Hjem
Click

Institutt for fremmedspråk

Vitenskapelig ansatte ved Institutt for fremmedspråk

Jon Askelands bilde

Jon Askeland

Amanuensis, latinamerikansk litteratur

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 93 03

Jon.Askeland@uib.no

Brita Lotsberg Bryns bilde

Brita Lotsberg Bryn

Førsteamanuensis, Russisk litteratur

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 29 91

Brita.Bryn@uib.no

Ana B. Chiquitos bilde

Ana B. Chiquito

Førsteamanuensis, Spansk språk og Latinamerikastudium

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 84 46
  • +47 412 19 743

Ana.Chiquito@uib.no

Camilla Skogseth Clausens bilde

Camilla Skogseth Clausen

Stipendiat, Fransk språk

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 48 77
  • +47 452 09 660

Camilla.Clausen@uib.no

Myriam Daniele Cocos bilde

Myriam Daniele Coco

Førsteamanuensis, Fransk og spansk fagdidaktikk

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 30 04
  • +47 410 41 804

Myriam.Coco@uib.no

Susan Cumingss bilde

Susan Cumings

UNIVERSITETSLEKTOR

Institutt for fremmedspråk

  • +47 00 14 78 96

Susan.Cumings@uib.no

Anders Didriksens bilde

Anders Didriksen

Universitetslektor

Institutt for filosofi og førstesemesterstudier

  • +47 55 58 22 96

Anders.Didriksen@uib.no

Marianne Eikners bilde

Marianne Eikner

Universitetslektor

Institutt for fremmedspråk

  • +47 979 56 970

Marianne.Eikner@uib.no

Vanessa Aurelie Ndi Etondis bilde

Vanessa Aurelie Ndi Etondi

STIPENDIAT

Institutt for fremmedspråk

Vanessa.Etondi@uib.no

Øyvind Gjerstads bilde

Øyvind Gjerstad

Førsteamanuensis, fransk språkvitenskap

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 23 44
  • +47 906 42 877

Oyvind.Gjerstad@uib.no

Reza Habibis bilde

Reza Habibi

Stipendiat

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 23 63

Reza.Habibi@uib.no

Margareth Hagens bilde

Margareth Hagen

Dekan, Det humanistiske fakultet

HF

  • +47 55 58 93 77
  • +47 416 19 662

Margareth.Hagen@uib.no

Veronika Hamanns bilde

Veronika Hamann

Universitetslektor, Tysk (DAAD-lektor)

Institutt for fremmedspråk

Veronika.Hamann@uib.no

Kari E. Hauglands bilde

Kari E. Haugland

Førsteamanuensis, Engelsk språk

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 23 79

Kari.Haugland@uib.no

Åsta Haukåss bilde

Åsta Haukås

Førsteamanuensis, Førsteamanuensis i framandspråksdidaktikk/tysk

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 24 88

Asta.Haukas@uib.no

Dagmar Haumanns bilde

Dagmar Haumann

Professor, Engelsk språk

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 23 46

Dagmar.Haumann@uib.no

Hild Elisabeth Hoffs bilde

Hild Elisabeth Hoff

Førsteamanuensis, Engelsk fagdidaktikk

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 23 61

Hild.Hoff@uib.no

Helge Vidar Holms bilde

Helge Vidar Holm

Professor, Fransk litteratur og kulturkunnskap

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 22 89

Helge.Holm@uib.no

Jerry George Holts bilde

Jerry George Holt

FØRSTEAMANUENSIS

Institutt for fremmedspråk

Jerry.Holt@uib.no

Karol Janickis bilde

Karol Janicki

Professor, Engelsk språk

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 23 74

Karol.Janicki@uib.no

Lene M Johannessens bilde

Lene M Johannessen

Professor, Amerikansk litteratur

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 23 99

Lene.Johannessen@uib.no

Anders Johannessen Fikkes bilde

Anders Johannessen Fikke

Vitenskapelig assistent, Språkprøveutvikler

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 81 42

Anders.Fikke@uib.no

Åse Johnsens bilde

Åse Johnsen

Instituttleder, Tlf 55 58 22 90

Institutt for fremmedspråk

Ase.Johnsen@uib.no

Vibeke Grunnreis Kessners bilde

Vibeke Grunnreis Kessner

Universitetslektor

Institutt for fremmedspråk

Vibeke.Grunnreis@uib.no

Anne Kate Kjølviks bilde

Anne Kate Kjølvik

STIPENDIAT

Institutt for fremmedspråk

Anne.Kjolvik@uib.no

Ksenija Klotsjkovas bilde

Ksenija Klotsjkova

Høgskolelærer/øvingslærer, Russisk språk

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 38 17

Ksenija.Klotsjkova@uib.no

Randi Koppens bilde

Randi Koppen

Professor, Engelsk litteratur

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 23 68
  • +47 976 72 468

Randi.Koppen@uib.no

Jonas Kurlbergs bilde

Jonas Kurlberg

Stipendiat, Engelsk (Modernism and Christianity-prosjektet)

