Home
University Museum of Bergen

Warning message

There has not been added a translated version of this content. You can either try searching or go to the "area" home page to see if you can find the information there
Valg til styret

Kandidater til styret 2021

Main content

Kandidater til Universitetsmuseets styre

VALG TIL UNIVERSitetsmuseet styre

Her følger en oversikt over kandidater som stiller til valg til Universitetsmuseets styre. Valget starter 9. juni kl. 09.00 og avsluttes 15. juni kl. 12.00.

Fast ansatte i undervisnings- og forskerstilling (Gruppe A), Avdeling for kulturhistorie:

Kandidat: Knut Andreas Bergsvik
Forelslått av: Alf Tore Hommedal

Kandidat: Trond Lødøen
Foreslått av: Knut Mikjel Rio, David Simpson

Kandidat: Knut Mikjel Rio
Foreslått av: Nils Anfinset, Asbjørn Engevik

Kandidat: Anna Wessman
Foreslått av: Nils Anfinset, Asbjørn Engevik

Fast ansatte i undervisnings- og forskerstilling (Gruppe A), Avdeling for naturhistorie

Kandidat: Aino Laila Johanna Hosia
Forelslått av: Jenny Else Elisabeth Smedmark, Manuel António E. Malaquias

Kandidat: Terje Lislevand
Foreslått av: Anne Karin Hufthammer, Kari Loe Hjelle

Kandidat: Hanneke Johanna Maria Meijer
Foreslått av: Jenny Else Elisabeth Smedmark, Manuel António E. Malaquias, Anne Karin Hufthammer, Kari Loe Hjelle

Kandidat: Jenny Else Elisabeth Smedmark
Foreslått av: Aino Laila Johanna Hosia

 

Midlertidig ansatte i undervisnings- og forskerstilling (Gruppe B)

Representant: Oddvar Heggøy, Avdeling for naturhistorie
Vararepresentant nr. 1: Mathias Blobel, Avdeling for kulturhistorie
Vararepresentant nr. 2: Victor Lundström, Avdeling for kulturhistorie

Foreslått av: Stephan Kuhn, Justine Siegwald, Samuel Walker

Siden forslaget er spesifisert på henholdsvis representant, 1. og 2. vararepresentant, foretas valget av det avtroppende styret for Universitetsmuseet som valgforsamling, jf. Valgreglementet § 23-3, nr. 1.

Teknisk/administrativt ansatte (Gruppe C)

Kandidat: Knut Olav Aslaksen, Formidlingsavdelingen
Foreslått av: Louise Bjerre Petersen, Siri Skretting Jansen, Camilla Edith Ahamath

Kandidat: Lene Synnøve Halvorsen, Avdeling for naturhistorie
Foreslått av: Solfrid Margrethe Hjelmtveit

Kandidat: Hana Lukesova, Avdeling for kulturhistorie
Foreslått av: Camilla Celine Nordby, Anita Haugen Lie

Kandidat: Tor Arne Waraas, Avdeling for kulturhistorie
Foreslått av: Camilla Celine Nordby, Anita Haugen Lie

 

Studenter (Gruppe D)

Studentenes representant velges av Studentparlamentet