Hjem
Universitetshagene
Utstilling

 Utstillinga Eventyrskogen

Kom og besøk utstillinga med mange oppgaver for barn. La barna fryde seg over planter, insekter og annet i skogen. Utstillinga står til 20. august.

Skogenkollasj
Foto/ill.:
Øisteins blyant

Hovedinnhold

 Utstillinga Eventyrskogen står i Arboretet ved gapahuken Olafsbu ca. 300 meter frå Blondehuset Kafé mot asiatisk samling i nord, og blir ståande til 20. august.

Her får alle eit gratis oppgåvehefte som ein finn svara på i utstillinga - Eventyrskog-teltet.

For skogen er eit digert skattkammer av yrande dyreliv, planter, lukter, smakar og opplevingar. Men skogen er meir enn sansane våre oppfattar. Under overflata, nede i bakken og i dødt trevirke er det eit yrande liv og masse forskjellige artar av blant anna insekter, sopp og mikroorganismar, som ein ikkje legg merke til med mindre ein ser nærmare etter. Desse blir du betre kjent med i desse dagar på Arboretet på Milde. Ein perfekt start på ferien!

Utstillinga Eventyrskogen har et spesielt fokus på naturskog, hvor vi lærer om skogens viktige rolle som hjem for utallige arter. Den er laget for barn, men passer like godt for voksne. Her får besøkende utforske en magisk eventyrskog, full av fargerike tegninger og lærerike spørsmål i et gratis oppgavehefte. Nærskogen er en viktig arena også for mennesker. Her får man kontakt med natur og dyr, gått turer og luftet hodet, med andre ord også veldig viktig for folkehelse og livskvalitet for oss mennesker. Utstillingen er laget på oppdrag fra WWF, Sabima, Naturvernforbundet og Natur og ungdom i forbindelse med prosjektet «Skogen – mer enn bare trær».

For meir informasjon om skogen, sjekk ut www.skogglede.no, og følg med i Barn i Byen Bergen.