Hjem
Biostatistikk og dataanalyse
Nyhet

Veiledningstjeneste for medisinsk statistikk - høst 2019

Veiledningstjenesten ved Institutt for global helse og samfunnsmedisin er en del av Kjernefasilitet for biostatistikk og dataanalyse ved Det medisinsk-odontologiske fakultet og er primært rettet mot forskere som er ansatt ved fakultetet. Forskere kan henvende seg til veiledningstjenesten for å diskutere design av studier, valg av statistiske metoder og bruk av programvare.

Kalender
Foto/ill.:
Colourbox
  • Veiledningstjenesten har kompetanse særlig knyttet til dataanalyse for epidemiologiske og kliniske forskningsprosjekter.
  • Planlegging av studiedesign og innsamling av data er viktig for kvaliteten av påfølgende statistiske analyser, og vi oppfordrer til å ta kontakt i en tidlig fase av et prosjekt.
  • Oppgaver utført av veiledningstjenesten forventes å være av kortvarig karakter og normalt innenfor rammen av en times konsultasjon.
  • Veiledningstjenesten krever ikke betaling for konsultasjoner.
  • Kjernefasilitet for biostatistikk og dataanalyse kan også tilby fast statistikerstøtte over tid til større prosjekter og forskningsgrupper. Dette er imidlertid ikke en del av veiledningstjenestens arbeid og vil kreve betaling. Ta kontakt med Jannicke Igland (Jannicke.Igland@uib.no) for mer informasjon dersom det er behov for mer langvarig støtte fra statistiker i forskningsprosjekter.
  • Tjenesten har ikke anledning/kapasitet til å hjelpe med studentoppgaver og masteroppgaver.

Konsultasjoner /møter med veiledningstjenesten skal helst skje torsdager mellom klokken 9.00 og 16.00. Avtale om møte gjøres på forhånd per telefon eller mail med den som har ansvar den aktuelle uken.

 

Vaktliste Høst 2019

Uke

Kontaktperson

34

(19/8 - 23/8)

Jannicke Igland

Tlf: 55 58 85 28

Jannicke.igland@uib.no

35

(26/8 - 30/8)

Janne Mannseth

Tlf: 45226432

janne.mannseth@uib.no

36

(2/9 6/9)

Rolv Terje Lie

Tlf. 55 58 85 33

Rolv.Lie@uib.no

37

(9/9 - 13/9)

Øystein Ariansen Haaland

Tlf: 55 58 61 24

Oystein.Haaland@uib.no

38

(16/9 – 20/9)

Dagrun Daltveit Slettebø

Tlf: 55 58 85 36

Dagrun.Slettebo@uib.no

39

(23/9 – 27/9)

Anders Engeland

Tlf: 55 58 61 27

Anders.Engeland@uib.no

40

(30/9 - 4/10)

 

Trond Riise

Tlf: 55 58 61 13

Trond.Riise@uib.no

41

(7/10 - 11/10)

Astrid Lunde

Tlf: 55 58 61 84

Astrid.Lunde@uib.no

42

(14/10 - 18/10)

Magne Haugland Solheim

Tlf: 95 76 96 63

Magne.Solheim@uib.no

43

(21/10 - 25/10)

 

Geir Egil Eide

Tlf: 55 97 55 34

Geir.Egil.Eide@helse-bergen.no

44

(28/10 – 1/11)

Stein Atle Lie

Tlf: 55 58 64 77

Stein.Lie@uib.no

45

4/11 - 8/11)

 

Tatiana Fomina

Tlf: 55 58 61 10

Tatiana.Fomina@uib.no

46

(11/11 - 15/11)

 

Øystein Ariansen Haaland

Tlf: 55 58 61 24

Oystein.Haaland@uib.no

47

(18/11 - 22/11)

 

Jannicke Igland

Tlf: 55 58 85 28

Jannicke.igland@uib.no

48

(25/11 - 29/11)

Dagrun Daltveit Slettebø

Tlf: 55 58 85 36

Dagrun.Slettebo@uib.no

49

(2/12 – 6/12)

Magne Haugland Solheim

Tlf: 95 76 96 63

Magne.Solheim@uib.no

50

(9/12 – 13/12)

Astrid Lunde

Tlf: 55 58 61 84

Astrid.Lunde@uib.no

51

(16/12 – 20/12)

Janne Mannseth

Tlf: 45226432

janne.mannseth@uib.no