Hjem
Click

Universitetsmuseet i Bergen

Vitenskapelig ansatte ved Universitetsmuseet i Bergen

Trond Andersens bilde

Trond Andersen

Førsteamanuensis

Avdeling for naturhistorie

  • +47 55 58 29 62

Trond.Andersen@uib.no

Heidi Lie Andersens bilde

Heidi Lie Andersen

Førsteamanuensis, Botanikk

Avdeling for naturhistorie

  • +47 55 58 33 20
  • +47 482 25 617

Heidi.Andersen@uib.no

Nataliya Budaevas bilde

Nataliya Budaeva

Postdoktor

Avdeling for naturhistorie

  • +47 55 58 29 04
  • +47 401 61 824

Nataliya.Budaeva@uib.no

Ingvar Byrkjedals bilde

Ingvar Byrkjedal

Førsteamanuensis

Avdeling for naturhistorie

  • +47 55 58 29 02

Ingvar.Byrkjedal@uib.no

Søren Diinhoffs bilde

Søren Diinhoff

Forsker

Fornminneseksjonen

  • +47 55 58 31 45
  • +47 917 20 009

Soren.Diinhoff@uib.no

Mari Heggernes Eilertsens bilde

Mari Heggernes Eilertsen

Stipendiat, marin biodiversitet/geobiologi

Institutt for biologi

  • +47 481 47 632

Mari.Eilertsen@uib.no

Kristine Sunde Fauskes bilde

Kristine Sunde Fauske

Stipendiat

Avdeling for kulturhistorie

Kristine.Fauske@uib.no

Lene Synnøve Halvorsens bilde

Lene Synnøve Halvorsen

Stipendiat

Avdeling for naturhistorie

  • +47 55 58 35 83

Lene.Halvorsen@uib.no

Gitte Hansens bilde

Gitte Hansen

Førsteamanuensis, Avd. for kulturhistorie, Forskningsseksjonen, Middelalderarkeologi

