Hjem

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

Ansatte ved Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

Ragnhild Lie Andersons bilde

Ragnhild Lie Anderson

Førsteamanuensis, nordisk fagdidaktikk/språk

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 94 89
  • +47 414 00 117

Ragnhild.Anderson@uib.no

Rolf Ivo Beevs bilde

Rolf Ivo Beev

Universitetslektor, digital kultur

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 51
  • +47 908 33 166

Rolf.Beev@uib.no

Endre Brunstads bilde

Endre Brunstad

Professor, nordisk fagdidaktikk/språk

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 83 99
  • +47 926 60 175

Endre.Brunstad@uib.no

Per Buviks bilde

Per Buvik

Professor emeritus, allmenn litteraturvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 23 98

Per.Buvik@uib.no

Sigrun Eilertsens bilde

Sigrun Eilertsen

Universitetslektor, Underviser utenlandske studenter og ansatte ved UiB i norsk.

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 88 28

Sigrun.Eilertsen@uib.no

Heming Gujords bilde

Heming Gujord

Førsteamanuensis, nordisk fagdidaktikk/litteratur

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 39

Heming.Gujord@uib.no

Anders Marcussen Gullestads bilde

Anders Marcussen Gullestad

Førsteamanuensis, Scandinavian Area Studies

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 24 64
  • +47 915 94 356

Anders.Gullestad@uib.no

Erik Bjerck Hagens bilde

Erik Bjerck Hagen

Professor, allmenn litteraturvitenskap

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 89 95
  • +47 992 69 312

Erik.Hagen@uib.no

Charlotte Håness bilde

Charlotte Hånes

Universitetslektor, vikar Praktinf.

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 92 00
  • +47 976 15 487

Charlotte.Hanes@uib.no

Hilde Johansens bilde

Hilde Johansen

Førstelektor, norsk som andrespråk (studiefaget)

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 21 43

Hilde.Johansen@uib.no

Sigrid Liens bilde

Sigrid Lien

Professor, kunsthistorie, visuell kultur, fotografi

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 32 01
  • +47 994 85 385

Sigrid.Lien@uib.no

Else Berit Moldes bilde

Else Berit Molde

Universitetslektor, norskkursene

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 88 29
  • +47 416 25 821

Else.Molde@uib.no

Ellen Mortensens bilde

Ellen Mortensen

Professor, allmenn litteraturvitenskap. Faglig leder for Holbergprisen i 50% stilling.

Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier

  • +47 55 58 23 20
  • +47 482 20 407

Ellen.Mortensen@uib.no

Sider