Hjem
Geodynamikk og Bassengstudier
Masterprosjekter

Masterprosjekter

MASTERPROSJEKTER

Masterprosjekter 2019

StudentProsjekttittelHovedveileder
Anna Rebecca Dyrlev Bøgh

3D modelling and interpretation of channels in the Aspelintoppen Formation, Spitsbergen, Svalbard.

Maria Jensen (UNIS)

Julie Asdal

Sedimentary processes for the filling of interdistributary bayfills, Neslen Formation, Book Cliffs

William Helland-Hansen
Rebecca Ertesvåg Atle Rotevatn
Nil Eryilmaz 

Resente og fremtidige endringer i morfologi og sedimentasjon som følge av menneskelige inngrep i et aktivt tidevannssystem, ytre Vestvågøy, Lofoten

William Helland-Hansen

Thomas Skålevik Foldnes

Forkastningsforsegling i Krafla-Askja-området sør for Oseberg

Christian Hermanrun UIB/EQUINOR

Emil Lie Hansen 

Isabelle Lecomte

Tobias HermansenEarly differential compaction and its impact on lithofacies distribution and bayfill thickness, Neslen Formation, Book Cliffs

William Helland-Hansen

Amalie Sande RøddePolygonal faults in the North Viking GrabneChristian Hermanrun UIB/EQUINOR
Anders Nordstrand Østigård

Fjordsedimenter som arkiv for skredhendelser i Vestlandske fjordstrøk: Aurlandsfjorden

Christian H. Eide

Ferdinand Mayer-Ullman Joachim Jacobs
Serianna Jeanette Kvarøy Atle Rotevatn

Masterprosjekter 2018

StudentProsjekttittelHovedveileder
Geir Clement WågenHastighetsoppdatering fra seismiske data med borekronen som kilde (samarbeid med OCTIO)Einar Iversen, UiB
Torgeir Fenne VestlyPossible seismic monitoring of thawing of terrestrial sediments in the Arctic: Effects of sediment composition and variability with focus on Adventdalen, Svalbard.Tor Arne Johansen, UiB
Aleksejs Fjodorovs Forsegling av syn- og postrift fellerChristian Hermanrud, UiB/Equinor
Ingvild Næss What are the differences between joint patterns in different beds?David Peacock, UiB
Sara Kverme Relationships between bed thickness and joint frequenciesDavid Peacock, UiB
Øystein Ødegård Convolution modelling of georadar images - application to outcrop models of paleokarstsIsabelle Lecomte, UiB
Milos Uksanivic Efficient Elastic Modeling and Full Waveform InversionHenk Keers, UiB
TORBJØRN AAMELFOTSedimentology of the Battfjellet Formation, Liljevalchsfjellet, SvalbardWilliam Helland-Hansen, UiB
SONDRE HAGEVOLD From outcrop to synthetic seismic: an integrated study of Botnheia, central SpitsbergenIsabelle Lecomte, UiB
Anine Eikrem HellandUsing drones to investigate cliffs for rickfall hazard assessmentChristian Haug Eide, UiB

 

Masterprosjekter 2017

AASMUND OLAV AAMELFOT - Mudstone-rich fluvial systems: Brushy Basin Member of the Morrison Formation, Eastern Utah (Main supervisor: Dr. Christian Haug Eide (UiB)

ESPEN FRIESTAD - Synthetic seismic modelling of shallow-marine to paralic deposits: The Blackhawk Formation in Central Utah, USA  (Main supervisor: Dr. Christian Haug Eide (UiB)

THOMAS JARLE GRIMSTAD - Modellering av belysnings- og oppløsningseffekter i prestack dybde migrasjon (Main supervisor: Isabelle Lecomte, UiB.)

JOHANNE NERGAARD GRINDE - Evolution of fault populations on the Exmouth Plateau, North Carnarvon Basin, NW shelf of Australia: implications for understanding syn-tectonic carbonate platform growth (Main supervisor: Prof. Atle Rotevatn)

MARTIN KYRKJEBØ JOHANSEN - Seismisk karakterisering av paleokarstreservoarer (Main supervisor: Isabelle Lecomte, UiB.)

