Hjem
Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

Vitenskapelig ansatte ved Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

Øivin Andersens bilde

Øivin Andersen

Professor emeritus, allmenn lingvistikk

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 22 66
  • +47 411 01 976

Oivin.Andersen@uib.no

Ragnhild Lie Andersons bilde

Ragnhild Lie Anderson

Førsteamanuensis, nordisk fagdidaktikk/språk

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 94 89
  • +47 414 00 117

Ragnhild.Anderson@uib.no

Rolf Ivo Beevs bilde

Rolf Ivo Beev

Universitetslektor, digital kultur

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 51
  • +47 908 33 166

Rolf.Beev@uib.no

Elisabeth Bjugns bilde
Per Buviks bilde

Per Buvik

Professor emeritus, allmenn litteraturvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 23 98

Per.Buvik@uib.no

Sigrun Eilertsens bilde

Sigrun Eilertsen

Universitetslektor, Underviser utenlandske studenter og ansatte ved UiB i norsk.

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 88 28

Sigrun.Eilertsen@uib.no

Per Olav Folgerøs bilde

Per Olav Folgerø

Førsteamanuensis, kunsthistorie

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 32 44
  • +47 954 71 808

Per.Folgero@uib.no

Marthe Hatlen Grønsveens bilde

Marthe Hatlen Grønsveen

Universitetslektor, nordisk fagdidaktikk, konstituert faglig praksiskoordinator ved lektorsenteret

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 38

Marthe.Gronsveen@uib.no

Anders Marcussen Gullestads bilde

Anders Marcussen Gullestad

Førsteamanuensis, Scandinavian Area Studies

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 64
  • +47 915 94 356

Anders.Gullestad@uib.no

Erik Bjerck Hagens bilde

Erik Bjerck Hagen

Professor, allmenn litteraturvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 89 95
  • +47 992 69 312

Erik.Hagen@uib.no

Helene Hildremyrs bilde

Helene Hildremyr

Stipendiat, nordisk språkvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 30 35
  • +47 984 61 325

Helene.Hildremyr@uib.no

Siri Skjold Lexaus bilde

Siri Skjold Lexau

Professor emerita, kunsthistorie

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 32 04
  • +47 922 68 114

Siri.Lexau@uib.no

Siri Meyers bilde

Siri Meyer

Professor emerita, kunsthistorie

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 29 92
  • +47 916 18 278

Siri.Meyer@uib.no

Else Berit Moldes bilde

Else Berit Molde

Universitetslektor, norskkursene

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 88 29
  • +47 416 25 821

Else.Molde@uib.no

Ellen Mortensens bilde

Ellen Mortensen

Professor emerita, allmenn litteraturvitenskap.

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 23 20
  • +47 482 20 407

Ellen.Mortensen@uib.no

Synnøve Midtbø Mykings bilde

Synnøve Midtbø Myking

Postdoktor, på prosjektet Flanders, Norway, and Denmark: Relations and Intertextual Exchanges in the High Middle Ages (ca. 1080–1383)

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 80 90
  • +47 900 26 618

Synnove.Myking@uib.no

Sider