Hjem
Click

Institutt for fysikk og teknologi

Vitenskapelig ansatte ved Institutt for fysikk og teknologi

Hicham Aguenys bilde

Hicham Agueny

Postdoktor

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 29 17

Hicham.Agueny@uib.no

Naureen Akhtars bilde

Naureen Akhtar

Forsker

Institutt for fysikk og teknologi

Naureen.Akhtar@uib.no

Kjetil Albrechtsens bilde

Kjetil Albrechtsen

Stipendiat

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 915 70 982

Kjetil.Albrechtsen@uib.no

Zachary Paul Alcorns bilde

Zachary Paul Alcorn

Stipendiat

Institutt for fysikk og teknologi

Zachary.Alcorn@uib.no

Johan Almes bilde

Johan Alme

Førsteamanuensis, Mikroelektronikk

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 27 46

Johan.Alme@uib.no

Stian Almenningens bilde

Stian Almenningen

Stipendiat

Institutt for fysikk og teknologi

Stian.Almenningen@uib.no

Lucas Altenkampers bilde

Lucas Altenkamper

STIPENDIAT

Institutt for fysikk og teknologi

Lucas.Altenkamper@uib.no

Bjørn Johan Arntzens bilde

Bjørn Johan Arntzen

Førsteamanuensis

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 28 11
  • +47 907 04 922

Bjorn.Arntzen@uib.no

Joachim Søreng Bjørges bilde

Joachim Søreng Bjørge

STIPENDIAT

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 28 06

Joachim.Bjorge@uib.no

Brant Edward Carlsons bilde

Brant Edward Carlson

Forsker

Institutt for fysikk og teknologi

Brant.Carlson@uib.no

Yu-Fen Changs bilde

Yu-Fen Chang

Stipendiat

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 27 85

Yu-Fen.Chang@uib.no

Michaela Chovancovás bilde

Michaela Chovancová

Stipendiat

Institutt for fysikk og teknologi

Michaela.Chovancova@uib.no

Mamdouh Chaars bilde

Mamdouh Chaar

Førsteamanuensis

Institutt for fysikk og teknologi

Mamdouh.Chaar@uib.no

Laszlo Csernais bilde

Laszlo Csernai

Professor

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 28 02
  • +47 958 01 886

Laszlo.Csernai@uib.no

Tordis Johnsen Dahles bilde

Tordis Johnsen Dahle

Stipendiat

Institutt for fysikk og teknologi

Tordis.Dahle@uib.no

Rolf Kristian Eckhoffs bilde

Rolf Kristian Eckhoff

Professor emeritus

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 28 58

Rolf.Eckhoff@uib.no

Sabrina Daniela Eders bilde

Sabrina Daniela Eder

Forsker

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 83 26
  • +47 942 04 733

Sabrina.Eder@uib.no

Gerald Eigens bilde

Gerald Eigen

Professor

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 28 61

Gerald.Eigen@uib.no

Geir Erslands bilde

Geir Ersland

Førsteamanuensis

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 28 68

Geir.Ersland@uib.no

Martin Fernøs bilde

Martin Fernø

Førsteamanuensis

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 27 92

Martin.Ferno@uib.no

Fiorella Maria Celeste Fiondas bilde

Fiorella Maria Celeste Fionda

Postdoktor

Institutt for fysikk og teknologi

Fiorella.Fionda@uib.no

Lars Fredrik Fjæras bilde

Lars Fredrik Fjæra

Stipendiat

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 977 66 019

Lars.Fjera@uib.no

Ranveig Flatabøs bilde

Ranveig Flatabø

Universitetslektor

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 28 81

Ranveig.Flatabo@uib.no

Nikolai Fomins bilde

Nikolai Fomin

Stipendiat

Institutt for fysikk og teknologi

Nikolai.Fomin@uib.no

Sunniva Fredriksens bilde

Sunniva Fredriksen

Stipendiat

Institutt for fysikk og teknologi

Sunniva.Fredriksen@uib.no

Øyvind Frettes bilde

Øyvind Frette

Instituttleder

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 27 60
  • +47 995 23 142

Oyvind.Frette@uib.no

Morten Førres bilde

Morten Førre

Professor

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 27 73

Morten.Forre@uib.no

Vegard Gjerdes bilde

Vegard Gjerde

Stipendiat

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 27 03

Vegard.Gjerde@uib.no

Jesper Gjerløvs bilde

Jesper Gjerløv

Professor II

Institutt for fysikk og teknologi

Jesper.Gjerloev@uib.no

Kishore Kumar Grandhis bilde

Kishore Kumar Grandhi

Postdoktor

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 +475588317

Kishore.Grandhi@uib.no

Richard J. Grants bilde

Richard J. Grant

Professor II

Institutt for fysikk og teknologi

rgr010@uib.no

Arne Graues bilde

Arne Graue

Professor

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 27 21
  • +47 948 06 935

Arne.Graue@uib.no

Eli Renate Gruners bilde

Eli Renate Gruner

Førsteamanuensis II

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 481 10 677

Renate.Gruner@uib.no

Kari Hallands bilde

Kari Halland

Stipendiat

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 28 64

