Hjem
Kommunikasjonsavdelingen
Ekspertliste

UiB-forskere om Brexit

Brexit-diskusjonen har skapt kaos i Storbritannia. Etter to år er det fortsatt mange ubesvarte spørsmål. Her er våre beste forskere på temaet.

Brexit
Foto/ill.:
Max Pixel

 

Christian Franklin, professor ved Det juridiske fakultet
Tema: Britisk rett og EU/EØS
Kontakt:  55 58 96 21, Christian.Franklin@uib.no

Malgorzata Cyndecka, postdoktor ved Det juridiske fakultet
Tema: Statsstøtte og EU/EØS
Kontakt: 55 58 97 41 / 911 01 024, Malgorzata.Cyndecka@uib.no

Halvard Haukeland Fredriksen, professor ved Det juridiske fakultet
Tema: EU-/EØS-rett
Kontakt: 55 58 39 21, Halvard.Fredriksen@uib.no

Terje Knutsen, førsteamanuensis ved Institutt for sammenliknende politikk, Det samfunnsvitenskapelige fakultet
Tema: Europeisk politikk, nasjonalisme og nasjonal identitet i Europa, forholdet mellom EU og USA
Kontakt: 55 58 20 18 / 911 73 442, Terje.Knutsen@uib.no

Hakan Sicakkan, professor ved Institutt for sammenliknende politikk, Det samfunnsvitenskapelige fakultet
Tema: Europa og EU
Kontakt: 55 58 20 07 / 480 14 166, Hakan.Sicakkan@uib.no

Jonas Linde, professor ved Institutt for sammenliknende politikk, Det samfunnsvitenskapelige fakultet
Tema: Politisk støtte og politisk kultur
Kontakt: 55 58 23 81, Jonas.Linde@uib.no

Michaël Tatham, professor ved Institutt for sammenliknende politikk, Det samfunnsvitenskapelige fakultet
Tema: EU-politikk, Territoriell politikk
Kontakt: 55 58 28 30, Michael.Tatham@uib.no