Hjem
Institutt for geografi
Møte

Informasjonsmøte om bachlelor og årsstudiet i geografi

Er du nysgjering på geografistudiet ved Universitetet i Bergen? Er du usikker på om det er for deg eller har spørsmål før søknadsfristen? Kom på digitalt informasjonsmøte!

På feltkurs i Odda
Geografistudentar på feltkurs i Odda.
Foto/ill.:
Karine Monslaup

Hovedinnhold

Geografistudiet passar for deg som er samfunnsengasjert og interessert i natur og miljø, som vil forstå endringsprosessar i naturen og samfunnet, og som ønsker å jobbe med samfunnsaktuelle problemstillingar innan berekraft, klima- og miljøutfordringar, grøn omstilling, stadutvikling og byplanlegging.

Vi inviterer til digitalt informasjonsmøte for deg som er nysgjerrig på geografistudiet og vil vite meir før søknadsfristen i Samordna opptak, 15. april.

Vi informerer og svarer på spørsmål om:

Du møter også ein student på tredje året som vil fortelle om korleis det er å studere geografi ved UiB.

Velkommen på zoom!