Høst

BJØRN EMIL WIK HALLARÅKER - Linking shelf edge and basin axis locations in predicting lithology and depositional geometries (Main supervisor: William Helland-Hansen)

ERLEND VALLE RISNES   - Structure and fluid flow history, Mesozoic sedimentary rocks, Somerset, UK (2 STUDENTS) (Main supervisor: 1.aman. II, Dr. David Peacock)

ERLEND GJØSUND - Structure and fluid flow history, Mesozoic sedimentary rocks, Somerset, UK (2 STUDENTS) (Main supervisor: 1.aman. II, Dr. David Peacock)

HAKAN HEGGERNES - Drainage evolution in arid extensional settings: Sinai, Egypt (Main supervisor: Martin Muravchik)

MARTINE JOHANNE BIRKEMO KRABBENDAM - Integrated 4D tectono-stratigraphic evolution of the northern Peloponnese margin and the Gulf of Corinth, Greece (Main supervisor: Martin Muravchik)

JØRGEN HÅSTØ BORGENVIK - Dune Distribution, Morphology and Preservation Potential in Modern Sand Seas. (Main supervisor: Bjørn Nyberg (UiB)

MAY BRITT KJÆREVIK ZACHARIAH - The spatial, geometric and temporal geomorphological variability of modern alluvial depositional elements (Main supervisor: Bjørn Nyberg (UiB)

FREDRIK AUGUST WYLLER - Spatial and temporal development of joint networks and associated network properties (Main supervisor: Dr. Casey Nixon)

EIRIN HERMANSEN - Kartlegging av sprekkekorridorer på Sotra og Øygarden (Main supervisor: Eivind Bastesen, Seniorforsker Uni Research)

REBECCA DORGA OLSEN - Reaktiveringstektonikk og karakterisering av destruksjonssoner langs forkastninger i Sotra-Øygarden området (Main supervisor: Eivind Bastesen, Seniorforsker Uni Research)

ELISABETH OSALAND - Bruk av autigene mineraler som paleotermometer og sammenligning med vitrinitt data (Main supervisor: Helge Hellevang (Universitetet i Oslo og UNIS)

THOMAS DE JONGE - AVO Inversion Using Data Assimiliation (Main supervisor: Henk Keers)

OLEA SYNNØVE HOFSHAGEN - Innvirkning av forkastningsgeometri på seismiske registreringer. Influence of fault geometry on seismic registrations (Main supervisor: Einar Iversen)

ALEKSANDR TULAPIN  - Full waveform inversion in time-lapse mode using scattering theory (Main supervisor: Morten Jakobsen)

MARIANNE DAGSLAND JÅSUND - Beregning av seismiske attributter for jordmodeller med forskjellige typer kontinuitetsegenskaper. Simulation of seismic attributes for earth models with different continuity properties (Main supervisor: Einar Iversen)

Masterprosjekter 2016

SANDER HOFKER BERG - Frøya High, offshore Mid-Norway (2 studenter) (Main supervisor: Dr. Gijs Henstra)

VEGARD MURIBØ BERG - Kalibrering av seismisk respons til brønndata ved bruk av bergartsfysikk (Main supervisor: Tor Arne Johansen)

SANDRA ERIKSSON - Sedimentology of quaternary terraces at the southern margin of the Corinth Rift, Greece (Main supervisor: Martin Muravchik)

ØYSTEIN GRASDAL - Sedimentary architecture of sand bodies in the Paleocene Firkanten Fm, Svalbard (Main supervisor: Maria Jensen, UNIS)

JARLE HAUGLAND - Frøya High, offshore Mid-Norway (2 studenter) (Main supervisor: Dr. Gijs Henstra)

TOR HELGHEIM - Geological and rock-physics-based stacking for direct hydrocarbon prediction (Main supervisor: Christian Hermanrud)

ANDERS HÅGENVIK  - Forced regressions in rift shoulder derived deltas (Main supervisor: Martin Muravchik)

HANNA JERVIDALO - "Structure and evolution of deformation bands affecting volcaniclastic deposits in SE Taiwan (Main supervisor: Prof. Atle  Rotevatn)

ØYVIND KONGSHAUG - Kalibrering av seismisk AVO respons til brønndata (Main supervisor: Tor Arne Johansen)

MADS ANDRÉ MELAND - Begrensende faktorer for hydrokarbonkolonner i Sleipnerområdet (Main supervisor: Christian Hermanrud)

MAX OSEN OSNES - Begrensende faktorer for hydrokarbonkolonner på Nordlandsryggen (Main supervisor: Christian Hermanrud)

LARS ANDRÉ FARDAL REFSLAND - Full waveform inversion in a Bayesian framework. (Main supervisor: Morten Jakobsen)

ANJA TVEIT - Non-Linear AVO Inversion (Main supervisor: Henk Keers)

