Emner og kurs
Aktiviteter ved Enhet for læring høsten 2021
Enhet for læring tilbyr flere kurs og emner høsten 2021. Les mer om det enkelte tilbud ved å følge lenkene.
Hovedinnhold
Oppdatert: 01.07.2021 (Først publisert: 19.04.2021)
- MEDPVEIL602: Kurs i praksisveiledning. Dette kurset omhandler hvordan vi legger grunnlaget for god veiledning i praksis, og skal bidra til å fylle verktøykassen for praksisveiledere. Temaer som gjennomgås er kommunikasjon som forutsetning for veiledning, supervisjon og veiledning; refleksjon i individuell veiledning og veiledning i grupper, vurdering av kandidaters skikkethet og praksisfeltet som læringsarena. Kurset består av tre halvdagssamlinger, egenstudie og arbeidskrav i løpet av høsten 2021. Kurset starter i september, se påmeldingsskjema for datoer.
- PHDPED900: Introduction to Teaching and Learning in Higher Education Health Sciences for PhD candidates and Post doctors. Apply here
- PHDMED901 Journal Club - medisinsk og helsefaglig pedagogisk forskning. Påmeldingskjema her.
- Pedagogisk påfyll: Seminarrekke for alle ansatte.
- Workshops i pedagogiske mapper: Enhet for læring arrangerer denne høsten to workshops for vitenskapelig ansatte som vil ha hjelp til å komme gang med å lage en pedagogisk mappe.
- Lokal utdanningskonferanse - parallell samling til AMEE-konferanse 2021: Mer informasjon og påmelding her.