Home
Department of Government

Warning message

There has not been added a translated version of this content. You can either try searching or go to the "area" home page to see if you can find the information there
Frokost med Lise

Frokost med Lise

Et bilde av Lise Rakner
Photo:
Lise Rakner, Studentersamfunnet

Main content

Statsviter Lise Rakner er blant UiBs mest kjente og kjære professorer. I en årrekke har hun sjarmert studenter med sin gjenkjennelige latter og strålende oppsyn. Hun har evne til å engasjere seg for det meste, diskutere med de fleste og alltid få deg i godt humør! På en jordnær og lekende måte trekker Lise det til tider høytsvevende nyhetsbildet ned på jorden og gjør oss alle litt klokere enn vi var da vi sto opp. Her får du innsikten du savner i sakene du bør vite mer om, levert med det største smilet!

Frokost med Lise er en videreføring av det populære konseptet Frokost med Frank, der Frank Aarebrot delte av sin visdom på sitt velkjent vis. For andre semester på rad bringer Lise Rakner sin sjarm til konseptet når vi hedrer Aarebrots minne med en lærerik start på dagen. Med humor og skarpe refleksjoner får du et innblikk i både viktige hendelser og lettbeint fjas.

I PANELET:- Lise Rakner, professor i statsvitenskap på Universitetet i Bergen

MEDLEMSKAP Studentersamfunnets arrangementer er åpne for alle. Ved kjøp av billett får du medlemskap i Studentersamfunnet i Bergen, og dermed fri inngang på alle ordinære arrangementer inneværende semester. Medlemskap kan kjøpes via Hoopla-lenken eller i døren ved innslipp via Vipps.