Kandidater til styret 2021
Hovedinnhold
Kandidater til Universitetsmuseets styre
VALG TIL UNIVERSitetsmuseet styre
Her følger en oversikt over kandidater som stiller til valg til Universitetsmuseets styre. Valget starter 9. juni kl. 09.00 og avsluttes 15. juni kl. 12.00.
Fast ansatte i undervisnings- og forskerstilling (Gruppe A), Avdeling for kulturhistorie:
Kandidat: Knut Andreas Bergsvik
Forelslått av: Alf Tore Hommedal
Kandidat: Trond Lødøen
Foreslått av: Knut Mikjel Rio, David Simpson
Kandidat: Knut Mikjel Rio
Foreslått av: Nils Anfinset, Asbjørn Engevik
Kandidat: Anna Wessman
Foreslått av: Nils Anfinset, Asbjørn Engevik
Fast ansatte i undervisnings- og forskerstilling (Gruppe A), Avdeling for naturhistorie
Kandidat: Aino Laila Johanna Hosia
Forelslått av: Jenny Else Elisabeth Smedmark, Manuel António E. Malaquias
Kandidat: Terje Lislevand
Foreslått av: Anne Karin Hufthammer, Kari Loe Hjelle
Kandidat: Hanneke Johanna Maria Meijer
Foreslått av: Jenny Else Elisabeth Smedmark, Manuel António E. Malaquias, Anne Karin Hufthammer, Kari Loe Hjelle
Kandidat: Jenny Else Elisabeth Smedmark
Foreslått av: Aino Laila Johanna Hosia
Midlertidig ansatte i undervisnings- og forskerstilling (Gruppe B)
Representant: Oddvar Heggøy, Avdeling for naturhistorie
Vararepresentant nr. 1: Mathias Blobel, Avdeling for kulturhistorie
Vararepresentant nr. 2: Victor Lundström, Avdeling for kulturhistorie
Foreslått av: Stephan Kuhn, Justine Siegwald, Samuel Walker
Siden forslaget er spesifisert på henholdsvis representant, 1. og 2. vararepresentant, foretas valget av det avtroppende styret for Universitetsmuseet som valgforsamling, jf. Valgreglementet § 23-3, nr. 1.
Teknisk/administrativt ansatte (Gruppe C)
Kandidat: Knut Olav Aslaksen, Formidlingsavdelingen
Foreslått av: Louise Bjerre Petersen, Siri Skretting Jansen, Camilla Edith Ahamath
Kandidat: Lene Synnøve Halvorsen, Avdeling for naturhistorie
Foreslått av: Solfrid Margrethe Hjelmtveit
Kandidat: Hana Lukesova, Avdeling for kulturhistorie
Foreslått av: Camilla Celine Nordby, Anita Haugen Lie
Kandidat: Tor Arne Waraas, Avdeling for kulturhistorie
Foreslått av: Camilla Celine Nordby, Anita Haugen Lie
Studenter (Gruppe D)
Studentenes representant velges av Studentparlamentet