Hjem
Styre og ledelse

Valg av rektor og medlemmer til universitetsstyret våren 2021

Hovedinnhold

Kandidater til universitetsstyret

Valg til universitetsstyret

Her følger en oversikt over kandidater som stiller til valg til universitetsstyret. Valget starter 22. april 2021.

Fast ansatte i undervisnings- og forskerstilling (Gruppe A)

Kandidat: Syed Quamrul Ahsan
Foreslått av: Hans K. Hvide

Kandidat: Cecilie Schou Andreassen
Foreslått av: Katharina Wolff, Vebjørn Ekroll, Svein Larsen, Anita L. Hansen

Kandidat: Inga Berre
Foreslått av: Anne Lise Fimreite, Helge Ræder, Jill Walker Rettberg, Anne Christine Johannessen, Jan Martin Nordbotten, Christian Jørgensen, Ole Hjortland

Kandidat: Dániel Péter Biró
Foreslått av: Torleif  Torgersen, Arnulf C. Mattes, Stehphen R. Amico, Steinar Sætre, Alex van der Haven, Tom Eide Osa, Ingrid C. Geuens

Kandidat: Jarle Eid
Foreslått av: Kariane Gärtner Westrheim,  Guri Rørtveit, Asbjørn Strandbakken,  Helge K. Dahle, Barbara Wasson,  Elisabeth Minde Fosse, Frode Thorsen

Kandidat: Hakan G. Sicakkan
Foreslått av: Kristin Strømsnes

Kandidat: Lars Henrik Smedsrud
Foreslått av: Knut Barthel, Joachim Reuder, Jan Asle Olseth

Kandidat: Steinar Vagstad
Foreslått av: Helge Holgersen, Ann Nilsen, Helga (Kikki) F. Kleiven, Asbjørn Grønstad, Jarle P. Berntsen, Kjell Erik Lommerud, Guttorm Alendal, Audun Helge Nerland,  Ernst Nordtveit, Ruth-Anne Sandaa, Kristine Folmann, Randi Barndon, Kristin S. Klock

Midlertidig ansatte i undervisnings- og forskerstilling (Gruppe B)

Innen forslagsfristen utløp den 12. mars var det bare kommet inn to forslag til kandidater for gruppe B. Nomniasjonskomiteen ble satt i arbeid og forslagsfristen ble forlenget til 26. mars kl 12.00.

Valgstyret har 26. mars godkjent følgende kandidater for gruppe B til universitetsstyret:

Kandidat: Louise Bjerrum
Foreslått av: Nominasjonskomiteen.

Kandidat: Gerard Eric Dwyer
Foreslått av: Nominasjonskomiteen.

Kandidat: Runa Falck
Foreslått av: Solveig Helene Lygren.

Kandidat: Peter Hatlebakk
Foreslått av: Henrik Jorem, Johanne Berge Kalsås,Sofie Marhaug, Knut Knapskog, Dunja Blažević, Eirik Alexander Valestrand.

Kandidat: Carsten Peter Hinzmann
Foreslått av: Nominasjonskomiteen.

Kandidat: Mathea Loen
Foreslått av: Nominasjonskomiteen. 

Kandidat: Pauliina Pöllänen
Foreslått av: Nominasjonskomiteen.

Kandidat: Knut Anders Stokke
Foreslått av: Mikhail Barash

Kandidat: Sveinung Rudjord Unneland
Foreslått av: Nominasjonskomiteen. 

Kandidat: Kjetil Vikene
Foreslått av: Nominasjonskomiteen. 

Teknisk/administrativt ansatte (Gruppe C)

Kandidat: Kristin M. Bakken
Foreslått av: Synnøve Myhre, Eli N. Høie, Kristin Kvalvik, Bjug Bøyum

Kandidat: Morten-Christian Bernson
Foreslått av: Unni Utvik, Arild Mellesdal, Linnea Reitan Jensen

Kandidat: Even Birkeland
Foreslått av: Maria del Carmen Hernandez Valladeres

Kandidat: Sonja Ljostveit
Foreslått av: Tove Helene Skogmo

Kandidat: Jørgen Melve
Foreslått av: Unni Utvik, Arild Mellesdal, Linnea Reitan Jensen

Kandidat: Magnus Svendsen Nerheim
Foreslått av: Karianne Omdahl

Kandidat: Beate Ulrikke Rensvik
Foreslått av: Nina Hølland

Kandidat: Berit Storaker
Foreslått av: Unni Utvik, Arild Mellesdal, Linnea Reitan Jensen
Foreslått av: Kjersti Sagosen

 

Studenter (Gruppe D)

Informasjon om studentene som stiller til valg finner du på www.studvalg.no