Home
The Christie Conference

Warning message

There has not been added a translated version of this content. You can either try searching or go to the "area" home page to see if you can find the information there

Dette er Christiekonferansen

Den viktigste arenaen for samarbeid mellom universitetet og samfunnet rundt.

Disse debatterte forskningsuniversitetenes rolle i utviklingen av samfunnet:...
Disse debatterte forskningsuniversitetenes rolle i utviklingen av samfunnet: debattleder Gudmund Hernes, forskningsminister Tora Aasland, Høyres leder Erna Solberg og Paul Chaffey, adm. dir. i Abelia.
Photo:
Paul S. Amundsen / UiB

Main content

- Universitetet i Bergen har allerede et veldig godt forhold til samfunns- og næringslivet, men vi er opptatt av hvordan det kan styrkes ytterligere, sa rektor Sigmund Grønmo til UiBs internavis På Høyden i mai 2009. Den første Christiekonferansen gikk så av stabelen 26. april 2010.

Kjente navn

Målet med konferansen er å skape den viktigste regionale arenaen for samhandling mellom akademia og det omkringliggende samfunn.

Tema som har vært drøftet har vært verdiskaping på Vestlandet og universitetets rolle i utviklingen av samfunnet. I fjor stilte kjente navn som forskningsminister Tora Aasland og Høyre-leder Erna Solberg stiller til debatt sammen med mange sentrale personer innenfor kultur, samfunnsliv og offentlig sektor.

Sjekk programmet 2010


Hvert år

Christiekonferansen er et av elementene i UiBs handlingsplan for forholdet mellom universitetet og omverdenen. Etter oppstarten i 2009, ble fjorårets konferanse i Grieghallen den første ordinære.

Hele handlingsplanen kan du lese her.

- Tanken er at dette skal være en årlig, større konferanse der vi inviterer viktige aktører fra samfunns- og næringsliv fra hele Vestlandet, for å drøfte forholdet mellom Universitetet og samfunnet rundt, og hvordan dette kan konkretiseres, sier Sigmund Grønmo til På Høyden.

Kontor for samfunnskontakt er sekretariat for konferansen.