gerard Eric Dwyer

Stipendiat

Institutt for biologisk og medisinsk psykologi

Gerard.Dwyer@uib.no

Olga Dysthes bilde

Olga Dysthe

Professor emerita

Institutt for pedagogikk

  • +47 480 96 674

Olga.Dysthe@uib.no

Kjetil Egelandsdals bilde

Kjetil Egelandsdal

Forsker

Institutt for pedagogikk

  • +47 55 58 39 77

Kjetil.Egelandsdal@uib.no

Heike Eicheles bilde

Heike Eichele

Senioringeniør, MD PhD

Institutt for biologisk og medisinsk psykologi

  • +47 55 58 62 90

Heike.Eichele@uib.no

Jarle Eids bilde

Jarle Eid

Professor

Institutt for samfunnspsykologi

  • +47 55 58 91 88
  • +47 930 35 253

Jarle.Eid@uib.no

Liv Eides bilde

Liv Eide

Førsteamanuensis

Institutt for pedagogikk

  • +47 55 58 48 30
  • +47 979 65 871

Liv.Eide@uib.no

Helene Marie Kjærgård Eides bilde

Helene Marie Kjærgård Eide

Førsteamanuensis

Institutt for pedagogikk

  • +47 55 58 47 04

Helene.Eide@uib.no

Sunniva Sørhus Eidsvågs bilde

Sunniva Sørhus Eidsvåg

Stipendiat

Institutt for biologisk og medisinsk psykologi

  • +47 55 58 67 73

Sunniva.Sorhus@uib.no

Hege Ekelands bilde

Hege Ekeland

Seniorkonsulent, praksiskoordinator

Det psykologiske fakultet

  • +47 55 58 47 68

Hege.Ekeland@uib.no

Vebjørn Ekrolls bilde

Vebjørn Ekroll

Professor

Institutt for samfunnspsykologi

  • +47 55 58 90 78

Vebjorn.Ekroll@uib.no

Hilde Dyrkorn Engans bilde

Hilde Dyrkorn Engan

Universitetslektor

Institutt for klinisk psykologi

Hilde.Engan@uib.no

Eilin K. Ereviks bilde

Eilin K. Erevik

Stipendiat

Institutt for samfunnspsykologi

Eilin.Erevik@uib.no

Lars Erslands bilde

Lars Ersland

Førsteamanuensis II

Institutt for biologisk og medisinsk psykologi

  • +47 55 97 66 60

Lars.Ersland@uib.no

Roar Espeviks bilde

Roar Espevik

Instituttleder

Institutt for samfunnspsykologi

  • +47 55 58 23 26

Roar.Espevik@uib.no

Jarle Røneid Fehns bilde

Jarle Røneid Fehn

Universitetslektor

Institutt for biologisk og medisinsk psykologi

Jarle.Fehn@uib.no

Turi Reiten Finseråss bilde

Turi Reiten Finserås

Stipendiat

Institutt for klinisk psykologi

  • +47 980 79 303

Turi.Finseras@uib.no

Elisabeth Flos bilde

Elisabeth Flo

Førsteamanuensis

Institutt for klinisk psykologi

  • +47 55 58 88 85

Elisabeth.Flo@uib.no

Christine Schütz Fløisands bilde

Christine Schütz Fløisand

Vitenskapelig assistent

Institutt for pedagogikk

  • +47 416 73 169

Christine.Floisand@uib.no

Hege Folkedals bilde

Hege Folkedal

Administrasjonssjef

Institutt for biologisk og medisinsk psykologi

  • +47 55 58 62 78
  • +47 913 78 775

Hege.Folkedal@uib.no

Svein Folmos bilde

Svein Folmo

Universitetslektor

Institutt for klinisk psykologi

Svein.Folmo@uib.no

Ulvhild Helena Færøviks bilde

Ulvhild Helena Færøvik

Vitenskapelig assistent, Vitenskapelig Assistent

Institutt for biologisk og medisinsk psykologi

  • +47 55 58 62 09

Ulvhild.Eide@uib.no

Johannes Gjerstads bilde

Johannes Gjerstad

Professor II

Institutt for samfunnspsykologi

Johannes.Gjerstad@uib.no

Arne Gramstads bilde

Arne Gramstad

Førsteamanuensis II

Institutt for biologisk og medisinsk psykologi

  • +47 55 58 62 00

Arne.Gramstad@uib.no

Janne Grønlis bilde

Janne Grønli

Førsteamanuensis, ph.d., Somnolog. Forskningsgruppeleder

Institutt for biologisk og medisinsk psykologi

  • +47 55 58 60 03
  • +47 922 96 559

Janne.Gronli@uib.no

Bente Huse Haktorsons bilde

Bente Huse Haktorson

Førstekonsulent

Institutt for klinisk psykologi

  • +47 55 58 24 96

Bente.Haktorson@uib.no

Åsa Hammars bilde

Åsa Hammar

Instituttleder, Professor, PhD

Institutt for klinisk psykologi

  • +47 55 58 62 12
  • +47 971 67 225

Aasa.Hammar@uib.no

Anita Lill Hansens bilde

Anita Lill Hansen

Professor

Institutt for klinisk psykologi

  • +47 55 58 31 85

Anita.Hansen@uib.no

Bjarne Hansens bilde

Bjarne Hansen

Førsteamanuensis

Institutt for klinisk psykologi

  • +47 55 58 88 87

Bjarne.Hansen@uib.no

Roger Sandvik Hansens bilde

Roger Sandvik Hansen

Universitetslektor

Institutt for klinisk psykologi

Roger.Hansen@uib.no

Nina Harkestads bilde

Nina Harkestad

Avdelingsingeniør

Institutt for biologisk og medisinsk psykologi

  • +47 55 58 62 37

Nina.Harkestad@uib.no

Yael Harlaps bilde

Yael Harlap

Førsteamanuensis

Institutt for pedagogikk

  • +47 55 58 48 51

Yael.Harlap@uib.no

Anette Harriss bilde

Anette Harris

Førsteamanuensis

Institutt for samfunnspsykologi

  • +47 55 58 32 19

Anette.Harris@uib.no

Lill Susann Ynnesdal Haugens bilde

Lill Susann Ynnesdal Haugen

Universitetslektor

HEMIL-senteret

  • +47 55 58 28 29
  • +47 984 00 511

Lill.Haugen@uib.no

Siri Skiftesvik Haukeness bilde

Siri Skiftesvik Haukenes

Universitetslektor

Institutt for klinisk psykologi

Siri.Haukenes@uib.no

Ragnhild Rekve Heitmanns bilde

Ragnhild Rekve Heitmann

Universitetslektor, Praksiskoordinator for logopedi

Institutt for biologisk og medisinsk psykologi

  • +47 55 58 60 85

Ragnhild.Heitmann@uib.no

Liv Karin Heldals bilde

Liv Karin Heldal

Seniorforskningstekniker

Institutt for biologisk og medisinsk psykologi

  • +47 55 58 62 13

Liv.Heldal@uib.no

Wenche A Hellands bilde

Wenche A Helland

Førsteamanuensis

Institutt for biologisk og medisinsk psykologi

  • +47 55 58 62 32
  • +47 901 33 397

Wenche.Helland@uib.no

Ingrid Helleves bilde

Ingrid Helleve

Professor

Institutt for pedagogikk

  • +47 55 58 48 29
  • +47 901 24 350

Ingrid.Helleve@uib.no

Sider