Kari.Halland@uib.no

Børge Hamres bilde

Børge Hamre

Førsteamanuensis

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 28 54
  • +47 481 95 553

Borge.Hamre@uib.no

Jan Petter Hansens bilde

Jan Petter Hansen

Professor

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 27 64
  • +47 905 89 467

Jan.Hansen@uib.no

Nils Petter Hauans bilde

Nils Petter Hauan

STIPENDIAT

Institutt for fysikk og teknologi

Nils.Hauan@uib.no

Kjetil Haukalids bilde

Kjetil Haukalid

Stipendiat

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 414 22 868

Kjetil.Haukalid@uib.no

Lars Egil Helseths bilde

Lars Egil Helseth

Professor

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 83 07

Lars.Helseth@uib.no

Michael Hesses bilde

Michael Hesse

Professor, of Space Physics

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 46 58

Michael.Hesse@uib.no

Bjørn Tore Hjertakers bilde

Bjørn Tore Hjertaker

Professor

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 27 82

Bjorn.Hjertaker@uib.no

Halvor Hobæks bilde

Halvor Hobæk

Professor emeritus

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 27 87

Hobak@uib.no

Alex Christian Hoffmanns bilde

Alex Christian Hoffmann

Professor

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 28 76

Alex.Hoffmann@uib.no

Vårin Renate Andvik Holms bilde

Vårin Renate Andvik Holm

Stipendiat

Institutt for fysikk og teknologi

Varin.Andvik@uib.no

Bodil Holsts bilde

Bodil Holst

Professor

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 29 67
  • +47 476 07 608

Bodil.Holst@uib.no

Beate Krøvel Humbersets bilde

Beate Krøvel Humberset

Stipendiat

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 27 20

Beate.Humberset@uib.no

Liv Bolstad Hysings bilde

Liv Bolstad Hysing

Førsteamanuensis II

Institutt for fysikk og teknologi

Liv.Hysing@uib.no

Stein Haalands bilde

Stein Haaland

Forsker

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 32 98

Stein.Haaland@uib.no

Bjørnar Jensens bilde

Bjørnar Jensen

Forsker

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 28 77

Bjornar.Jensen@uib.no

Geir Anton Johansens bilde

Geir Anton Johansen

Professor II

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 911 43 615

GeirAnton.Johansen@uib.no

Thorbjørn Martin Kalands bilde

Thorbjørn Martin Kaland

Universitetslektor

Institutt for fysikk og teknologi

Thorbjorn.Kaland@uib.no

Jörn Kerstens bilde

Jörn Kersten

Professor

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 27 00

Joern.Kersten@uib.no

Ladislav Kocbachs bilde

Ladislav Kocbach

Professor

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 28 70

Ladislav.Kocbach@uib.no

Pavlo Kochkins bilde

Pavlo Kochkin

Postdoktor

Institutt for fysikk og teknologi

Pavlo.Kochkin@uib.no

Stein Dankert Kolstøs bilde

Stein Dankert Kolstø

Professor

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 48 39

Stein.Dankert.Kolstoe@uib.no

Pawel Jan Kosinskis bilde

Pawel Jan Kosinski

Professor

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 28 17

Pawel.Kosinski@uib.no

Arne Skodvin Kristoffersens bilde

Arne Skodvin Kristoffersen

Postdoktor

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 27 50
  • +47 918 60 478

Arne.Kristoffersen@uib.no

Tatiana Kuznetsovas bilde

Tatiana Kuznetsova

Professor

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 33 15

Tatyana.Kuznetsova@uib.no

Bjørn Kvammes bilde

Bjørn Kvamme

Professor

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 33 10
  • +47 934 51 956

Bjorn.Kvamme@uib.no

Norah Kaggwa Kwagalas bilde

Norah Kaggwa Kwagala

Stipendiat

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 477 29 584

Norah.Kwagala@uib.no

Karl M. Laundals bilde

Karl M. Laundal

Forsker

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 94 06

Karl.Laundal@uib.no

Nikolai Lehtinens bilde

Nikolai Lehtinen

Forsker

Institutt for fysikk og teknologi

Nikolai.Lehtinen@uib.no

Egil Lillestøls bilde

Egil Lillestøl

Professor emeritus

Institutt for fysikk og teknologi

Egil.Lillestol@uib.no

Anna Lipniackas bilde

Anna Lipniacka

Professor

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 28 03

Anna.Lipniacka@uib.no

Per Lundes bilde

Per Lunde

Professor

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 27 86
  • +47 994 93 901

Per.Lunde@uib.no

Per-Ivar Lønnes bilde

Per-Ivar Lønne

Stipendiat

Institutt for fysikk og teknologi

Per-Ivar.Lonne@uib.no

Dorte Nørgaard Madsens bilde

Dorte Nørgaard Madsen

Førsteamanuensis

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 27 89

Dorte.Madsen@uib.no

Martino Marisaldis bilde

Martino Marisaldi

