Hjem
Nordisk språk

Ansatte ved Nordisk språk

Gunnstein Akselbergs bilde

Gunnstein Akselberg

Professor emeritus, nordisk språk

LLE

  • +47 480 14 165

Gunnstein.Akselberg@uib.no

Helene Hildremyrs bilde

Helene Hildremyr

Stipendiat, nordisk språkvitenskap

LLE

  • +47 55 58 30 35
  • +47 984 61 325

Helene.Hildremyr@uib.no

Thorsteinn Gudmundur Indridasons bilde

Thorsteinn Gudmundur Indridason

Professor, nordisk språkvitenskap

LLE

  • +47 55 58 24 35

Torsteinn.Indridason@uib.no

Sunniva Petersen Johansens bilde

Sunniva Petersen Johansen

Universitetslektor, nordisk fagdidaktikk/språk

LLE

  • +47 55 58 94 34
  • +47 482 07 840

Sunniva.Johansen@uib.no

Johan Mykings bilde

Johan Myking

Professor emeritus

LLE

  • +47 55 58 24 18
  • +47 950 82 751

Johan.Myking@uib.no

Agnete Nesses bilde

Agnete Nesse

Professor

LLE

  • +47 55 58 61 85
  • +47 906 01 822

Agnete.Nesse@uib.no

Randi Netelands bilde

Randi Neteland

Postdoktor, nordisk språk

LLE

  • +47 55 58 36 82
  • +47 908 77 334

Randi.Neteland@uib.no

Margunn Rausets bilde

Margunn Rauset

Forsker, prosjektleder for Revisjonsprosjektet og leder for ordbokmiljøet ved UiB

LLE

  • +47 55 58 24 63
  • +47 976 24 346

Margunn.Rauset@uib.no

Helge Sandøys bilde

Helge Sandøy

Professor emeritus, nordisk språkvitskap

LLE

  • +47 55 58 24 05

Helge.Sandoy@uib.no

Ivar Utnes bilde

Ivar Utne

Førsteamanuensis, nordisk språkvitenskap/navnegransking

LLE

  • +47 55 58 24 04
  • +47 905 64 629

Ivar.Utne@uib.no