Home
POLYFON Knowledge Cluster for Music Therapy

News archive for POLYFON Knowledge Cluster for Music Therapy

Det var rekordmange søknader om Polyfon formidlingsstøtte denne runden. Det er gledelig at det er så mye aktivitet i klynga, og ved å omdisponere noen tilgjengelige midler har vi denne gangen kunnet gi støtte til flere prosjekt enn det klynga vanligvis har mulighet til å gjøre per utlysing.
For første gang deler Polyfon ut også tverrfaglige sommerstipend, i tillegg til vanlige sommerstipend til musikkterapistudenter. Vi fikk inn flere spennende søknader, og vi er glade for å kunne tilby stipend til fem studenter sommeren 2025.
Hver vår og høst deler Polyfon ut forskingsstøtte. Nå er det klart hvilke prosjekt som har fått tildeling våren 2025! Midlene skal brukes til forsking på skolekor, ansattkor, og bruken av musikkterapeutisk velferdsteknologi.