Stort fremmøte på årets studenttorg
Alt Bergen har å tilby av fritidsaktiviteter for studenter servert på et fat.
Før og etter den offisielle åpningsseremonien på Muséplass var det studenttorg på Studentsenteret der nye studenter kunne møte noe av det som finnes av kulturelle, sportslige, mediarelaterte og veldedige organisasjoner som de kan engasjere seg i på fritiden.
Utenfor delte Studentsamskipnaden i Bergen (SiB) ut grønne epler og lokket studentene til treningssentrene, mens inne på studentsenteret ventet det virkelige koldtbordet. Men selv om informasjonstendene bugnet nesten like mye av kjeks, twist, og alle typer godteri som av informasjon og reklame, lot de fleste studentene seg ikke distrahere av søtsakene. De var mest sultne på informasjon og på studentlivet.
- Jeg synes dette er en utrolig grei måte å få informasjon om alt som skjer i byen, og jeg tror ikke jeg hadde klart å finne ut av alle mulighetene på egenhånd. Miriam Tørnes har nettopp begynt på teatervitenskap. I tillegg til studentteateret Immaturus lurer hun på å begynne med både fallskjermhopping og fekting.
- 7 jenter og en gutt har foreløpig sagt de kommer på infomøte, sier Thomas Croucher.
Han sitter bak bordet til BSI Fekting og er veldig godt fornøyd med interessen de nye studentene har vist i dag.
Reidun Holme har begynt på en lektorutdanning med fordypning i Tysk, og er interessert i å være med i mållaget.
- Det er også masse idrett som virker interessant, kanskje jeg begynner på fekting, fortalte hun.
Noen av de nye utenlandske studentene har også funnet veien til Studentsenteret. Nina Barth var veldig fornøyd med å måten studenttorget var organisert.
- Dette er utrolig bra! I Tyskland har vi ikke noe som dette. Alt er på norsk, så jeg forstår ikke så mye, men jeg spør og alle er utrolig hjelpsomme med å oversette og forklare, forteller hun. - Jeg skal nok melde meg inn i en form for idrett og så vil jeg gå i fjellet, legger hun til.
I hjørnet der idretten holder til, er det trengsel nesten hele tiden, men mange samler seg også rundt studentenes store medieorganisasjoner som Bergen Student TV, Studentradioen og Studvest.
Alexander Barg er interessert i Studvest og lurer på hvordan det er å jobbe hos dem.
- Jeg liker å skrive, så jeg kommer nok til gå gå på informasjonsmøtet deres for å se om det er noe som passer for meg.
Han har begynt på jus og er usikker på om han får tid til annet annet studier.
Sist endret: 31.8.2010
Nyheter fra Utdanning
- - Ein viktig jobb (01.10.2012)
- Flere får tilbud om studieplass (19.07.2012)
- Sommarmodus på Kvarteret (11.07.2012)
- Studentlivet er meir enn berre studiar (09.07.2012)
- Summer idyll on Lysøyen Island (27.06.2012)
Relevante lenker
- Velkomst for kommende mestere (19.08.2010)
- Første møte (24.08.2010)
- Studiestart