Hjem
Det medisinske fakultet

Nyhetsarkiv for Det medisinske fakultet

Erika Ito er tredjeårs medisinstudent ved Tohoku University i Sendai i Japan og som del i studiet er hun fire måneder i Bergen for å lære å forske.
SEFAS' samarbeidspartner, Smart Aging Research Centre, har flere studier som tester bruk av hjernetrim for å forbedre de kognitive evnene til personer med demens og andre grupper av eldre.
Senter for ernæring deltok på Rosa sløyfe-løpet for første gang.
BMI sier ikke alt om helsen, men er et nyttig verktøy i folkehelsearbeidet.
- Vi lærer legene våre å spørre pasientene hva som er viktig for dem
Videoblogg fra FEST-seminar: Legemiddelnedgang i sykehjem i Bergen kommune
Pris til forskerlinjestudent fra Institutt for klinisk odontologi
Esperanza Diaz valgte å bli lege for å praktisere i u-land og endte opp med å forske på migranthelse i Bergen.
Bioinformatikk er nøkkelen til å forstå sammenhengen mellom gener og sykdommer. Mer presis personlig tilpasset medisinsk behandling vil prege medisinsk behandling de neste årene og forskningsmiljøet i Bergen har store ambisjoner.
Barn som vokser opp nær grøntområder har mindre lungeplager i voksen alder enn barn som er eksponert for forurenset luft, viser en ny studie fra RHINESSA.