Hjem
Kommunikasjonsavdelingen
Ekspertliste

Kommune- og fylkestingsvalget 2015

Forskere ved UiB kan kommentere meningsmålinger, mediedekning og mange andre tema knyttet til valget.

Meningsmålinger, partier og velgere

ForskerTema

Sveinung Arnesen, postdoktor ved Institutt for sammenliknende politikk

Tlf. 995 32 496
Sveinung.Arnesen@uib.no

Meningsmålinger og velgeradferd. Leder lokalvalgprosjektet i Norsk medborgerpanel.

Kjetil Børhaug, professor ved Institutt for administrasjon og organisasjonsvitenskap

Tlf. 920 93 414
Kjetil.Borhaug@uib.no

Politisk sosialisering av barn og unge

Kristin Strømsnes, professor ved Institutt for sammenliknende politikk

Tlf. 901 18 906
Kristin.Stromsnes@uib.no

Valgdeltakelse, nivå og trender

Yngve Flo, forsker ved Uni Research Rokkansenteret

Tlf. 416 49 295
Yngve.Flo@uni.no

Kommunesammenslåing, lokal og regional styring, kjønn og likestilling i politikken

Johan Giertsen

Tlf. 412 56 081
Giertsen@uib.no 

Partimålinger. Jurist med partimålinger som hobby, og en av de ansvarlige for nettstedet Poll of polls.

 

 Medier og retorikk

Forsker

Tema

Martin Eide,
professor ved Institutt for informasjons- og medievitenskap

Tlf. 951 03 838
Martin.Eide@uib.no

Politisk kommunikasjon, valgkamp og medienes rolle

Helle Sjøvaag,
forsker ved Institutt for informasjons- og medievitenskap

Tlf. 984 41 989
Helle.Sjovaag@uib.no

Politisk journalistikk

Jens E. Kjeldsen,
professor ved Institutt for informasjons- og medievitenskap

Tlf. 934 49 556
Jens.Kjeldsen@uib.no

Politisk retorikk, talekunst, debatt, reklame og visuell kommunikasjon

Eirik Vatnøy,
stipendiat ved Institutt for informasjons- og medievitenskap 

Tlf. 414 07 964
Eirik.Vatnoy@uib.no

Politisk retorikk, sosiale medier og valgkamp

Magnus H. Iversen,
stipendiat ved Institutt for informasjons- og medievitenskap 

Tlf. 464 56 631
Magnus.Iversen@uib.no

Politisk retorikk, debatter, taler, politisk reklame (spesielt film)

Erik Knudsen,
stipendiat ved Institutt for informasjons- og medievitenskap

Tlf. 976 76 173
Erik.Knudsen@uib.no

Politisk journalistikk, medias effekt på velgerne

 
Denne ekspertlisten er utarbeidet av mediekontaktene ved Kommunikasjonsavdelingen: mediekontakt@uib.no / www.uib.no/presserom