Avdeling for kulturhistorie

  • +47 55 58 80 26

Gitte.Hansen@uib.no

Kari Loe Hjelles bilde

Kari Loe Hjelle

Førsteamanuensis, Avdeling for naturhistorie

Avdeling for naturhistorie

  • +47 55 58 33 23

Kari.Hjelle@uib.no

Alf Tore Hommedals bilde

Alf Tore Hommedal

Førsteamanuensis

Avdeling for kulturhistorie

  • +47 55 58 80 23

Alf.Tore.Hommedal@uib.no

Aino  Hosias bilde

Aino Hosia

Forsker

Avdeling for naturhistorie

  • +47 55 58 29 63
  • +47 924 67 311

Aino.Hosia@uib.no

Hoda Houshiar Parsians bilde

Hoda Houshiar Parsian

Stipendiat

Avdeling for naturhistorie

  • +47 55 58 37 83

Hoda.Parsian@uib.no

Svein Indrelids bilde

Svein Indrelid

Professor emeritus

Universitetsmuseet i Bergen

  • +47 55 58 93 69
  • +47 932 02 854

Svein.Indrelid@uib.no

Justin E A Kroesens bilde

Justin E A Kroesen

Førsteamanuensis, Material Culture of Christianity

Avdeling for kulturhistorie

  • +47 55 58 31 27

Justin.Kroesen@uib.no

Stephan Kuhns bilde

Stephan Kuhn

Stipendiat

Avdeling for kulturhistorie

Stephan.Kuhn@uib.no

Terje Lislevands bilde

Terje Lislevand

Førsteamanuensis

Avdeling for naturhistorie

  • +47 55 58 29 07

Terje.Lislevand@uib.no

Kari Gaarder Losnedahls bilde

Kari Gaarder Losnedahl

Professor emerita

Universitetsmuseet i Bergen

  • +47 55 58 31 10

Kari.Losnedahl@uib.no

Trond Lødøens bilde

Trond Lødøen

Forsker

Fornminneseksjonen

  • +47 55 58 29 29
  • +47 950 70 433

Trond.Lodoen@uib.no

Manuel António E. Malaquiass bilde

Manuel António E. Malaquias

Førsteamanuensis

Avdeling for naturhistorie

  • +47 55 58 25 82

Manuel.Malaquias@uib.no

Richard Mallys bilde

Richard Mally

Stipendiat

Avdeling for naturhistorie

  • +47 55 58 38 31

Richard.Mally@uib.no

Hanneke Meijers bilde

Hanneke Meijer

Førsteamanuensis

Avdeling for naturhistorie

  • +47 55 58 29 18
  • +47 406 41 559

Hanneke.Meijer@uib.no

Nina Therese Mikkelsens bilde

Nina Therese Mikkelsen

Stipendiat

Avdeling for naturhistorie

  • +47 55 58 29 19

Nina.Mikkelsen@uib.no

Trond Roger Oskarss bilde

Trond Roger Oskars

Stipendiat

Avdeling for naturhistorie

  • +47 55 58 46 82
  • +47 938 59 926

Trond.Oskars@uib.no

Nannie Perssons bilde

Nannie Persson

Stipendiat

Avdeling for naturhistorie

Nannie.Persson@uib.no

Knut Mikjel Rios bilde

Knut Mikjel Rio

Professor

Avdeling for kulturhistorie

  • +47 55 58 31 12

Knut.Rio@uib.no

Per Harald Salvesens bilde

Per Harald Salvesen

Førsteamanuensis

Avdeling for naturhistorie

  • +47 55 58 81 39

Per.Salvesen@uib.no

Anna Seniczaks bilde

Anna Seniczak

FORSKER

Avdeling for naturhistorie

Anna.Seniczak@uib.no

Beatriz Andrea Zamora Silvas bilde

Beatriz Andrea Zamora Silva

STIPENDIAT

Avdeling for naturhistorie

Andrea.Zamora@uib.no

Jenny Smedmarks bilde

Jenny Smedmark

Førsteamanuensis

Avdeling for naturhistorie

  • +47 55 58 33 51

Jenny.Smedmark@uib.no

Kathrine Stenes bilde

Kathrine Stene

Stipendiat

Avdeling for kulturhistorie

  • +47 55 58 29 35

Kathrine.Stene@uib.no

Frode Storaass bilde

Frode Storaas

Professor

Avdeling for kulturhistorie

  • +47 55 58 31 19

Frode.Storaas@uib.no

Anne Helene Solberg Tandbergs bilde

Anne Helene Solberg Tandberg

Forsker

Avdeling for naturhistorie

  • +47 406 09 049

Anne.Helene.Tandberg@uib.no

Åshild Sunde Feyling Thorsens bilde

Åshild Sunde Feyling Thorsen

Stipendiat, visuell antropologi

Avdeling for kulturhistorie

  • +47 55 58 31 22
  • +47 951 76 610

Ashild.Thorsen@uib.no

Tor Tønsbergs bilde

Tor Tønsberg

Professor

Avdeling for naturhistorie

  • +47 55 58 33 33

Tor.Tonsberg@uib.no

Samuel Walkers bilde

Samuel Walker

STIPENDIAT

Avdeling for naturhistorie

  • +47 07 73 88 61

Samuel.Walker@uib.no

Martina Zahradnikovas bilde

Martina Zahradnikova

Stipendiat, Phylogeny of the family Fuscideaceae

Avdeling for naturhistorie

  • +47 451 25 030

Martina.Zahradnikova@uib.no

Dag Olav Øvstedals bilde

Dag Olav Øvstedal

Professor

Avdeling for naturhistorie

  • +47 55 58 81 40
  • +47 55 58 72 55

Dag.Ovstedal@uib.no

Leif Inge Åstveits bilde

Leif Inge Åstveit

Forsker, Prosjektleder ved arkeologiske undersøkelser

Fornminneseksjonen

  • +47 55 58 30 36
  • +47 481 88 748

Leif.Astveit@uib.no