Hjem
Språkvitenskap

Ansatte ved Språkvitenskap

Øivin Andersens bilde

Øivin Andersen

Professor, allmenn lingvistikk

LLE

  • +47 55 58 22 66
  • +47 411 01 976

Oivin.Andersen@uib.no

Trude Bukves bilde

Trude Bukve

Stipendiat, allmenn lingvistikk

LLE

  • +47 944 89 776

Trude.Bukve@uib.no

Seong-Eun Chos bilde

Seong-Eun Cho

Stipendiat

LLE

  • +47 55 58 39 63
  • +47 904 41 207

Seong-Eun.Cho@uib.no

Koenraad De Smedts bilde

Koenraad De Smedt

Professor, Computational Linguistics

LLE

  • +47 55 58 20 52
  • +47 958 36 558

desmedt@uib.no

Cheikh Bamba Diones bilde

Cheikh Bamba Dione

Postdoktor, allmenn lingvistikk

LLE

  • +47 55 58 22 63

Dione.Bamba@uib.no

Christer Johanssons bilde

Christer Johansson

Professor, datalingvistikk

LLE

  • +47 55 58 22 62

Christer.Johansson@uib.no

Gyri Smørdal Losnegaards bilde

Gyri Smørdal Losnegaard

Stipendiat, datalingvistikk / computational linguistics

LLE

  • +47 55 58 36 97

Gyri.Losnegaard@uib.no

Victoria Roséns bilde

Victoria Rosén

Førsteamanuensis, allmenn lingvistikk, datalingvistikk

LLE

  • +47 55 58 24 26

Victoria.Rosen@uib.no