Hjem
Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

Ansatte ved Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

Øivin Andersens bilde

Øivin Andersen

Professor emeritus, allmenn lingvistikk

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 22 66
  • +47 411 01 976

Oivin.Andersen@uib.no

Ragnhild Lie Andersons bilde

Ragnhild Lie Anderson

Førsteamanuensis, nordisk fagdidaktikk/språk

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 94 89
  • +47 414 00 117

Ragnhild.Anderson@uib.no

Rolf Ivo Beevs bilde

Rolf Ivo Beev

Universitetslektor, digital kultur

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 51
  • +47 908 33 166

Rolf.Beev@uib.no

Elisabeth Bjugns bilde
Per Buviks bilde

Per Buvik

Professor emeritus, allmenn litteraturvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 23 98

Per.Buvik@uib.no

Helge Julius Jakhelln Dyviks bilde

Helge Julius Jakhelln Dyvik

Professor emeritus, Allmenn lingvistikk, datalingvistikk

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 22 61
  • +47 907 56 959

Helge.Dyvik@uib.no

Sigrun Eilertsens bilde

Sigrun Eilertsen

Universitetslektor, Underviser utenlandske studenter og ansatte ved UiB i norsk.

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 88 28

Sigrun.Eilertsen@uib.no

Per Olav Folgerøs bilde

Per Olav Folgerø

Førsteamanuensis, kunsthistorie

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 32 44
  • +47 954 71 808

Per.Folgero@uib.no

Marthe Hatlen Grønsveens bilde

Marthe Hatlen Grønsveen

Universitetslektor, nordisk fagdidaktikk, konstituert faglig praksiskoordinator ved lektorsenteret

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 38

Marthe.Gronsveen@uib.no

Anders Marcussen Gullestads bilde

Anders Marcussen Gullestad

Førsteamanuensis, Scandinavian Area Studies

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 64
  • +47 915 94 356

Anders.Gullestad@uib.no

Erik Bjerck Hagens bilde

Erik Bjerck Hagen

Professor, allmenn litteraturvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 89 95
  • +47 992 69 312

Erik.Hagen@uib.no

Odd Einar Haugens bilde

Odd Einar Haugen

Professor, norrøn filologi (emeritus)

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 17
  • +47 40 45 46 45

Odd.Haugen@uib.no

Helene Hildremyrs bilde

Helene Hildremyr

Stipendiat, nordisk språkvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 30 35
  • +47 984 61 325

Helene.Hildremyr@uib.no

Frida Bakke Hopes bilde

Frida Bakke Hope

Seniorkonsulent, Studiekonsulent for litteraturvitenskap og klassisk filologi

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 40

Frida.Hope@uib.no

Asle Leidlands bilde

Asle Leidland

Seniorkonsulent, Utdanningskonsulent

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 23 54
  • +47 908 95 898

Asle.Leidland@uib.no

Siri Skjold Lexaus bilde

Siri Skjold Lexau

Professor emerita, kunsthistorie

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 32 04
  • +47 922 68 114

Siri.Lexau@uib.no

Sider