KNUT RINGEN VITEN - Fault evolution, architecture and permeability structure in carbonate rocks (Main supervisor: Atle Rotevatn)

JOHANNES ØYRI - Modeling and inversion of global earthquake data (kan ta 2 stk) (Main supervisor: Henk Keers)

 

 

Masterprosjekter 2015

Masterprosjekter 2014

RENATE E TVEIT - Plaster modeling of fault development (2 projects) (Main supervisor: Atle Rotevatn)

 

Andre

ANDREI OUGLOV - Prosessering og tolkning av SVALEX seismikk  Prof. (Main supervisor: Rolf Mjelde) Geodynamikk

ANN-ELIN BENDIKSEN - Etablering av sen-glasial og holosen askestratigrafi i innsjøarkiver fra Vest Norge  Prof. (Main supervisor: Haflidi Haflidason) Kvartære Geosystemer

DIANA CALDARESCU - Climate reconstruction using clumped isotope thermometry in mollusk shells. (Main supervisor: Nele Meckler) Kvartære geosystemer

HEDDA SOFIE  Gjerdingen - Rekonstruksjon av flaumhistorie frå Flåmselvi frå marine kjernedata (Main supervisor: Prof. Haflidi Haflidason) Kvartære geosystemer

IDA JAHREN HERUD - Full waveform inversion in time-lapse mode using scattering theory     Prof. (Main supervisor: Morten Jakobsen) ??

INGRID EMILSEN KRISTIANSEN - Holosene skred- og flomprosesser i Fjærlandsfjorden basert på marine data. (Main supervisor: Prof. Haflidi Haflidason) ??

ISELIN TORLAND TJENSVOLD - Dannelsesmekanismer for sandinjeksjoner i Nordsjøen (Main supervisor: Christian Hermanrud) ??

KARINA LØVIKNES - Measuring seismic station timing errors from ambient noise. (Main supervisor: Prof. Lars Ottemöller (UiB) Geodynamikk

KARINA STRØMSNES - Isavsmeltingshistorie og havnivåendringer i Boknafjordsområdet i Rogaland. (Main supervisor: John Inge Svendsen) Kvartære geosystemer

LOUISE KRISTIANSEN POOLE - Sedimentology of the Paleogene succession at Renardodden, Svalbard (Main supervisor: William Helland-Hansen) ??

MARI SÆBØ - Kvartærgeologisk kartlegging Kallskarskredet i Tafjord: når fant det sted og hvilke implikasjoner hadde skredet for geomorfologi og vannføring? (Main supervisor: Henriette Linge (GEO, UiB) Kvartære geosystemer

MARTIN KJENES - 2.Structure and evolution of deformation bands affecting volcaniclastic deposits in SE Taiwan (Main supervisor: Atle Rotevatn) ??

Nassir Omardeen Osman (Main supervisor: Prof.Morten Jakobsen) ??

SHAJAHAT AHMED - Synthetic seismic modelling of shallow-marine to paralic deposits: The Blackhawk Formation in Central Utah, USA. (Main supervisor: Dr.Christian Haug Eide (UiB) ??

SIGURD BACHE - Kilden til sedimentene i Kråkenesvatnet (Main supervisor: Jostein Bakke) Kvartære geosystmer

SILJE KRISTIN EIDE SORTLAND - Kvartærgeologisk kartlegging av Eidsheia (Eidsdal, Norddal kommune) og rekonstruksjon av isavsmeltingsforløpet (Main supervisor: Henriette Linge (GEO, UiB) Kvartære geosystemer

SIV Tone BÅRDSNES - Investigating the abrupt climate change at the Medieval Climate Anomaly to Little Ice Age transition. (Main supervisor: Eystein Jansen, GEO) Kvartære geosystemer

SNORRE BIRKELUND WILLE - Near surface temperature changes in the Denmark Strait during abrupt climate change events. (Main supervisor: Eystein Jansen, GEO) Kvartære geosystemer

SYNNØVE GRØNNEVIK - Reservoarforhold og AVO klasser i Barentshavet (Main supervisor: Tor Arne Johansen) ??

TOR KRISTIAN BERG - Sedimentology of the Grønfjorden Bed, Grønfjorden, Svalbard (Main supervisor: Maria Jensen (UNIS) ??

TROND HORTEN - Kvartærgeologisk kartlegging i Geiranger (Stranda kommune) og rekonstruksjon av isavsmeltingsforløpet. (Main supervisor: Henriette Linge (GEO, UiB) Kvartære geosystemer