Institutt for fremmedspråk

Jonas.Kurlberg@uib.no

Claudia M Lambu Kvammes bilde

Claudia M Lambu Kvamme

Universitetslektor

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 31 73

Mihaela.Kvamme@uib.no

Jing Jing Lis bilde

Jing Jing Li

STIPENDIAT

Institutt for fremmedspråk

Jing.Li@uib.no

Elena Borisovna Lomovas bilde

Elena Borisovna Lomova

Høgskolelærer/øvingslærer, Russisk språk

Institutt for fremmedspråk

Elena.Lomova@uib.no

Li Longs bilde

Li Long

UNIVERSITETSLEKTOR

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 23 49

L.Long@uib.no

Solveig Helene Lygrens bilde

Solveig Helene Lygren

Vitenskapelig assistent

Institutt for fremmedspråk

Solveig.Lygren@uib.no

Christian Mangas bilde

Christian Manga

STIPENDIAT

Institutt for fremmedspråk

Christian.Manga@uib.no

Eli Moes bilde

Eli Moe

Universitetslektor, Språktestutvikler

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 81 41

Eli.Moe@uib.no

Stehn Aztlan Mortensens bilde

Stehn Aztlan Mortensen

Stipendiat, russisk litteratur

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 94 10

Stehn.Mortensen@uib.no

Nafeesa Tarajee Nicholss bilde

Nafeesa Tarajee Nichols

Stipendiat, Engelsk språk

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 22 76

Nafeesa.Nichols@uib.no

Jerzy Norbert Nykiels bilde

Jerzy Norbert Nykiel

Førsteamanuensis, Engelsk språk

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 23 58
  • +47 952 38 307

Jerzy.Nykiel@uib.no

Inger Olsbus bilde

Inger Olsbu

Universitetslektor, Spansk og latinamerikansk språk

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 23 69

Inger.Olsbu@uib.no

Andrea Rinaldis bilde

Andrea Rinaldi

Stipendiat, Engelsk (Modernism and Christianity-prosjektet)

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 82 88
  • +47 471 66 771

Andrea.Rinaldi@uib.no

Francesca Chiara Salaris bilde

Francesca Chiara Salari

UNIVERSITETSLEKTOR

Institutt for fremmedspråk

Francesca.Salari@uib.no

Guro Sandness bilde

Guro Sandnes

Stipendiat, Tysk litteratur

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 22 78

Guro.Sandnes@uib.no

Mikuri Sekis bilde

Mikuri Seki

Vitenskapelig assistent, Japansk

Institutt for fremmedspråk

Mikuri.Seki@uib.no

Johanna Seligers bilde

Johanna Seliger

VITENSKAPELIG ASSISTENT

Institutt for fremmedspråk

Johanna.Seliger@uib.no

Guowen Shangs bilde

Guowen Shang

Førsteamanuensis, Chinese Language

Institutt for fremmedspråk

  • +47 968 47 484

Guowen.Shang@uib.no

Kjersti Sivertsens bilde

Kjersti Sivertsen

Universitetslektor

Institutt for fremmedspråk

Kjersti.Sivertsen@uib.no

Margery Vibe Skagens bilde

Margery Vibe Skagen

Førsteamanuensis, Fransk litteratur

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 25 30

Margery.Skagen@uib.no

Camilla Erichsen Skalles bilde

Camilla Erichsen Skalle

Førsteamanuensis, Italiensk litteratur

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 48 48
  • +47 474 13 039

Camilla.Skalle@uib.no

Kimberly Marie Skjeldes bilde

Kimberly Marie Skjelde

Stipendiat, Stipendiat

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 22 77

Kimberly.Skjelde@uib.no

Torgeir Skorgens bilde

Torgeir Skorgen

Førsteamanuensis, Tysk

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 84 42

Torgeir.Skorgen@uib.no

Roxana Sobrinos bilde

Roxana Sobrino

Stipendiat, latinamerikansk språk

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 22 73
  • +47 970 63 287

Roxana.Sobrino@uib.no

Birger Solheims bilde

Birger Solheim

Førsteamanuensis, akademisk skriving, tysk språk

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 31 51

Birger.Solheim@uib.no

Kari  Soriano Salkjelsviks bilde

Kari Soriano Salkjelsvik

Førsteamanuensis, latinamerikansk litteratur

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 22 74

Kari.Salkjelsvik@uib.no

Zeljka Svrljugas bilde

Zeljka Svrljuga

Førsteamanuensis, Amerikansk litteratur

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 23 65
  • +47 970 40 859

Zeljka.Svrljuga@uib.no

Erik Tonnings bilde

Erik Tonning

Professor, Professor i britisk litteratur og kultur

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 28 60

Erik.Tonning@uib.no

Ludmila Ivanova Torlakovas bilde

Ludmila Ivanova Torlakova

Førsteamanuensis, Arabisk språk

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 87 16

Ludmila.Torlakova@uib.no

Håkon Tveits bilde

Håkon Tveit

Universitetslektor, Latinamerikansk kultur, historie og litteratur

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 22 71

Hakon.Tveit@uib.no

Busimba James Taabus bilde

Busimba James Taabu

STIPENDIAT, Engelsk litteratur

Institutt for fremmedspråk

James.Busimba@uib.no

Even Sandvik Underlids bilde

Even Sandvik Underlid

Stipendiat, latinamerikansk kultur

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 31 92

Even.Underlid@uib.no

Reidar Magne Velands bilde

Reidar Magne Veland

Professor, Italiensk språk

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 22 80

Reidar.Veland@uib.no

Erika Wolfs bilde

Erika Wolf

Stipendiat, Italiensk litteratur

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 99 64

Erika.Wolf@uib.no

Shouhui Zhaos bilde

Shouhui Zhao

Professor, Kinesisk språk og kultur

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 23 70

Shouhui.Zhao@uib.no

Sigrid Øreviks bilde

Sigrid Ørevik

Førsteamanuensis, Engelsk fagdidaktikk

Institutt for fremmedspråk

  • +47 55 58 23 62
  • +47 922 16 934

Sigrid.Orevik@uib.no