Gruppen ledes av førsteamanuensis Christian Franklin og postdoktor Ronny Gjendemsjø og er sammensatt av forskere som arbeider med ulike problemstillinger innenfor fagdisipliner som konkurranserett, immaterialrett, markedsføringsrett, medierett, statsstøtte og offentlige anskaffelser og tilgrensende rettsområder. Forskergruppen fungerer som et forum for faglige diskusjoner. Forskningsgruppen spiller en sentral rolle i gjennomføringen av forskningsprosjektet "Konkurranse- og markedsrettslig utfordringer ved moderniseringen av offentlig sektor".

B

Bjørnar Borvik

Førsteamanuensis
+47 55 58 98 80
+47 402 80 030
Bjornar.Borvik@jur.uib.no

G

Ronny Gjendemsjø

Førsteamanuensis
+47 55 58 39 22
Ronny.Gjendemsjo@jur.uib.no

H

Ignacio Herrera Anchustegui

Stipendiat
+47 55 58 39 20
+47 450 01 201
Ignacio.Herrera-Anchustegui@jur.uib.no

K

Torger Kielland

Rådgiver
+47 55 58 96 91
Torger.Kielland@jur.uib.no

L

Tore Lunde

Professor
+47 55 58 97 55
Tore.Lunde@jur.uib.no

M

Linda Midtun

Stipendiat
+47 55 58 39 33
Linda.Midtun@jur.uib.no

N

Ernst Nordtveit

Professor
+47 55 58 95 77
+47 900 80 929
Ernst.Nordtveit@jur.uib.no

O

Håvard Ormberg

Stipendiat
+47 55 58 95 97
Havard.Ormberg@jur.uib.no