Førsteamanuensis

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 46 20

Martino.Marisaldi@uib.no

Bertrand Martin dit Latours bilde

Bertrand Martin dit Latour

Forsker

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 27 75

Bertrand.Martin@uib.no

Shruti Vineet Mehendales bilde

Shruti Vineet Mehendale

Forsker

Institutt for fysikk og teknologi

Shruti.Mehendale@uib.no

Andrey Mezentsevs bilde

Andrey Mezentsev

Postdoktor

Institutt for fysikk og teknologi

Andrey.Mezentsev@uib.no

Øystein Midttuns bilde

Øystein Midttun

Forsker

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 936 46 156

Oystein.Midttun@uib.no

Stephen Eric Milans bilde

Stephen Eric Milan

Professor II

Institutt for fysikk og teknologi

Stephen.Milan@uib.no

Steffen Mælands bilde

Steffen Mæland

Stipendiat

Institutt for fysikk og teknologi

Steffen.Meland@uib.no

Martin  Møller Greves bilde

Martin Møller Greve

Postdoktor

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 43 02

Martin.Greve@uib.no

Joakim Nystrands bilde

Joakim Nystrand

Professor

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 27 76

Joakim.Nystrand@uib.no

Anders Ohmas bilde

Anders Ohma

Stipendiat

Institutt for fysikk og teknologi

Anders.Ohma@uib.no

Kjellmar Oksaviks bilde

Kjellmar Oksavik

Professor, Birkelandsenteret for romforskning

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 83 38
  • +47 920 86 971

Kjellmar.Oksavik@uib.no

Kjartan Jh Olafssons bilde

Kjartan Jh Olafsson

Førsteamanuensis

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 27 52
  • +47 952 65 140

Kjartan.Olafsson@uib.no

Richard Olsens bilde

Richard Olsen

Stipendiat

Institutt for fysikk og teknologi

Richard.Olsen@uib.no

Yvan Orsolinis bilde

Yvan Orsolini

Forsker

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 63 88 50 16

Yvan.Orsolini@uib.no

Per Oslands bilde

Per Osland

Professor emeritus

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 27 68

Per.Osland@uib.no

Michiel Postemas bilde

Michiel Postema

Forsker, Professor of Experimental Acoustics

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 28 80

Michiel.Postema@uib.no

Khadijeh Qorbani s bilde

Khadijeh Qorbani

Stipendiat

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 939 75 442

Khadijeh.Qorbani@uib.no

Jone Peter Reistads bilde

Jone Peter Reistad

Postdoktor

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 27 74

Jone.Reistad@uib.no

Matthias Rudolph Richters bilde

Matthias Rudolph Richter

Post doktor

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 27 16

Matthias.Richter@uib.no

Arthur Uno Rognmos bilde

Arthur Uno Rognmo

Stipendiat

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 84 19

Arthur.Rognmo@uib.no

Dieter Røhrichs bilde

Dieter Røhrich

Professor

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 27 22

Dieter.Rohrich@uib.no

Eivind Rørviks bilde

Eivind Rørvik

Stipendiat

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 994 91 623

Eivind.Rorvik@uib.no

Andreas Tefre Samnøys bilde

Andreas Tefre Samnøy

Stipendiat

Institutt for fysikk og teknologi

Andreas.Samnoy@uib.no

Heidi Sandakers bilde

Heidi Sandaker

Professor II

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 27 26

Heidi.Sandaker@uib.no

Marit Irene J. Sandangers bilde

Marit Irene J. Sandanger

Postdoktor

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 83 08
  • +47 906 90 094

Marit.Sandanger@uib.no

Juri Selvågs bilde

Juri Selvåg

Stipendiat

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 27 42

Juri.Selvag@uib.no

Therese Sjursens bilde

Therese Sjursen

Forsker

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 28 59

Therese.Sjursen@uib.no

Alexander Broberg Skeltveds bilde

Alexander Broberg Skeltved

Stipendiat

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 32 21
  • +47 910 09 743

Alexander.Skeltved@uib.no

Kristian Snekviks bilde

Kristian Snekvik

Postdoktor

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 32 21
  • +47 980 58 281

Kristian.Snekvik@uib.no

Johan Stadsness bilde

Johan Stadsnes

Professor emeritus

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 27 48
  • +47 480 96 659

Johan.Stadsnes@uib.no

Espen Storheims bilde

Espen Storheim

Forsker

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 83 41

Espen.Storheim@uib.no

Inga Strümkes bilde

Inga Strümke

Stipendiat

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 957 30 153

Inga.Strumke@uib.no

Bjarne Stugus bilde

Bjarne Stugu

Professor

Institutt for fysikk og teknologi

  • +47 55 58 27 69
  • +47 951 81 598

Bjarne.Stugu@uib.no

Sider