Hjem
Universitetsbiblioteket
Råd og utvalg

Rådet for Universitetsbiblioteket

Her finner du informasjon om bibliotekrådet; om regelverk, oppnevnte medlemmer, sakslister og protokoller.

Hovedinnhold

Strategisk plan for Universitetsbiblioteket 

Regler for Universitetsbiblioteket (inkl. UBs råd)

Rådet for Universitetsbiblioteket 2021-2025 (UBs råd)

Oppnevning av medlemmer av rådet for perioden 01.08.2021 - 31.07.2025:

Varamedlem:

Eksterne medlemmer:

Kristin Jacobsen, fagdirektør Avd. for innovasjon, forskning og utvikling, Arkivverket

Varamedlem:

1. Elin Golten, seksjonssjef Bibliotekutvikling, Vestland Fylkeskommune

Rådet består av følgende medlemmer valgt av, og blandt de ansatte

Varamedlem:

Studentrepresentanter i rådet 2021-2022

Olav Rustad                          
Hanne Kjerstad Andresen 

Varamedlem:

1. Bendik Nesset Berg

Representant for midlertidig vit. ansatte i undervisnings- og forskerstilling 2021-2022

(Avventer oppnevning)

    Studentene og den midlertidig vitenskapelig tilsatte i undervisning og forskerstilling oppnevnes for perioden 01.08.2021 - 31.07.2022

     

    Rådet for Universitetsbiblioteket 2019-2021 (UBs råd)

    Oppnevning av medlemmer av rådet for perioden 01.08.2019 - 31.07.2021:

    • Medlem / vara 
    Jørgen Magnus Sejersted, dekan HF, leder 1. Anne-Helen Mydland, prodekan KMD
    Marit Bakke, prodekan for forskning, MED, nestleder2. Dag Elgesem, visedekan for utdanning, SV
    Magne Strandberg, visedekan, JUR 

     

    Leikny Indergaard, biblioteksjef, Bergen Offentlige Bibliotek              

    1. Ruth Ørnholt, Fylkesbibliotekar, Vestland fylkeskommune

    Studentene og den midlertidig vitenskapelig tilsatte i undervisning og forskerstilling oppnevnes for perioden 01.08.2020 - 31.07.2021

    • Medlem gruppe B og studentrepresentanter
    Stehn Aztlan Mortensen, stipendiat      
    Aron Hagos, studentHans Marius Eitland Nagy, student
      

    Rådet består i tillegg av følgende medlemmer valgt av og blandt de ansatte:

    Marion Mühlburger                            1. Marthe Tolnes Fjellestad
    Pål Magne Dahlquist sluttet i perioden2. Ingunn Rødland
     3. Sigrun Ask
     4. Ahl Vegard Nilsen

    Jft. Oppnevningsbrev